Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Tom'ash 


Wiek: 30
Posty: 29
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-12-12, 13:25    Harmonijka z Lidla:D

Już 20.12.10 w Lidlu pojawi się harmonijka w tonacji C-dur za jedyne 14.99. Zastanawiam się czy przekroczy jakością blues band itp. Moją opinie wstawię jak tylko ją kupię, co o tym sądzicie? :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-12, 13:34    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Harmonijka z LIDLA (który ceni jakość)
Na zdjęciu wygląda ekskluzywnie :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-12, 13:46    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Owszem, wygląda, choć jak już się wysilają ze scenografią dla niej to mniejszym kłamstwem byłoby umieszczenie jej na jakichś starych dechach, sznur, butelki.... taka stodoła.. albo półka pod pokładem statku. Do pewnych urozmaiceń pewnych rodzajów muzyki taka denna harmonijka w zupełności pasuje, choć wiadomo, grający wolałby coś lepszego. No, niemniej... byłoby mniejszym kłamstwem umieszczenie jej w "zgrzebnym" (?) środowisku.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-12-12, 15:16    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Dźwięk matowy, cichy i taki "głuchy". Moja była nienastrojona (różnice od nominału do 28 centów). Po nastrojeniu i wyregulowaniu stroików dało się grać w pierwszej pozycji, ale stroik na zadęciu w pierwszym kanale zaczął się sam z siebie obracać. Szkoda, bo płytki są mocowane na siedem (słownie: siedem) śrubek i jeszcze dwie fajne na pokrywy. Jako źródło śrubek na części zamienne - bezcenna. Rzeczywiście, moja poza numerami kanałów nie ma żadnych grawerek na pokrywach. W sam raz dać dziecku jako zabawkę wydającą dźwięk, by dziecko nie prosiło o instrument. Nie próbowałem na niej podciągów. Pewnie gdybym się postarał, to zrobiłbym z niej harmonijkę, ale po co? Mam ich w wystarczającej ilości i tonacjach. Aha, zapomniałbym pudełeczko jest całkiem fajne, ale moje różni się od tego na zdjęciu; szmatka jest mięciutka i miła, dlatego od czasu do czasu czyszczę nią pokrywy harmonijek. Jest cienka i mieści się w wolnym miejscu w etui harmonijki wypełniając przestrzeń i nie pozwalając by harmonijka się obijała w środku.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-12, 16:46    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Kto wie może i Biedronka zrobi też harpika ;)
Wchodzisz na harmonijka.com i patrzysz wybitna, piękna, głośna i wygodna harmonijka.
Śmiało może się mierzyć z drogimi Seydlami, Hohnerami, a nawet słynnymi Parrotami (tak Parrotami ;D ). Polecana przez profesjonalistów takich jak Bartosz Łęczycki, John Popper i mr.cymbał/Paskins z forum harmoszka.com wielu innych :hihi: .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-12-12, 16:56    Odp: Harmonijka z Lidla:D

a ja tam Lidla popieram może i puszcza byle g...o ale dzięki temu śmieciu za niespełna 15 zloty pewnie nie jedna osoba zarazi się tym instrumentem..... Prawdziwy artysta i na miotle zagra :D
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-13, 21:25    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Szkoda, że nie ma żadnego logo na pokrywach.
Dać się sfotografować na koncercie z harpem Lidla - to byłaby e k s t r a w a g a n c j a! :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-13, 22:06    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Wygląd jak Suzuki Harpmaster,tyle,że bez grawerek ;D
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-12-13, 23:07    Odp: Harmonijka z Lidla:D

wspomnienia.............. lata temu zaczynalem na takiej. dostałem na święta :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-13, 23:21    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Ja znalazłem w szufladzie, zdaje się, że też była z lidla albo tego typu sklepu. Wspomnień czar.... Moja miała pokrywy w takie napunktowania. Bez napisów, bez nazwy producenta.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-17, 01:48    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Harpmaster ma zaokrąglony grzebień a ten jest kanciasty. Mnie bardziej przypomina to Silver Stara i nie zdziwiłbym się gdyby Hohner maczał w tym palce..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hwedor

Posty: 7
Wysłany: 2011-11-25, 12:21    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Harmonijka z LIDLa powraca.
Od 28 listopada 2011 r. można będzie ja kupić za 16.99PLN.

-> link do gazetki LIDL <-

Może ktoś kto kupił ten model rok temu mógłby teraz napisać jak ją ocenia, jak się sprawuje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-11-25, 13:58    Odp: Harmonijka z Lidla:D

wytwarza wysokiej jakości, mocny i ciepły dźwięk
stroiki i języczki z mosiądzu
obudowa z wysokojakościowej stali szlachetnej


Zesr...em się ze śmiechu. Wysokojakościowo ;D
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-11-25, 14:10    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Tydzień temu oddałem taką dla dziecka do przedszkola, by jak inne dzieci grają na instrumentach perkusyjnych miał na czym hałasować.

Można to nastroić (mój egzemplarz nie by prawidłowo nastrojony) i ustawić stroiki. Po kilku dodatkowych zabiegach tuningowych nawet normalnie grała. Mocowanie stroików byle jakie, w moim egzemplarzu (1) się przekrzywił a po naprostowaniu byle jaki ruch harmonijką powodował, że się obracał. Nawet po zabiegach tuningowych overy od 7 kanału w górę rzęziły. Nie chciało mi się już w niej dłubać by to poprawić.

By nauczyć się grzebać w środku - można kupić.
Jako źródło śrubek - bezcenna (siedem śrubek łączących płytki stroikowe).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2011-11-25, 20:58    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Kilka lat temu już były te harmonijki w lidlu. Różniły się pudełkiem. Te starsze miały pudełko idealnie takie samo jak silver stary. Zresztą sama harmonijka też była kopią silver stara. Powiem szczerze, że lepszych pudełek niż silver stary nie widziałem.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SkinnyDogJones

Posty: 57
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-11-26, 10:54    Odp: Harmonijka z Lidla:D

"Prosimy zwrócić uwagę, iż mimo starannie zaplanowanych zapasów istnieje możliwość szybkiej wyprzedaży niniejszego artykułu."

Nie wątpię, nie wątpię...
_________________
"Dlaczego uczysz się grać na organkach, skoro nie umiesz grać?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hubert 

Wiek: 23
Posty: 10
Wysłany: 2011-12-01, 16:29    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Polecam tą harmonijkę na początek,sprawdź czy ten instrument Cię zaciekawi,a jeśli nie to przynajmniej nie wydasz fortuny.
Sam mam tą harmonijkę,to moja pierwsza.Co prawda to prawda,że 10 jest głucha,i .wgl. cała harmonijka szybko się wystraja,ale co tam :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-12-13, 01:56    Odp: Harmonijka z Lidla:D

kupilem żebypowspominać dawne dzieje i powiem wam, ta harmonijka to ZŁO w najczystszej postaci w piekle pewnie dają zestaw takich i każą jechać w trasę :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-13, 08:17    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Dostałem taką gdzieś 4-5 grudnia, w ramach mikołajek, bo nie mogłem znaleźć swojej BB.
Na początku było nawet ok. Grały wszystkie kanały, czasem rzęziły ale zwalam to na karb braku umiejętności.
Ogólnie, nie każdy wchodzi do sklepu muzycznego, a tu leży i może zainteresować...
Akcja nie głupia...
====================

[edit]
Zmieniłem skalę porównawczą, od kilku godzin jestem posiadaczem Hohner Golden Melody i nie potrafię z tej z lidla wydać nawet grama podobnego dzwięku co z tej....

Zdania o psychologicznym działaniu nie zmienię, ale sam sprzęt to jakieś koszmarne badziewie :D
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-05-08, 18:53    Odp: Harmonijka z Lidla:D

http://fanbiedronki.pl/gazetka/2012.05.07.gazetka , tutaj nawet na gazetce sie znalazlo :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
roca 


Posty: 117
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2015-01-22, 00:35    Odp: Harmonijka z Lidla:D

Big Six mi padł, a harmonijka z Lidla gra nadal…
_________________
Moje taby dla każdego
http://robert.wikidot.com/harmonijka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu