Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rotaflor

Posty: 76
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-05, 22:59    Jak grać biernie bez użycia języka?

Czesc glupio wyszło znaczy dla mnie glupio , bo sobie myslalem ze " dmucham w harmoszke to umiem graC" ale przeczytalem o technike ze zwijamy jezyk w rulonik i dmuchamy w kanalik i tak zagralem i ogolnie dziewki inaczej sie wydaja
normalnie wkladam sobie harmonijke w rece i dmucham staram sie wieden kanalik ale ten dzwiek jest inny a gdy biore z jezykiem dmucham czysty dzwiek czuc, a gdy gram normalnie ten dzwiek dra czyli do innych kanalikow tez wlatuje powietrze, chcial bym sie nauczyc grac biernie bez uzywania jezyka jakies porady :) ?

Harmoszka Big river harp E-dur greate :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-06, 11:33    Odp: Jak grać biernie bez użycia języka?

Mi dziewki wydają się inaczej jak się napiję. A biernie się gra na harmonijce na przykład używając linijki zamiast harmonijki. Wiedeń kanalik.... no tak, Wiedeń ma pełno kanałów. Odłóż harmonijkę na półkę i wyobrażaj sobie dźwięki. Wtedy grasz biernie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 11:34    Odp: Jak grać biernie bez użycia języka?

Moim zdaniem zwijanie języka w rulonik(ang. U-block) to nie tyle niewłaściwa, co szkodliwa dla grającego technika. Stanowczo odradzam ją każdemu!

Po prostu nie używaj języka, a strumień powietrza generuj za pomocą odpowiedniego ułożenia ust, tak jak przy gwizdaniu (bez używania palców oczywiście).
Staraj się uzyskać dźwięk TYLKO z jednego kanału na raz, a jeśli pojawi się więcej dźwięków to znaczy że powinieneś zmniejszyć średnicę wylotu powietrza.

Aha i nie wierz we wszystko, co napisze w sieci jakaś anonimowa lub mało kompetentna osoba. Często można się "naciąć" :)

BTW wyręczając moderatora proszę Cię o używanie interpunkcji oraz polskich liter, tak będzie łatwiej dla czytającego i odpowiadającego :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-12-06, 20:40    Odp: Jak grać biernie bez użycia języka?

A ja polecam kilka tematów z Forum. Na przykład:

http://forum.harmoszka.co...wiek-vt1224.htm

czy ten:

http://forum.harmoszka.com/uklad-ust-vt546.htm
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-11, 09:03    Odp: Jak grać biernie bez użycia języka?

Do tego co powiedział Bartek dodam jeszcze,że język będzie co potrzebny(ale to później) do TB(tongue blocking) i do podciągów.
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tom'ash 


Wiek: 30
Posty: 29
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-12-12, 13:30    Odp: Jak grać biernie bez użycia języka?

A ja ci doradzę granie trochę na czuja, słuchaj dużo nagrań, spróbuj odgadnąć czy może ta sama tonacja co harmonijki którą właśnie trzymasz w rękach. A kiedy z czują nauczysz się chodź jednej zagrywki z lubianego przez ciebie utworu, da ci to mnóstwo satysfakcji :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu