Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Cukier 

Wiek: 33
Posty: 3
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2010-12-21, 20:06    Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

Witam!
Przedwczoraj kupiłem sobie pierwszą w życiu harmonijkę ;)
Chciałbym się nauczyć grać itp. Od razu mówię że to nie jest słomiany zapał bo ten instrument chciałem mieć praktycznie od zawszę :D Dziadek kiedyś grał, nieraz się wygłupiał grając, więc jakoś mi tak weszła w głowę ;)

Harmonijkę na początek kupiłem najtańszą jaka jest możliwa :D W lidlu była okazja (15 zł za harmonijkę z tonacja C) więc trzeba było taką okazje wykorzystać.
No i z nią wiąże się pewien problem. Ciężko wydobyć dźwięk z kanału 10. Tzn wydobyć wydobędę ale nie z taka łatwością jak np z kanału 1. No i brzmi trochę jak dźwięk z głośnika do którego przyłoży się mikrofon. Każdy tak ma czy jednak to wina taniej harmonijki ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2010-12-21, 21:30    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

Moj marine band tez wydaje taki piskliwy dzwiek bo to normalne w harmonijkach C,
poradze Ci tylko, ze dobrze sie uczyc na dobrej harmonijce.
Proby nauki na taniej harmonijce moga szybko zamienic sie w frustracje, ktora zniecheci nas do grania.

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-12-21, 21:42    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

cjsimon napisał/a:
ze dobrze sie uczyc na dobrej harmonijce


Potwierdzam w.w. spostrzeżenie + TECHNIKA, TECHNIKA i jeszcze raz TECHNIKA!
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
amigowiec

Posty: 5
Wysłany: 2010-12-22, 01:57    Re: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

@Cukier:

Witam!

Ja też przed wczoraj kupiłem harmonijkę w Lidlu :)
Teraz cały czas szukam TABów co by tu zagrać.
Akutat mamy święta to próbuję kolędy grać - zabawa przednia. :)

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tom'ash 


Wiek: 30
Posty: 29
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-12-22, 11:40    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

a nie mowilem harpy z lidla przyciagna nam nowych forumowiczow :>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2010-12-22, 12:05    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

Wyglada jak Special 20,

tylko zadnych napisow ani logo nie ma.

http://www.lidl.pl/cps/rd...index_15240.htm

Jakie pierwsze wrazenia chlopaki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Raptor1981 

Wiek: 42
Posty: 8
Skąd: Golub-Dobrzyń
Wysłany: 2010-12-22, 13:03    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

Na zdjęciu co zapodał cjsimon wygląda przyzwoicie, tylko martwi mnie brak jakichkolwiek napisów i informacji przez kogo została wyprodukowana, jedno jest ważne niech tylko 1% ludzi którzy kupili Lidlowską harmonijkę złapie bakcyla do gry na tym instrumencie i po jakimś czasie przeżuci się napewno na lepszy sprzęt. Może w śród tych osób jest nowy mistrz harmonijki ustnej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jonadab 

Wiek: 48
Posty: 1
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2010-12-22, 14:28    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

Też taką kiedyś kupiłem, dzięki czemu zacząłem szukać tabów i innych informacji o harmonijkach w internecie i tak trafiłem na to forum. Harmonijka dobra do ćwiczenia płuc, bo trzeba dobrze w nią dmuchać ;) Dość szybko rozstroił się jeden stroik a przy próbie dostrojenia urwał się co przyspieszyło zakup nowego instrumentu - Speciala 20 (jak radzą na forum). Po przegraniu na nim gamy i "wlazł-kotka-na-płotka" dopadły mnie wątpliwości, czy to, co kupiłem w Lidlu - to na pewno była harmonijka. Mimo to nie żałuję, gdyby nie ona, na pewno nie zdecydowałbym się na wydanie stówy na "organki". I nawet bym nie wiedział, co tracę :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
amigowiec

Posty: 5
Wysłany: 2010-12-22, 15:19    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

@Cjsimon:
Jakie pierwsze wrazenia chlopaki?

Pierwsze wrażenia super!
Harmonijka wydaje naprawdę czysty dźwięk tylko nie za każdym razem potrafię ją do tego zmusić. :)
Mam też problemy z tafieniem w odpowiednią nutę. Czasem nawet zamiast dźwięku z 1 kanału wydobywam z dwóch na raz (gram bez języka).
Jak gram np. dłuższy utwór z tabów to na początku jeszcze czysto gram później to tylko słysze moje dmuchanie.
Przez te mrozy to mam suche i popękane usta może to też ma wpływ na granie.

Co do gry na samym instrumencie to muszę napisać, że naprawdę wciąga. :)
Czas naprawdę szybko przy nim leci.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-12-22, 15:29    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

Moje pierwsze wrażenie (wizualne) tez jest super. Harmoszka ma piękny pokrowiec, szmatkę:D:D Aczkolwiek nie polecam tych harmonijek. Sam zaczynałem na Blues harpie i wszystkim początkujący "harplidlowcą" polecam tę harmoszkę:D Tym bardziej, ze teraz będą święt więc można kogoś naciągnąć, poprosić...:D:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-22, 16:13    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

:D :D.Ta harmonijka jest zarąbista....
....
....
....
....
....jako źródło śrubek i pokryw zapasowych ;) +szmatka do wycierania na pewno się przyda :D
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cukier 

Wiek: 33
Posty: 3
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2010-12-22, 16:23    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

Wczoraj musiałem trochę zawiesić naukę na harmonijce bo wróciła mi angina ropna ^^
Właśnie od grania na harmonijce :P Musze ja całkowicie wyleczyć i wtedy zacznę na nowo grę :) Co do powyższych postów, to nie jest wcale taka zła :) Poza tym jak się uczy na czymś gorszym, to po przejściu na coś lepsze się wymiata :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-22, 16:26    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

ARE YOU F***ING KIDDING ME?? ;)
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
zarat 

Posty: 17
Wysłany: 2010-12-22, 17:32    Odp: Harmonijka z Lidla - ciężko wydobyć dźwięk z 10 kanału

Hah wygląda prawie jak mój S20! Ale niemożliwe, żeby za 15 zł była taka jakość. Spróbuję na tą harmonijkę zapolować to podzielę się wrażeniami (tj. jak duży to badziew).
_________________
nie blues, lecz rock'n'roll! | Hohner S20 C (od 10 listopada), Hohner Big Valley C (od 24 grudnia)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu