Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-09, 15:31    Moda na blues w TV

Niedawno była reklama AXE a w niej "Gangster of love", teraz leci reklama (nie pamiętam czego), w której możemy usłyszeć "Hoochie Coochie Man".
Czyżby powoli nastawał moda na bluesa, tudzież gatunki okołobluesowe?
Wielu znajomych po usłyszeniu kawałka z reklamy AXE stwierdziło, że "fajne to", ale szczątki wiedziały, że to blues. Czyżby była okazja do "zasiania ziarna"? Tzn., wiecie, o co mi chodzi. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-12-09, 15:33    Odp: Moda na blues w TV

Myślę, że bardziej chodzi producentom reklam o prawa autorskie, które już przeminęły do utworów, które się dobrze kojarzą. Nie chcą płacić tantiem. Niestety takie życie.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-09, 20:46    Odp: Moda na blues w TV

aansaa, ja to widzę od dawna. Hendrix, Little Walter, James Brown. Czasem się można zdziwić CO leci w reklamie, coś czego w życiu nie puściliby w radiu bo 'słuchalność' by spadła a w reklamie dają fragment który jakoś siedzi w kompozycji. Sprytne... tak jak fotki ze Stocków.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-11, 18:14    Odp: Moda na blues w TV

Zacznie się moda i niestety koniec lansu " na bluesmana" będzie :(

xD
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-12-11, 19:58    Odp: Moda na blues w TV

Jak to ktoś kiedyś pięknie powiedział, "Telewizja ma w sobie coś z króla Midasa, tyle, że czego się dotknie, zmienia się nie w złoto, lecz w gó*no".

Więc może lepiej żeby TV się od Bluesa trzymała z daleka...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-12, 13:14    Odp: Moda na blues w TV

szaman69, prawda to, prawda... Gdy byłem mały bardzo lubiłem disnejowskie
bajki (Kaczor Donald, Myszka Miki itp.). Później powstał Disney-Chanel, z założenia bym go nie oglądał, bo za stary już na takie rzeczy byłem, ale gdy zobaczyłem, że mój młodszy brat ogląda syfy w stylu "Camp Rock", wyłączyłem telewizor i razem oglądaliśmy kasetę "Misia Jogi" ;D .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-13, 22:21    Odp: Moda na blues w TV

Popieram,TVP,Polsat,TVN+ Discovery only nie przekształcają wszystkiego w syf medialny(w miarę),a reszta to syf!!!!!
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-14, 14:06    Odp: Moda na blues w TV

mr.cymbał, ostatnio właśnie widzą to..."coś" to mnie na serio zakuło w sercu...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
zarat 

Posty: 17
Wysłany: 2010-12-14, 16:32    Odp: Moda na blues w TV

Cadogan napisał/a:
Popieram,TVP,Polsat,TVN+ Discovery only nie przekształcają wszystkiego w syf medialny(w miarę),a reszta to syf!!!!!

Hahah Polsat, TVP I TVN nie robią syfu :hah: A co do Discovery, z przykrością przyznam, że wszystko amerykanizuje. Ich naukowe programy lecą na sensację, a nie na edukację i dlatego bardzo ich nie lubię.

Blues w TiWi... nie zauważyłem! Rock'n'rolla tym bardziej - chyba, że wypowiedzi typu "Lady Gaga to współczesna wykonawczyni rock'n'rolla" :what:

Co do tych mód. Absolutnie nie chciałbym, żeby zapanowała moda na blues/r'n'r. Wiem jak to jest z modami - zostałem ateistą niezły czas temu, aż tu obecnie nastała moda na ateizm i żal mi mówić, że ja i dupki-krzykacze z tv mamy się określać tym samym słowem. Więc przez modę przestałem o sobie mówić "ateista". Już prędzej buddysta. Albo poszukujący.

Tak samo pewnie byłoby z modą na blues/r'n'r. Chcecie czy nie, współcześnie mody wypaczają sedno zagadnienia. Doprowadzono by do tego, że wstydzilibyśmy o sobie mówić bluesmani/rock'n'rollowcy...
_________________
nie blues, lecz rock'n'roll! | Hohner S20 C (od 10 listopada), Hohner Big Valley C (od 24 grudnia)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-20, 22:07    Odp: Moda na blues w TV

zauważ,że użyłem słowa "w miarę" :cool:
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-21, 14:55    Odp: Moda na blues w TV

zarat napisał/a:
Już prędzej buddysta. Albo poszukujący.


Od buddyzmu ręce przecz! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-31, 14:54    Odp: Moda na blues w TV

Lepiej cieszmy się, że nie ma mody na bluesa w świecie. Było by tak jak ze zwrotem "ale urwał" :D (Podaje przykład :roll: ) Najpierw był modny i śmieszny później chwyciły się go dzieci i debile, w końcu każdemu się przejadł i zwrot jest tępiony.
Tak samo było by z bluesem. Chwyciły by się go dzieci lady gagi i broń boże Sf33t PoOKhemonki:*;*!!111 żeby pokazać, że są modni. W końcu by się przejadł i stał się znowu nudny, a przy okazji było by na tym forum więcej dzieci neo...
Może "ale urwał" to zły przykład :oops:
Bardzo zły i nie trafny przykład, ale tak mi jakoś przyszło do głowy xD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yankus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-23, 19:22    Odp: Moda na blues w TV

Leafman:
Zgadzam się z Tobą, znam ludzi którzy nie słuchają czegoś bo im się podoba, tylko dlatego że jest to "modne". Pamiętam kiedyś było tak z Reggae w Polsce, na początku tylko ludzie którym się to naprawdę podobało i tym żyli a potem słit pokemonki zaczęły słuchać Bednarka i opowiadać jacy to są rasta. Dlatego mam nadzieję że bluesa to nigdy nie dopadnie.



Pozdrawiam, Yankus.
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2012-05-12, 12:19    Odp: Moda na blues w TV

Yankus zgadzam się zacząłem słuchać reaggae gruuuuuuuubo przed Bednarkiem (do kolesia nic nie mam gra całkiem fajnie) Az pewnego dnia po wystepie bednarka wchodzę do szkoly a tu wszyscy rasta od siedmiu bolesci... Nawet nie wiedzieli kto to jest Bob Marley, Jah nie wiedzieli co to znaczy i o co chodzi z Bless ale oni są rasta... Więc zacząłem słuchać bluesa a jak teraz to samo stanie sie z bluesem to nie wiem czego bede sluchal...
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-05-13, 20:29    Odp: Moda na blues w TV

Próbowałem jednej panience z uczelni wyjaśnić coś na temat reggae to stwierdziła że nie zna kapeli o której mówiłem, bo reggae to jest przede wszystkim Bednarek itp. Patrzenie na scenę muzyczną w tym kraju z perspektywy programów w TV jest po prostu głupie. One nie są wyznacznikiem tej sceny. Olejcie gimnazjalistów i licealistów, 99% i tak porzuci utożsamianie się z jakąkolwiek muzyką jak pójdą do roboty albo na studia, lub będą po studiach. Nie ma co się przejmować.
Blues to zawsze będzie muzyka dla wybranych i tylko między nimi będzie sens jakiejkolwiek dyskusji o bluesie. Z reggae podobnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu