Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Przygoda666 

Posty: 8
Skąd: Harmoszkowo
Wysłany: 2010-12-13, 19:30    Jak grać na harmonijce w akompaniamencie gitary?

Ostatnio postanowiłem nauczyć sie, zrozumieć te wszystkich: gamy tonacje itp. ktore podobno mi są potrzebne, jeżeli chce grac w akompaniamencie gitary. Po ponad roku gry, no może paru miesiącach, chciałem w końcu z kims pograć... iiiii co sie okazuje? Za nic nie moge pojąć na czym to wszystko polega... Bo co, spotykam sie z kumplem -gramy? -gramy! on zaczyna grać, a ja nie robie nic innego tylko bezmyślnie dmucham w harpa :sad: tak wiem, że wiele było tematów tego typu, ale kurcze ja potrzebuje łopatologicznego wytłumaczenia na temat 'gitara i harmonijka'. Więc moje pytanie jest skierowane dla bardzo cierpliwych forumowiczów. Czy ktoś mi pomoże to jakoś ogarnąć? W jakiś cudowny sposób wytłumaczyć jak grać na harpie w akompaniamencie gitary? prosze, a raczej błagam o POMOC!
_________________
lubię cię harmonijko
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-12-13, 22:10    Odp: Jak grać na harmonijce w akompaniamencie gitary?

Dokładnie słuchaj kawałków, gdzie gra gitara i harmonijka, próbuj wyłapywać zagrywki i zagrać coś podobnego.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Przygoda666 

Posty: 8
Skąd: Harmoszkowo
Wysłany: 2010-12-13, 22:19    Odp: Jak grać na harmonijce w akompaniamencie gitary?

no oka, ale co z tymi wszystkimi tonacjami harmoszka-gitara i resztą? bez tego da rade?
_________________
lubię cię harmonijko
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-12-13, 22:30    Odp: Jak grać na harmonijce w akompaniamencie gitary?

To jest potrzebne, aby dobrać harmonijkę do tego co gra gitarzysta, aby łatwiej było grać. Na Forum już chyba napisano wszystko na ten temat, nie mam pomysłu jak wyjaśnić to inaczej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-13, 22:33    Odp: Jak grać na harmonijce w akompaniamencie gitary?

"kurcze ja potrzebuje łopatologicznego wytłumaczenia na temat 'gitara i harmonijka". Moja rada jest taka , jeżeli grając do gitary nie czujesz bluesa ,to zacznij od teorii gry na harpie, odstaw te próby z gitarą poznaj pozycję na harpie i jak gitara zacznie z G Ty musisz wiedzieć że trzeba zacząć grać na harmonijce C, inna historia to jak dmuchać aby nie fałszować, na to każdy tu ma inną radę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-12-13, 22:36    Odp: Jak grać na harmonijce w akompaniamencie gitary?

Przygoda666, Jeśli dobierzesz harmonijkę do podkładu to ucho Cię poprowadzi :) Teoria poszerza to, czego na początku nie słyszy ucho :P

Poza tym... dużo słuchać i się nie bać. Przyznam się, że jeszcze kiepsko grywam do podkładu (lenistwo), ale mogę Ci powiedzieć, ze Minigunmen, Maciekdraheim, Gmx, Chainsaw, Szaman, Zamieszkały, Cabandeiro i Rolf to Ci, którzy są miło usposobieni, do tego super radzą sobie z harmonijką i mają doświadczenie, któremu stawiam znak jakości (do tego znam ich już nie od dziś). Jest to lista która właśnie mi się przypomniała, więc przepraszam za pominięcia :)

Nie wypisuję tutaj Bartka Łęczyckiego i Romka Badeńskiego, bo to "oczywista oczywistość" i mój znak jakości raczej byłby jak "oprawianie słońca w ramkę".

Pozdrawiam wszystkich wyżej wypisanych oraz autora posta.

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Przygoda666 

Posty: 8
Skąd: Harmoszkowo
Wysłany: 2010-12-13, 23:25    Odp: Jak grać na harmonijce w akompaniamencie gitary?

Dzięki za pomoc! Na samym początku mojej nauki uczyłem sie z książek Pana Wierzcholskiego, chyba gnałem do przodu i mam jak tu widze WIELKIE braki, chyba musze poszukac tych książek i tym razem dokładnie je przeczytać... :P
_________________
lubię cię harmonijko
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu