Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jakubek 

Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-17, 18:52    Hohner Special 20 vs Hohner Marine Band vs Hohner Golden Melody

Hejo, przeczytałem od groma tematów na temat wyboru harmonijek, spotkałem się z wieloma opiniami, zdaję mi się że już wybrałem dobrze, ale nie dam sobie spokoju jeśli nie zapytam.
Która z tych harmonijek, najlepiej nadaje się dla początkującego (jakim niewątpliwie jestem), do nauki. Marine Band ma drewniany korpus więc raczej odpada, ale mimo wszystko stoi w tym zestawieniu. Golden Melody podobno mało trwały, ale inni pisali że właśnie trwały...Jeśli można prosić spróbujcie rozwiać me wątpliwości. Pozdrawiam, Jakubek!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-12-17, 21:11    Odp: Hohner Special 20 vs Hohner Marine Band vs Hohner Golden Melody

Nie grałem na GM, więc wypowiadać się nie będę. MB to świetna harmonijka do grania akordowego, ale początkujący będzie się na niej tylko męczył, bo nie jest tak szczelna jak S20, a i jak ktoś ma ślinotok to pęcznieć będzie (chociaż mi nie pęcznieje). S20 jest świetną na początek harmonijką, od tego sam zaczynałem i polecam. Z resztą, te sprawy już parę razy chyba na forum były rozpisywane;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Jakubek
Jakubek 

Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-17, 21:18    Odp: Hohner Special 20 vs Hohner Marine Band vs Hohner Golden Melody

Dziękuje wielkie! Tak, pisano już o tym, ale ile głów tyle opinii. Chciałem się po prostu upewnić czy dobrze wywnioskowałem. Więc już wkrótce kupuję.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-17, 21:24    Odp: Hohner Special 20 vs Hohner Marine Band vs Hohner Golden Melody

Zgadzam się w 100%, że najlepsza na początek jest special 20.
Sam jestem fanem Golden Melody, ale odradzam, jako mniej uniwersalną i bardziej nietypową. To znaczy Special 20 jest pewniakiem, a Golden Melody jednym przypada do gustu i się z nią nie rozstają, a inni kilka razy dmuchną i już więcej do niej nie wracają.
Co do Marine band'a to mam Deluxe i bardzo jej nie lubię, ale to kwestia gustu.

Podsumowując Golden Melody jest dobra do overbendingu (po regulacji) i ma ciepłe, ale dość przytłumione brzmienie (co mi bardzo odpowiada).

Marine Band Deluxe (bo taką mam) jest piskliwa i bardziej nadaje się do starego bluesa (nie za bardzo odpowiada mi piskliwe brzmienie, ale podkreślam kwestia gustu).

Special 20 jest usytuowana gdzieś pomiędzy tymi dwoma. Na początek idealna, a potem będziesz wiedział, czego od harp'a oczekujesz.

Special 20 była moją pierwszą harmonijką i miło ją wspominam (niestety ją zgubiłem).

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Jakubek
Jakubek 

Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-18, 11:54    Odp: Hohner Special 20 vs Hohner Marine Band vs Hohner Golden Melody

Dzisiaj zakupiłem Speciala, ale jako iż jest to prezent gwiazdkowy, nie ruszam go do Wigilii ;) Nie wiem jak wytrzymam! Naprawdę wielkie dzięki!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu