Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Superhuff

Posty: 2
Wysłany: 2010-12-13, 18:43    [Problem] Hering Free Blues C - brak w sklepach?

Witam. Ostatnio sporo myślałem/czytałem o kupnie harmonijki. Po ustaleniu kwoty jaką mogę wydać na instrument zacząłem się dokształcać. Uznałem że wybieram model Hering Free Blues ponieważ idealnie trafia w górną granicę mojej kieszeni i ma sporo dobrych opinij jako harmonijka na start. Potem przyszedł czas na dobór tonacji. Wszyscy polecają tonację C na początek jako tonację "wyśrodkowaną" i takiej tonacji szukam. Niestety jedyna oferta sprzedaży tej harmonijki w tonacji C jest "ofertą archiwalną". Na allegro harmonijek Hering Free Blues nie ma w żadnej tonacji. Jedyne dostępne to tonacje D i A w sklepie "muzyczny.pl". Czy tonacje te mogą stanowić problem w nauce? A jeśli tak to czy dałoby się zdobyć tę harmonijkę w tonacji C?

Proszę o szybką odpowiedź i dziękuje za każdą pomoc.
Superhuff
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Soban

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-13, 19:03    Odp: [Problem] Hering Free Blues C - brak w sklepach?

Miałem kiedyś podony dylemat chciałem harmonijkę bardziej płaczliwa w niskiej tonacji A. Ale okaało się że Blues Harpa nie ma nigdzie... Wiec postanowiłem zakupic w tonacji D. Morał z tej Bajki jest taki że nie żałuję aż tak, okazało się że piszczy jak cholera^^, ale mi się to spodobało. Gdybym Był Tobą sięgnąłbym po tą w tonacji "A". Pytasz się czy będą problemy w nauce, osobiscie nie grałem, ale z tego co wyczytałem nie raz na forum, jest o wspaniała tonacja do nauki podciągów, nie z tego względu że szybko wychodzi, lecz jak nauczysz się na A, to spokojnie powinny wychodzić Ci na tonacjach wyższych. Tutaj musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jaki gatunek chcesz grać? Folk Country Jazz, Blues? jak do ostatniego to na pewno w tonacji A.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Superhuff

Posty: 2
Wysłany: 2010-12-13, 19:10    Odp: [Problem] Hering Free Blues C - brak w sklepach?

Odpowiedź w 20 min! Wielkie dzięki, co do gatunku to bardziej Blues ale nie jest to ściśle określone i z tego co piszesz coraz bardziej skłaniam się ku tonacji A. Poczekam jeszcze na jakiś komentarz aby to potwierdzić ale bardzo mi pomogłeś.

[ Dodano: 2010-12-13, 20:06 ]
Klamka zapadła. Zamawiam tonację A. Wielkie dzięki Soban jeszcze raz a temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam Superhuff
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu