Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
stempel-89

Posty: 2
Wysłany: 2010-12-18, 01:08    Jaka harmonijka po silverstarze?

Witam. Jaką harmoszkę kupić po silverce? Myślałem nad Marine band deluxe ale czy to nie będzie błąd? Czy ona wytrzyma trochę z prawie początkującym graczem? Chciałbym po prostu coś fajnego i w miarę wytrzymałego bo ta moja srebrna gwiazdeczka już mnie denerwuje... Już pierdzi niestety niekontrolowanie jak człowiek na starość. Z góry dzięki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-18, 09:02    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Suzuki Harpmaster,co prawda mam porównanie tylko z tremolo za 31 złotych ;) ,ale harp mi się podoba,zarąbisty jest.
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-18, 09:56    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Dobrym rozwiązaniem będzie też Hohner Big River Harp. Jednego (w tonacji G mam już szósty rok i dalej fajnie gra) Jakiś czas temu potrzebowałem harpa w C a przed nim miałem okazję pograć na Seydlowskim Big Sixie który bardzo wyśrubował moje wymagania względem harmoszki. Mimo wszystko Big Riverka daje radę i chwalę ją sobie. Oczywiście są lepsze harpy ale ten nie jest zły, a od Srebrnej Gwiazdki dużo lepszy (wiem bo grałem na obu)
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-18, 11:14    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Nie rozpatrywałbym tego na zasadzie "jaka po silverstarze" tylko poczytaj "jaka na początek" ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-18, 11:31    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Zwłaszcza że po Silverstarze prawie każda harmoszka jest lepsza :D
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-20, 21:25    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

no z wyjątkiem Blues Banda :P

JBB na 100% ;)
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-20, 22:01    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Dlatego napisałem "prawie każda" :)
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-20, 22:06    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

ale chyba nawet BB lesze od SS'ka ;)
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Raptor1981 

Wiek: 42
Posty: 8
Skąd: Golub-Dobrzyń
Wysłany: 2010-12-21, 08:51    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Również zaczynałem od Silver Stara, grałem na nim ponad miesiąc, teraz z okazji Świąt zrobiłem sobie prezent w postaci Special 20 i od wczoraj zacząłem prawdziwą naukę. Wrażenia z grania są nieporównywalne, przede wszystkim lekkość grania.
Jedna różnica że korpus Special 20 jest troszeczkę mniejszy od Silver Stara ale otwory są mniej więcej tak samo rozstawione wiec nie ma problemu z przesiadką.

Pozdrawiam Marcin.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-12-21, 10:28    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Zależy co i jak chcesz grać. Blues to Hohner Blues Harp(mam i polecam), jak kawałki "Bitlesów" jak mawiał jeden niski pan to Golden Melody(Nie miałem ale słyszałem). A jak jeszcze nie wiesz to albo Special 20(tak samo jak GM) albo Big River. Tę ostatnią mam od wczoraj i szczęka opada mi coraz niżej. Wręcz niemożliwe że można tyle wycisnąć harmonijki za taką cenę.
Pozdrawiam
Żółw.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-05-12, 16:32    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

ja mam silverstara w C od 3 maja (prezent urodzinkowy od kumpla) I narazie nie narzekam. Może to dlatego ze narazie umiem zagrać tylko wlazł kotek na płotek ale od dziś uczę się Blowing in the wind
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Patryxek 

Wiek: 27
Posty: 73
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: wawa
Wysłany: 2011-05-12, 18:56    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

ej robi-97 później trudno bd Ci grać na harpie jak zmienisz
_________________
Mam na sprzedaż Blues Session C. Informacje na PW
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogas
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-12, 19:16    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Patryxek, to nie jest jakaś reguła, że na pewno zajedziesz lepszą harmonijkę jeśli przerzucisz się na nią od razu z jakiegoś chińszczaka typu SS'a bądź BB'a. Jeśli nie potrafisz się dostosować do harmonijki i grać delikatniej to najzwyczajniej w świecie musisz się tego nauczyć. Dużo użytkowników forum z duuużo większym doświadczeniem zaczynali właśnie na takich harmonijkach, ponieważ innych niestety nie było lub były cholernie drogie, a posłuchaj jak dziś tacy ludzie grają.
Dlatego robi-97 jeśli chcesz wziąć SS - bierz, Twoja sprawa, każdy musi jakoś zacząć :) Ale jeśli masz możliwość wziąć coś lepszego to bez zastanawiania się wybierz właśnie to "coś lepszego".
Pozdrawiam
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-05-13, 13:49    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Kolego Patryxek,
Patryxek napisał/a:
ale drewno tam coś z wargami się robi

Po pierwsze: proszę, pisz po polsku! Używaj choć w minimalnym stopniu wielkich liter, czy znaków interpunkcyjnych. O poprawieniu błędów logicznych czy składniowych nawet nie wspomnę. Po drugie: czyżby? Jakoś nie zauważyłem niczego niepokojącego w stanie moich warg po dosyć długim graniu na Marince.
Patryxek napisał/a:
ej robi-97 później trudno bd Ci grać na harpie jak zmienisz

O ile wiem, nie miałeś jeszcze żadnego kontaktu z dobrą harmonijką. Polecasz BluesBanda na początek, nie mając pojęcia, że to kiepski sprzęt, na którym początkujący może wyrobić nawyk grania siłowego, co MOŻE (ale nie musi) spowodować "zajechanie" pierwszego porządnego harpa ze średniej półki. (Moje pierwsze 2 harmoszki po BluesBandzie są dalej w znakomitym stanie. Są to Suzuki Harpmaster i Hohner Special 20, które założycielowi gorąco polecam.) Człowieku, ile z twoich 39 postów wniosło cokolwiek twórczego do tematów, w którym są zamieszczone? Dlaczego piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia? Radzę ci przemyśleć to, co napisałem, gdyż chyba jeszcze nie zauważyłeś wielu uwag dotyczących stylu i treści twoich postów. Albo zauważyłeś, ale nic sobie z nich nie robisz. Uwierz, że postów, które przypominają twoje, nie czyta się z przyjemnością.
Pozdrawiam, jak zawsze pokojowo
Kazix

[ Dodano: 2011-05-13, 14:54 ]
P.S. I jeszcze jedno: większość tu obecnych forumowiczów NIESAMOWICIE WKURZA zaczynanie wypowiedzi (bo tego nawet zdaniem nie nazwę) od "ej" :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-05-13, 18:56    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Niestety narazie MUSZE pozostać przy silverku ale już poluje na allegro tylko nie wiem co kupić najprawdopodobniej Blues Session. Co myślicie o tej harmoszce?
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-05-13, 19:11    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

http://forum.harmoszka.co...sion-vt1367.htm

Tutaj masz co myślimy o tej harmonijce.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kenshin 

Wiek: 28
Posty: 7
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2011-05-22, 20:48    Odp: Jaka harmonijka po silverstarze?

Ja mam swoja Hohner Marine Band Deluxe G po SS i w Miarę dobrze mi się gra, problemy miałem na początku ze nie umiałem się do lekkie dmuchnięcia przyzwyczaić
co prawda była ździebko droga ale...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu