Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-10-13, 14:17    Seydel Sailor Tremolo 40

Znalazłem coś takiego w irlandzkim sklepie muzycznym. Kosztuje 30 euro. Czy ktoś na tym grał? Dobre to jest?

[ Dodano: 2009-10-14, 10:28 ]
Zaryzykowałem i kupiłem :) Pierwsze wrażenie dobre. Pogram parę dni to napiszę coś więcej...

[ Dodano: 2009-10-14, 10:42 ]
No i harmoszka jest w ciekawej jak na tremolo tonacji D , z tego co wiem to najpopularniejsza tonacja w Irish Folku. Testy w toku :D
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-15, 15:41    Odp: Seydel Sailor Tremolo 40

Witam, nic mi nie wiadomo żeby Seydel produkował ten model w tonacji D (chyba że na specjalne zamówienie). Mają dostępne tonacje C i G.
BTW Jakie masz wrażenia z grania?
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-10-16, 11:04    Odp: Seydel Sailor Tremolo 40

Witaj Bartku.

Być może mój egzemplarz pochodzi z serii przeznaczonej na rynek irlandzki. Z tego co wiem wiele tradycyjnych utworów muzyki irlandzkiej jest w tonacji D. Prócz harmoszki kupiłem też pamiątkowy Whistle Guinness który także jest w tonacji D. Na stronie Seydel-a faktycznie dostępne były tylko tonacje C i G najpowszechniejsze dla tremolo.

A jeżeli chodzi o wrażenia, to trudno jeszcze mówić o prawdziwym graniu gdyż to początki moje z tremolo (nie licząc dziecięcego pitolenia na Kankanie :) ), jednak już teraz mogę stwierdzić że brzmienie mi pasuje i w folkowym graniu przyda mi się na pewno.

A wracając do nietypowej tonacji to chyba Hohner miał w swojej ofercie tremolo Highlander strojone właśnie w D. W opisie tamtego modelu napisano coś o przeznaczeniu do wyspiarskiego folka.
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-02, 14:28    Odp: Seydel Sailor Tremolo 40

Odświeżając temat,

Masz jeszcze tego harpa? Jaki on ma strój - klasyczny Richter czy solowy?

Mógłbyś wrzucić próbkę nagrania? (najlepiej jakiejś szanty jeśli takowe grywasz ;) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-02, 19:07    Odp: Seydel Sailor Tremolo 40

Mam jeszcze tego harpa. Do niedawna głównie leżał w szufladzie ale ostatnio się do niego przekonałem i dmucham troszeczkę :)
Harmoszka jest w stroju solowym czyli wszystkie dźwięki gamy (w tym przypadku D dur) 2,5 oktawy.
Podaj mi w PW adres mailowy to nagram jakieś próbki i ci wyślę. Niestety nagrywać mogę tylko telefonem no i wiadomo jakie te nagrania są.
A szantki gra się na tym bardzo fajnie :)

[ Dodano: 2010-12-03, 09:46 ]
Okazuje się że tonacja D nie jest taka do końca niepraktyczna :)
Oczywiście do grania folka i biesiadki przy ognichu lepszy będzie tremolak (lub oktawówka) w C lub G a najlepiej obie (ja choruję ostatnio na COMET WENDER :) ), ale moja D-tka przydaje się również. Większość Irish Folka jest w D więc słuchając większości ulubionych Irish Songs mogę sobie na niej dogrywać solówki ;D
Problem w tym że Sailora w tonacji D raczej nie dostanie się poza Irlandią - nawet nie ma jej na stronie Seydla.

[ Dodano: 2010-12-03, 09:47 ]
Parę postów wcześniej:
[quote="ma-rucha"]
A wracając do nietypowej tonacji to chyba Hohner miał w swojej ofercie tremolo Highlander strojone właśnie w D. W opisie tamtego modelu napisano coś o przeznaczeniu do wyspiarskiego folka.[/quote]

[ Dodano: 2010-12-25, 01:44 ]
Wczoraj pod choinką znalazłem Sailora w C więc mam już 2 egzemplarze tego modelu i muszę przyznać że coraz bardziej go lubię :D
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu