Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-09, 14:49    Uwaga - nowy katalog po polsku !

Firma Seydel bardzo szanuje i docenia polskich harmonijkarzy, dlatego przetłumaczyli cały katalog na nasz język ojczysty :)

Tutaj za darmo do ściągnięcia (pdf, ok 6MB):
http://www.seydel1847.de/...10_download.pdf

Miłego oglądania!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-10, 15:12    Odp: Uwaga - nowy katalog po polsku !

fajna sprawa :)
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-10, 21:44    Odp: Uwaga - nowy katalog po polsku !

W prawdzie wszystko można zrozumieć po angielsku,
ale cieszy mnie fakt, że niemieckiej firmie chciało się
bawić w tłumaczenie na nasz skomplikowany język :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-10, 21:55    Odp: Uwaga - nowy katalog po polsku !

Pierwszy raz od 45 roku pomyśleli o nas w innych kategoriach niż "oni winni są nam ziemię z której nas wypędzili, po tym jak się zasiedliliśmy na ziemi którą im ukradliśmy... " :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2010-12-09, 10:57    Odp: Uwaga - nowy katalog po polsku !

Witam wszystkich :)
Jest to moj pierwszy post ale... czytam to forum juz jakis czas :)
W czasie wojny "wietnamskiej" bylo popularne "czarnych wysylaja zeby zabijali zoltych w obronie ziemi bialych ktora zabrali czerwonym" :x
co do 'sejdelka"....
W czerwcu 'sie zawzialem" i kupilem 'sejdelki 1847 i "de luxa". Paczke otworzylem w nocy zeby nikt nie zaklocal "first look". I milem racje. Obcujemy nie z harpami ale z "piece of art". te pudeleczka, te szmatki...
Po chyba miesiacu wcale nie intensywnego grania (do cwiczen mialem kupione w marcu nowe "maryny" ktore szczerze mowiac katuje) padly "A" "C" i "de lux" na ktoryms tam kanale (out of tune). Nie bede Wam opisywal ani mojej miny ani tego co czulem....
Teraz jestem w domu po... chyba 5 miesiacach i wyslalem harpy do "Klingenthal". Czuje sie troche nie tak...bo
-ja je zalatwilem
-zle gralem (dlaczego "maryny" wytrzymaly? a o "C' to juz szkoda gadac)
-harpy byly slabe..? (nie do wiary...)
Kasa to ostatnia rzecz o ktora mi chodzi (zeby byc dobrze zrozumianym) ale ciekawi mnie co ..."went wrong" ?
Troche im opisalem co i jak i mysle ze cos tam odpowiedza. A moze szukam zbyt daleko i ktos z Was zna odpowiedz?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-12-09, 12:43    Odp: Uwaga - nowy katalog po polsku !

sailor, Tak właściwie to nic nie rozumie z Twojego postu. Napisz normalnie o co Ci chodzi!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-09, 14:15    Odp: Uwaga - nowy katalog po polsku !

aeroarte napisał/a:
sailor, Tak właściwie to nic nie rozumie z Twojego postu. Napisz normalnie o co Ci chodzi!

Mam podobny problem... Chyba, że w tej oto chwili po prostu nie kontaktuję ;) .
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-12-09, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-09, 15:19    Odp: Uwaga - nowy katalog po polsku !

A jakoś niedawno byłem w BratPolu i katalog tylko w angielski i niemieckim, grrrr... :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-09, 16:46    Odp: Uwaga - nowy katalog po polsku !

Sailor zamiast brać się za granie lepiej najpierw skończ szkołę. Człowieku! Przecież Ty nie umiesz nawet złożyć prostego zdania !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-12-12, 12:15    Odp: Uwaga - nowy katalog po polsku !

Tłumaczenie z angielsko- polsko-ziomalskiego na polski:

Witam wszystkich
Jest to moj pierwszy post ale... czytam to forum już od jakiegoś czasu.
W czasie wojny wietnamskiej popularne były słowa "czarnych wysyłaja żeby zabijali żoltych w obronie ziemi bialych, którą zabrali czerwonym".
Co do seydel'ka....
W czerwcu zawziąłem się i kupiłem seydel'ki 1847 oraz marie band deluxe. Paczkę otworzyłem w nocy, żeby nikt nie zakłócał pierwszego wrażenia. Miałem rację. Obcujemy nie z harpami, a z czystą sztuką. Te pudeleczka, te szmatki...
Chyba po miesiącu, wcale nie intensywnego grania, (do cwiczen miałem kupione w marcu nowe "maryny" które szczerze mówiąc katuję) padly "A", "C" i deluxe na któryms tam kanale (out of tune) // Przepraszam, nie potrafię rozkodować tego zdania//. Nie bede Wam opisywal ani mojej miny, ani tego co czulem....
Teraz jestem w domu i chyba po 5 miesiącach i wysłałem harpy do "Klingenthal"//?//.
Czuje sie troche nie tak, bo:
-ja je załatwilem
-źle gralem (dlaczego "maryny" wytrzymaly? a o "C' to juz szkoda gadac) //y?//
-harpy były słabe? (nie do wiary...)
Kasa to ostatnia rzecz o ktora mi chodzi, żeby być dobrze zrozumianym, ale ciekawi mnie co poszło nie tak ?
Troche im opisalem co i jak i myślę, że coś odpowiedzą. A moze szukam zbyt daleko i ktos z Was zna odpowiedz?

Drobne rady:
1)Nie używaj zapożyczeń z innego języka, bo nie wszyscy się go uczą.
Przykładowo: Nie myśl sobie, że jesteś taki kawaii, bo jak jej na omiami spadnie włos z głowy to otosan Cię "koros"! (wstawki z języka japońskiego)
2) Czytaj czasami to co napiszesz i zastanów się, czy wszyscy zrozumieją.
3) Proszę, używaj czasami polskich liter i przecinków ( "nie zabić" a "nie, zabić" to dwa różne znaczenia! Zdanie "moja kochana, zrob mi laske" znaczy coś innego niż "moja kochana, zrób mi łaskę").
Za błędy w przekładzie przepraszam i witam nowego użytkownika na naszym forum ;) Życzę samych sukcesów (tłumaczenie tylko i wyłącznie w celach dydaktycznych).

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-12, 12:40    Odp: Uwaga - nowy katalog po polsku !

KatuzaR wielkie dzięki! Tylko szkoda, że sam autor man nie przetłumaczył :mad: .
Sailor, ja się angola uczę i mam z niego piątki w dobrym liceum, ale te twoje zwroty w sytulu
"lukaj"; "Ja łent to Biederonka"; itp. są nie czytelne i nie mile widziane na forum. Chłopie chciałeś przed kimś zaszpanować, jaki to uczony jesteś? Ja sam mógłbym napisać tego posta po szwedzku (tak znam szwedzki), ale po jaką cholerę.

Ja also Vi saluto Herr Sailor.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu