Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-16, 13:46    [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

W sumie pytanie powinno brzmieć: Jak zrobic mikrofon do harmonijki?. Bo przy moich ograniczonych funduszach i braku konieczności używania profesjonalnego mikrofonu, kombinuję z różnymi mikrofonami które znalazłem w domu. Mikrofony od nowych słuchawek (pojemnościowe) są do niczego, troche lepiej jest z mikrofonami elektrodynamicznymi ze starych słuchawek. Stary mikrofon "zwykły" taki do przemówień nie chce mi działać.

Słyszałem o robieniu mikrofonów z głośniczków, ale podobno trzeba mieć mocny wzmacniacz.

Co o tym sądzicie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-16, 14:15    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Skoro nie potrzebujesz profesjonalnego mikrofonu proponuję po prostu kupić zwykły mikrofon w sklepie komputerowym za... 30zł? Może być taki z 'podstawką'... No i nagrywasz w odległości [harmonijki] od niego jakieś 10cm.

Moim osobistym zdaniem ładnie oddaje dźwięk harpa.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-16, 15:03    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

A jaką jakość ma taki mikrofon? Pozatym chodzi mi o to żeby móc go trzymać w przestrzeni rezonansowej (w dłoniach).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-16, 15:55    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

www.conex.jw.pl/marinebandc.mp3 - to jest nagrane właśnie takim mikrofonem trzymając go w przestrzeni rezonansowej ;)

www.conex.jw.pl/marine.mp3 - a to poza przestrzenią rezonansową... Mikrofon był jakieś 20cm od harmonijki (tylko mi nie zwracaj uwagi na 'jęknięcie' na czwartym kanale - nie chciało mi się nagrywać drugi raz - to jest przykład :P ).
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Ostatnio zmieniony przez Conex 2007-06-16, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-16, 16:18    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

http://harmonijka.freehost.pl/6.mp3
nagranie (improwizacja) przy użyciu mojego najlepszego mikrofonu.
Ujawnia sie jego słaba dynamika.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-16, 16:41    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Heh, widzę że pogrywasz w specyficzny sposób, wymawiając jakby nieme [niesłyszalne] "tu"... Czasami daje to ciekawy efekt, jednak na dłuższą metę [przynajmniej dla mnie] nie brzmi dobrze.

Co do mikrofonu- faktycznie jakby coś z nim nie tak było ;) Ciekaw jestem jak go trzymałeś, bo jak na początku było słychać całkiem dobrze, to później dźwięk się 'rozmywa' / wygłusza.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-16, 16:49    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

http://harmonijka.freehost.pl/8.mp3
Tutaj przy zmienionych ustawieniach mikrofonu, zmienionym sposobie gry i chyba na innej harmonijce bo poprzednie było bodajże na MB w A (to jest na MB w G).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-16, 16:58    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Nadal słyszę "tu tu tu" :) ...co do dźwięku jest już wyraźniejszy.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-16, 17:20    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Poddaje się http://harmonijka.freehost.pl/9.mp3
Harmonijka znowu MB w G.

Próbowałem z mikrofonem oddalonym ale wtedy nic nie słychać. Za niska czułość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-06-17, 16:04    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Ja przez dłuższy czas używałem najzwyklejszego mikrofonu komputerowego (takiego na klips) za 10zł. Żeby się wygodniej go trzymało odciąłem kawałek blastikowej butelki (część od nakrętki) i tam umieściłem mikrofon zabezpieczając go taśmą klejącą. Na szerszą część nałożyłem sitko od prysznica. Tak powstał moj PlAstatic. Trzymany w ręku dawał ciekawy przester, a i na odległość spisywał się dobrze. Obecnie używam 30 letniego Grundiga. Wczoraj grałem na nim podpiętym pod mikser i kolumny. Szczekał jak prosie na sterydach! Genialne brzmienie!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pudel 


Wiek: 34
Posty: 58
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 2007-09-05, 08:16    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Patrzcie mam Tutaj swietny wykaz mikrofonów, sa to wszystkie mikrofony nadajace sie do harmonijki. Znalazłem to jakis czas temu nawet juz nie pamietam jak. warto zobaczyć! Strona co jakiś czas jest odnawiana.

http://www.harmonicamaste..._collection.htm

:harp: pozdrawiam :harp:
_________________
Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-11, 20:41    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

A tutaj strona, na której znajduje się parę pozycji allegrowych ciekawych starych mikrofonów. Wyglądają na sprawne. Zapewne po przerobieniu wtyczek będą śmigać. Oto one:

http://allegro.pl/item291..._z_lat_60_.html

Z wyglądu najfajniejszy jest ten z aukcji o numerze: 291139526
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-22, 23:06    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

UZNAŁEM ,ŻE TO POWINNO BYĆ W TYM WĄTKU
Wysłany: 2008-01-20, 21:50


--------------------------------------------------------------------------------

Najtańszy i moim zdaniem najbardziej nadający sie do harmonijki mikrofon możecie zrobić samemu z wkładki słuchawkowej np tonsil W66 - głośnik, lub od tej samej słuchawki mikrofon -CBE76. Taką wkładkę podłączyć trzeba kablem z ekranem do jacka dużego mono ,ja mam pod kompa więc mały jack - ekran do obudowy ,kabelek do środka ,a z drugiej strony wkładkę - ekran do jednej śrubki ,a kabelek do drugiej . Wkładkę mażecie zabudować w co tylko chcecie np w estetyczne zatyczki od dezodorantu. Nie wiem jak to działa z piecem ,ale jutro pojadę specjalnie do kumpla spróbować to dam znać .Ja korzystam z kompa i sie sprawdza .Kombinowałem z różnymi dostępnymi mikrofonami , od starych zetek , od dyktafonów , ale z tego jest naprawdę ''oryginał''.Pzdr.Jarek K.

Dodano 22 01 2008
Hula Panowie świetnie - tak określił mój kolega ,który gra na gitarze w zespole Corruption ,ja się na tym nie bardzo znam . Byłem dzisiaj u niego ,podłączył go do sprzętów i jak zadołem to obaj byliśmy w szoku . To zupełnie inny instrument ,a szczytem głaskania mojego ego był pomysł zagrywek na harmonijce w kawałkach hardrockowych.
Szkoda ,że nie można w bloku tak pogrywać. Zrobię jakieś nagranko to posłuchacie. Jak go pomaluje to wrzucę foto.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-23, 11:48    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Właśnie czytałem instrukcję stworzenia tego mikrofonu, ale zaczynam się gubić przy "ekranie". Wiem, że ekranowanie ma zapobiec zakłóceniom, ale gdybyś dał jakiś banalny schemacik albo zdjęcie swojego mikrofonu od wnętrzności strony to byłoby dużo łatwiej.

Jestem bardzo ciekaw brzmienia mikrofonu, bo sam chciałbym wykorzystać harmonijkę do mocniejszego grania.

Jednym słowem, ulala aeroarte, piątka z plusem i słoneczkiem za pomysł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-23, 16:36    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Zrobiłem ,na szybko taki filmik -co i jak -w filmie i widać i słychać ,i zamieściłem go pod tym linkiem . Obudowa będzie pomalowana aerografem to nabierze wyglądu. Proszę o opinie mających większe doświadczenie i inne oczywiście też.MIKROFON
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-01-23, 19:51    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Super:D Ja bym nie wpadł na to żeby zrobić to z takich materiałów:D podziwiam i może sam spróbuje:D
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-24, 22:16    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Aeroarte, poprosiłeś o komentarze mających większe doświadczenie i zapadła cisza.

Wypowie się więc laik, czyli ja. Bardzo dziękuję za film, pokazałeś jak łatwo i tanio można zrobić harmonijkowy mikrofon, który przy pomysłowym wykonaniu prezentuje się bardzo dobrze. Co do brzmienia to nie jest już tak kolorowo, przynajmniej mi nie przypadło do gustu. Przy nakładaniu się wyższych dźwięków wszystko w środku zdaje się panicznie "trząść". Oczywiście nie jest najgorzej, niektórzy lubią takie drapieżne brzmienie. Ja jednak, jeśli już chodzi o rasowy przester, wolę ten z pierwszej lekcji Adama Gussow. Taki głęboki, dosyć niski i bez wstrząsów.

Podoba mi się natomiast brzmienie mikrofonu komputerowego. Fakt, nie jest ono przesterowane, ale też całkiem przyjemnie się słucha. Na pewno zrobię sobie taki sprzęt, bo jest tanio, fajnie i będę miał wielką satysfakcję. Warto, polecam też innym.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-25, 00:14    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Dzięki za wypowiedź .Co do brzmienia ,to nie mam na wieży możliwości ustawienia tonów i faktycznie przy rozkręconej głośności wchodzi w srzężenie.Na normalnym piecyku brzmi zdecydowanie lepiej,bo jest możliwość regulacji. Ten podłączony do komputera jest zrobiony ze słuchawki ,więc jest trochę mniej czuły. Zrobienie tego samemu i zagranie ,to duża frajda , a dla mnie i sądzę wiekszości forumowiczów w graniu na harmonijce o to właśnie chodzi .Koszt całości to jakieś 10zeta /trzeba jeszcze znaleźć stary telefon/ i każdy może spróbować. Pozdrawiam Jarek K.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-25, 18:48    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Bardzo mi się podobało brzmienie tego drugiego mic'a, takie "ciepłe" i pełne. To kwestia głośników/karty dźwiękowej, czy może na wieży tak samo brzmi?
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-25, 19:35    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Obejrzałem film i rozkręciłem moje, nieużywane (ale działające) głośniki od kompa. Tylko wybaczcie o co chodzi z tym ekranem? Szczerze to nie mam pojęcia. Jak rozkręciłem to mam dwa kabelki jeden jest przylutowany do czegoś obok czego jest minusik a drugo do czegoś co obok jest plusik. Co teraz? Mam je przemienić? I jeszcze jedno. Mam tak że od jednego głośnika idzie kabel do drugiego a z niego wychodzi jeszcze kabel do prądu. To mikrofon jakbym z tego zrobił to tez musiałbym podłączać do prądu?

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-25, 20:54    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Wydaje mi się, że musiałbyś podłączyć do dodatkowego zasilania, ale nie jestem pewien. Ja z filmu instruktażowego zrozumiałem, że trzeba lutować jak leci, a ekran to pojęcie mające mylić analfabetów elektrycznych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-25, 20:58    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

chyba kupie zwykły mikrofon i go obuduje tak żeby sie fajnie w dłoniach mieścił :D poeksperymentuje na tanim mikrofonie (za 5 zł) i może cos ciekawego wyjdzie :D jakis przester czy coś... ;)

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-25, 21:05    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

wkładki
To jest link do sklepu z wkładkami mikrofonowymi. Wydaje mi sie że z głośników do kompa nie zrobisz mikrofonu bo chyba są za duże. Kabel mikrofonowy musi mieć ekran ,żeby nie robił sprzężenia,kabel głośnikowy nie ma ekranu.Ekran w kablu to taka siateczka z drucików oplatająca właściwe przewody.
Żeby porównanie brzmienia było wiarygodne ,to musi być nagrane dokładnie to samo ,o takim samym natężeniu dźwięku ,na tych samych parametrach i w identycznych warunkach ,co nie jest łatwą sprawą. Jak będę miał więcej czasu to postaram się coś takigo przygotować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-25, 21:24    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

co do tego, że są za duże to najmniejszy problem. Co najwyżej mikrofon będzie większy :D tylko skąd wziąć taki kabel? Idzie dostać w takim zwykłym sklepie elektronicznym rzeczy do mikrofonu? Jak bym poszedł to mam poprosić o: wkładki mikrofonowe (chyba że jednak wezmę te za duże z głośników) i kabel mikrofonowy z ekranem? I później kabel przylutować i... no i co dalej? Sory że tak męcze pytaniami ale co ja wiem o elektronice? :D

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-25, 22:27    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Popytaj znajomych o stary telefon ,mają w piwnicy na pewno. W sklepie poproś o kabel mikrofonowy monofoniczny, jacka dużego lub małego ,jaki Ci potrzebny,cyne do lutowania.
Z głośników jak wyjmiesz wkładki ,to zostanie Ci sam magnes i tylko popsujesz głośnik. Jak nie załatwisz tego telefonu ,to podaj adres na priva ,to Ci wyślę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-01-25, 22:36    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

aeroarte masz teog iwecej ze mozes zywslac :D ? przydaloby sie zrobic takie cacko
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-28, 14:58    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Pomalowałem mikrofon aerografem ,jako że tym się głównie zajmuję , a zdjęcia są TU. Myślę ,że wygląda nieźle.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-28, 16:29    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Dzień dobry, ile kosztuje taka usługa? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-28, 16:45    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Brzmienie tego mikrofonu jakoś średnio mi podchodzi, jakoś tak dużo góry ma, ale to kwestia gustu. Jednak malowanie pierwsza klasa! Jak kiedyś się w porządny mikrofon samemu zaopatrzę, to wiem gdzie się zgłoszę z malowaniem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-31, 18:28    Odp: [pytanie] Jaki mikrofon do harmonijki?

Witam! Jak obiecałem , zrobiłem porównanie mikrofonów ,z głośnika tel i z mikrofonu tel.
Robiłem to w programie Audacity i zamieściłem analizy widma , jak ktoś się zna ,to sobie przeanalizuje ,oraz próbki dźwieku. Obie próby są przeprowadzone na tych samych ustawieniach ,różnicą może byc siła mojego zadęcia. TU
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu