Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-18, 02:40    Łęczycki na YouTube

Witam,
W związku z przedświąteczną obniżoną aktywnością koncertową :) w końcu udało mi się nagrać pierwszy film na YT. Jakość pozostawia nieco do życzenia ale jako materiał poglądowy powinno starczyć :)
http://www.youtube.com/watch?v=omcXdzu1gx8

Od razu zaznaczam, że nie będzie to kolejny kanał z serii "lekcje gry na harmonijce". Zatem nie będę omawiać tematu obniżeń, overbendingu czy tongue blockingu, bo tym zajmuje się na warsztatach i lekcjach prywatnych.

Jednak jeśli macie jakiś ciekawy pomysł/temat na filmik na YT, to piszcie śmiało.
Dostaję sporo maili z różnymi pytaniami, wkrótce zbiorę je i postaram się odpowiedzieć na te najczęściej zadawane.

Niebawem kolejny film :)

Pozdrowienia !
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
gugol33, kubajedra97
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-18, 09:00    Odp: Łęczycki na YouTube

To ja tutaj coś zaproponuję :) .Może nie wszystkim wpadnie do gustu,ale ok.otóż Heavy Metal na harmonijce :D .

@Offtop:
Gdzie zniknął emot "grający" na harpie??
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-12-18, 10:41    Odp: Łęczycki na YouTube

Witaj Bartku! :)
O ile nie wyczerpałeś jeszcze pozostałych stylów muzycznych ( pewnie będą zapytania o poszczególne ) - rozumiem, że będzie jakaś kontynuacja tego tematu, to ja mam inną propozycję:
- czy mógłbyś rozwinąć prezentację tego samego tematu na innych harpach, np. tremolo, chromatykach itd. :harp:
Wg. mojego zamysłu, dało by to możliwość porównawczą brzmień harmonijek oraz związanego z tym wyboru instrumentu dla własnych potrzeb twórczych i możliwości indywidualnych.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2010-12-18, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-12-18, 10:41    Odp: Łęczycki na YouTube

Ja też,jako fan tego typu brzmień, z chęcią zobaczyłbym wersję heavy metal / power metal. Podpisuję się także pod prośbą Felix'a.

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-18, 11:37    Odp: Łęczycki na YouTube

Hej Bart!!!
Cóż mogę powiedzieć. Sądzę że wszyscy długo czekali na pojawienie się twojego kanału na YT. Jeśli chodzi o moje oczekiwania to chętnie wiadziałbym na nim harp testy znane z twojej stronki - uwielbiam filmiki z Suzuki Harmonicas w wykonaniu Brendana Powera - myślę że taki polski odpowiednik bardzo by się przydał.
Pozdrawiam :)
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-18, 14:41    Odp: Łęczycki na YouTube

Heavy metal, czemu nie? :) Pomyślimy, podobnie jak z harmonijkami tremolo czy oktawowymi, tylko najpierw muszę na nich poćwiczyć ;)

Za testy na razie się nie biorę, ale chciałbym zrobić porównanie brzmienia korpusu drewnianego i plastykowego oraz dwóch rodzajów pokryw. Sam jestem ciekawy jakie będą wyniki.
Czekam na pytania, również na prv lub bleczycki@gmail.com

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-18, 17:17    Odp: Łęczycki na YouTube

Bodajże Hakan Echn ze Szwecji na swoim kanale na ju tube demonstrował ciężką
harmonijkę :cool: . Niektóre jego nagrania prawdziwe perełki. Choć jakby to ujęli
w Gimnazjum, nie ma takiego "skila", jak Ty Bartku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-18, 18:19    Odp: Łęczycki na YouTube

Bart Łęczycki napisał/a:
Heavy metal, czemu nie? :) Pomyślimy, podobnie jak z harmonijkami tremolo czy oktawowymi, tylko najpierw muszę na nich poćwiczyć ;)


No właśnie!!! O tym też miałem wspomnieć - ostatnio zainteresowały mnie oktawy i tremolaki więc jestem bardzo za ! ! ! Posiadam Seydela Sailora w nietypowej tonacji D ale chętnie przeczytałbym lub obejrzał jego profesjonalny test. Chodzi mi też po głowie Hohner Comet Wender - też chętnie bym pro-test obejrzał. Podobnie jak z różnymi chromatykami - wbrew pozorom nie wszystko można znaleźć w sieci, zwłaszcza wówczas kiedy się tego najbardziej potrzebuje...
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-12-18, 20:17    Odp: Łęczycki na YouTube

Ja również z chęcią usłyszałbym Barta w wersji rock :D
Mam tylko nadzieję, że nie będzie to coś w stylu w.w. Hakana, bo jak dla mnie za mocno przekombinował z efektami.
O tremolach i oktawach nic nie powiem bo jakoś nigdy mnie nie interesowały ;) (a może teraz właśnie zaczną?)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-18, 20:28    Odp: Łęczycki na YouTube

Mikael napisał/a:
Ja również z chęcią usłyszałbym Barta w wersji rock :D
Mam tylko nadzieję, że nie będzie to coś w stylu w.w. Hakana, bo jak dla mnie za mocno przekombinował z efektami.


Mikael mądrze prawisz , choć ma niektóre bardzo fajne utwory np. motyw z "Dobrego, Złego i Brzydkiego". Ja najbardziej lubię rockową harmonijkę w wykonaniu Aerosmith, Led Zeppelin
i Deep Purple. W Black Sabbath "The Wizzard", jes bardzo prosta do powtórzenia, a zarazem zaskakująca.
Gdy obejrzałem film Bartka przypomniałem sobie powiedzenie: "Dobry muzyk, to uniwersalny muzyk". Są pewne wyjątki od tej reguły, ale nawet Deep Purple miało parę koncertow z orkiestrą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-12-18, 21:03    Odp: Łęczycki na YouTube

Trochę odchodzimy od tematu no ale...
Właśnie zaczynam grać z kapelą rockową i fajnie by było czerpać pomysły od jakiegoś profesjonalisty :) . Jak dla mnie jedyny efekt (przesterowanego pieca oczywiście nie liczę) jaki wchodzi w grę to niewielki delay.
mr.cymbał napisał/a:
W Black Sabbath "The Wizzard", jes bardzo prosta do powtórzenia, a zarazem zaskakująca.

w ogóle jak dla mnie muzyka rockowa powinna być prosta (ale zarazem genialna, bo liczy się pomysł) i tak też staram się grać, chociaż wychodzi mi średnio :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-20, 13:24    Odp: Łęczycki na YouTube

Uważam, że ta prezentacja zabrzmiałaby o wiele lepiej, gdybyś zagrał te melodie z podkładami ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-20, 21:23    Odp: Łęczycki na YouTube

Z tym heavy metalem to w ogóle załóżmy zespół heavy metalowy i rozwalajmy harpy o scenę ;)
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-20, 21:43    Odp: Łęczycki na YouTube

Cytat:
Z tym heavy metalem to w ogóle załóżmy zespół heavy metalowy i rozwalajmy harpy o scenę ;)

Tak to sobie tłumacz :D . Ale w sumie harmonijka w metalu, a już tym bardziej hard rocku,
to w cale nie jakieś niecodzienne zjawisko. Ba! Gdy słuchałem sobie jednego z winyli Metalliki
usłyszałem harmoszkę i to na całkiem przyzwoitym poziomie. Jak sobie przypomnę nazwę utworu, to zamieszczę link :) .
A wracając do tematu, to też oczekuje na jakieś filmy, o tremolach, oktawach i chromatykach.
Naprawdę trudno coś takiego znaleźć w sieci.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-20, 21:51    Odp: Łęczycki na YouTube

lol nie chrzańmy tu o tremolo(na moim poziomie to na razie chrzanienie),chromatykach itp. ja ciągle nie ogarniam brzmienia mojej harmochy jak drapanie metalu o metal :/
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-12-20, 22:54    Odp: Łęczycki na YouTube

Co do cięższych rytmów + harmonijka http://www.youtube.com/watch?v=5H6K_2Nw-QU (godsmack - shine down; solo zaczyna się od 3:06) Może i mało jej tam, ale zawsze coś :P

Cadogan, określ swoje stanowisko co do projektu grania heavy metalu / hard rocka na harmonijce. Z pierwszego posta wychodzi ze Cię interesuje, natomiast reszta jest jakaś taka ironiczno-prześmiewcza.

"lol nie chrzańmy tu o tremolo(na moim poziomie to na razie chrzanienie),chromatykach itp. " Innych to interesuje i są na wystarczającym poziome. Ja nie mam ich umiejętności, ale z chęcią posłucham porównania z czystej ciekawości.

Przepraszam za dygresję i pozdrawiam.

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-21, 09:54    Odp: Łęczycki na YouTube

Widzę, że sporo hardrockowców jest na tym forum :)

Tymczasem coś z zupełnie innej beczki. Zamieściłem nowy film - standard jazzowy The Girl from Ipanema. Jeśli ktoś lubi dużą ilość overblow to polecam :)

Pozdrowienia
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-21, 12:28    Odp: Łęczycki na YouTube

Fajna jest wersja tego numeru na 7/4, jak chcesz mogę Ci kwity i podkład podeslać ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-21, 13:47    Odp: Łęczycki na YouTube

Dzięki za miłą propozycję, wolę bardziej klasyczne wykonanie ;)
Woliński ze Strzelczykiem grali to na 5/4 też fajnie hulało :)
Zajrzałbyś kiedyś Boodziku do Harendy...
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-22, 15:13    Odp: Łęczycki na YouTube

Nie spoko Kurtuazar.Jestem za projektem,a z tym chrzanieniem to po prostu chodziło o tym,że nie ogarniam ;)
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-29, 18:52    Odp: Łęczycki na YouTube

Zapraszam do obejrzenia/wysłuchania nowych klipów :)
Tym razem coś dla zwolenników bardziej złożonych fraz, zagrywek czy improwizacji :)

http://www.youtube.com/watch?v=57QkfOUfccI

Miłego odbioru !
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-12-29, 20:29    Odp: Łęczycki na YouTube

Kawał dobrej roboty Bartku!
To jest to co lubię. :) Proszę o kontynuację tego tematu!
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2011-01-03, 16:23    Odp: Łęczycki na YouTube

Nie ma lipy. Hardcorowo!
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu