Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-12-14, 18:07    [Pytanie] Na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza i mikrofonu?

Proszę was o pomoc. Czy mógłby ktoś napisać na jakie parametry powinienem zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza i mikrofonu do harmonijki. Chodzi mi tutaj np. o częstotliwość w przypadku mikrofonów może jakieś inne parametry są też ważne.
Więc prosiłbym właśnie o wyszczególnienie tych parametrów do mikrofonu i do wzmacniacza. Z góry dzięki.
Mateusz

PS. Dodam, że nie poszedłem na łatwiznę i nie czekam na odpowiedź, bo samemu też coś znalazłem, ale fajnie jak będzie to przejrzyście wszystko napisane w jednym miejscu.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-12-14, 19:46    Odp: [Pytanie] Na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza i mikrofonu?

A jakie chcesz brzmienie uzyskać na tym zestawie? Czy ma być to chicagowskie mięso, czy czysta barwa, a może coś jeszcze innego?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-12-14, 20:06    Odp: [Pytanie] Na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza i mikrofonu?

Jak się komuś chce to może podać do jednego i drugiego. Ale dla mnie raczej brzmienie trochę cięższe, chicagowskie. Nie chodzi mi tutaj o jakieś konkretne modele żebyście podali, tylko o parametry na które warto i trzeba zwrócić uwagę przy wyborze.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2010-12-15, 15:36    Odp: [Pytanie] Na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza i mikrofonu?

Pozwole sie "podlaczyc" do posta :)
Gram z kolegami tak i "delte" jaki "chicago". Mam Pro Juniora ktory po malej kosmetyce dobrze brzmi rozkecony na okolo 8/ 9 (nie szumi i nie sprzega). Ale bez efektow (np Lone Wolf). Jak wstawiam bramke Hush jest lepiej ale wszystko jest "stlumione" i nie podoba mnie sie. Postanowilem uzywac Juniora do akustycznych kawalkow (gitara akustyk + mike + harp) a do "ciezszych" dokupic np Bassmana. Tylko... Czy ktos ma doswiadczenie jak zachowuje sie Bassman po wpieciu do lini deleya/reverba czy np POG2. Na testy w sklepach nie mam co liczyc bo sprowadzaja tylko na zamowienie i zagranie/przetestowanie w kilku jest niemozliwe :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-15, 22:02    Odp: [Pytanie] Na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza i mikrofonu?

Hej sailor. Ja mam specjalnego "kastomizowanego" Bassmana RI '59 z pierwszej serii produkcyjnej. Podłączałem do niego sporo efektów i zawsze brzmiał znakomicie.
Zresztą sam posłuchaj :) http://www.youtube.com/watch?v=PFiJKGJUWns
W 5:20sek widać go dokładnie po lewej stronie.
Jeśli poważnie myślisz o zakupie takiego pieca, to daj znać na prv bo być może będę go sprzedawać...

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-12-15, 22:08    Odp: [Pytanie] Na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza i mikrofonu?

sailor napisał/a:
Na testy w sklepach nie mam co liczyc bo sprowadzaja tylko na zamowienie i zagranie/przetestowanie w kilku jest niemozliwe

W niektórych większych salonach dają pograć, albo na targach muzycznych "hulaj dusza co się rusza". :harp:
Bartku masz coś lepszego na oku? :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-12-15, 22:16    Odp: [Pytanie] Na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza i mikrofonu?

mat21jar, na jednym sprzęcie trudno Ci będzie uzyskać oba rodzaje brzmienia. Do chocagowskiego soundu najlepiej nada się stary mikrofon wysokooporowy, o nieco uciętym dole (np. od 100Hz) i znacznie ograniczonym gównym paśmie (np. mój Shure ma bodaj max 5000Hz, Astatic 3000Hz). Te mikrofony mają zwykle uwypuklony środek, co nadaje im ten charakter. Piec najlepiej lampowy, na początek nie duży, jakieś 15watt, z lampami 12AX7 lub podobnymi na preampie i EL84, a jeszcze lepiej 6V6 na końcówce. Głośnik od 8 do 12 cali, zamiast jednego większego może być kilka mniejszych, np. 2 ósemki. Kabel od mikrofonu nie powinien być zbyt długi, bo przy konstrukcjach wysokooporowy pojawiają się straty w sygnale.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
mat21jar, Tramp24
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-12-15, 22:40    Odp: [Pytanie] Na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza i mikrofonu?

Dzięki Maciekdraheim, za odpowiedź, w miarę rozjaśniło mi to moje wątpliwości. Punkt się należy ;) Może źle się wyraziłem, bo nie chodziło mi o to żeby na jednym sprzęcie uzyskać czyste i przesterowe brzmienie. Jeszcze raz dzięki. Lecę spać, bo jutro trzeba wstać :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2010-12-16, 20:54    Odp: [Pytanie] Na co zwracać uwagę przy wyborze wzmacniacza i mikrofonu?

Bart Łęczycki napisał/a:
Hej sailor. Ja mam specjalnego "kastomizowanego" Bassmana RI '59 z pierwszej serii produkcyjnej. Podłączałem do niego sporo efektów i zawsze brzmiał znakomicie.
Zresztą sam posłuchaj :) http://www.youtube.com/watch?v=PFiJKGJUWns
W 5:20sek widać go dokładnie po lewej stronie.
Jeśli poważnie myślisz o zakupie takiego pieca, to daj znać na prv bo być może będę go sprzedawać...

Pozdrowienia!


wyslalem dane taktyczno-techniczne na priva tylko nie wiem czy doszlo. Prosilbym o potwierdzenie :pada:

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu