Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karkanto 

Wiek: 36
Posty: 29
Wysłany: 2010-12-12, 02:50    Kabel do mikrofonu

Witam, szukałem, ale znaleźć nie mogłem... Będę w najbliższym czasie musiał się zaopatrzyć w kabel do mojego mikrofonu. Zastanawiam się jaki wybrać. Nie wiem czy jest sens wydawać 300 zł na kabel, bo upatrzyłem sobie evidence audio tylko nie wiem czy gra jest warta świeczki. Podzielcie się informacjami jakich kabli używacie i czy rzeczywiście jest zauważalna różnica pomiędzy drogimi a tanimi kablami(przynajmniej w przypadku harmonijki podłączonej przez piec)
Ostatnio zmieniony przez karkanto 2010-12-13, 01:59, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-12-12, 09:28    Odp: Kabel do mikrofonu

Rodzaj kabla nie wpływa w sposób zauważalny na brzmienie, natomiast tanie kable mogą (choć nie muszą) nieść dodatkowe, przykre niespodzianki (mikronowanie, mogą być niedostatecznie zaekranowane i zbierać dziwne przydźwięki, szumy, bruny, itp.). Poza tym łatwiej mogą ulegać uszkodzeniom. Osobiście uważam, że lepiej wydać parę groszy więcej na w miarę dobry (chociaż 300 zł wydaje mi się przesadą), zamiast się męczyć z dziadostwem.

A tak na marginesie: nie bynajmniej, a PRZYnajmniej. Bynajmniej, oznacza: "wcale nie", "wręcz przeciwnie".
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-12-12, 09:44    Odp: Kabel do mikrofonu

Ja stosuję kable stereo . Ekran - no to ekran, a dwa sygnałowe łączę razem. Po 8,50 za metr.
(bynajmniej w przypadku harmonijki podłączonej przez piec) - to pewnie 2:50 zadziałała PRZECIWNIE do PRZECIWNIE. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karkanto 

Wiek: 36
Posty: 29
Wysłany: 2010-12-13, 02:03    Odp: Kabel do mikrofonu

Pisownia już poprawiona :)
Co do kabla, macie jakieś konkretne modele ewentualnie firmy? Wymagam od kabla aby się nie skręcał, był dość wytrzymały(wolę zapłacić raz więcej niż potem wymieniać). Obecnie mam oryginalny kabelek z astatica przerobiony i zlutowany z jakimś kablem od mikrofonu. Problem w tym, ze orygianly kabelek jest stalowy i bardzo się skręca, co strasznie przeszkadza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-12-13, 10:27    Odp: Kabel do mikrofonu

Ja bym Ci zaproponował coś taniego a jednocześnie w miarę dobrego.
Firma Exar: http://www.exar.com.pl/
Dorabiają wszelkiego rodzaju kable. Ich profil na allegro: http://allegro.pl/show_user.php?uid=3578390 kliknij "pokaż przedmioty tego użytkownika" a następnie w szukajce "kabel" będziesz znał poziom ich cen.

Zadzwoń i spytaj. Albo napisz e-mail. Wg cen na allegro są wg mnie stosunkowo tani, a jeśli się z nimi bezpośrednio skontaktujesz zrobią Ci chyba w takiej samej cenie dokładnie to, czego potrzebujesz.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-13, 10:36    Odp: Kabel do mikrofonu

niedobrze, że masz zlutowane ze sobą dwa kable - na pewno masz przez to duże straty. Dużo lepiej byłoby gdybyś połączył je wtykami np. XLR.
a jesli chodzi o rodzaj kabla to na rynku masz tego ogromniastą ilość: niska/srednia półka np. Alphard, Bezpeco, Cordial, Belden, Proel; albo wyższa: Neutrik, AudioTechnica, Klotz, Excalibur,Monster (te dwa ostatnie to bardziej gitarowe).
Ale jest naprawde tego mnostwo. Musisz spróbowac np. Cordiala - nie jest strasznie drogi a moze Cie zadowoli. Jesli nie - za ok 100zł za 5 m powinienes byc ze wszystkiego zadowolony.
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-17, 01:31    Odp: Kabel do mikrofonu

Marcel_Banda,
nie bardzo rozumiem dlaczego lutowanie miałoby powodować większe straty niż połączenie wtykami XLR. Przecież w przypadku wtyków jest dwa razy więcej lutów..
Pozdrowienia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-17, 04:13    Odp: Kabel do mikrofonu

:)
- czytając to wyobraziłem sobie skręcone kable "na pająka" - o jednym myslałem o drugim pisałem.
Oczywiście że lutowany to lutowany. :)
Zwalam to na zimę.
pozdrawiam :)
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-01-18, 17:00    Odp: Kabel do mikrofonu

Proponuję kupić pięć metrów lub min. trzy metry kabla firmy KLOTZ. Do tego końcówki firmy Neutric(Jack-Jack)- jeden kosztuje ok 30 zł ale naprawdę warto zainwestować. następnie zlutować je z kablem. Są to bardzo dobre Dżeki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu