Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-11-30, 16:59    Solist Pro 12 (Wersja Solo)

Ostatnio zainteresował mnie ten właśnie harpik. Myślałem o chromatyku ale na dobrego finanse na razie mi nie pozwalają, a te tańsze choćby nawet markowe to nie do końca to.
Ostatnio pogrywam sobie na tremolaku i ten układ dźwięków odpowiada mi (oczywiście nie do bluesa) Problem w tym że moje tremolo jest w nietypowej tonacji D a poza tym średnio lubię brzmienie tremolo. Wydaje mi się że taki SOLIST byłby ciekawą alternatywą a chromatyczne dźwięki możnaby ławo uzyskać przy pomocy zwykłych podciągów. To jednak tylko moje przypuszczenia. Czy ktoś grał na tej wersji? Będę wdzięczny za info :)
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-01, 22:25    Odp: Solist Pro 12 (Wersja Solo)

Hej!
Z podciągami niestety nie jest kryształowo w tym stroju (popatrz na overblow.com)

Ja osobiście proponowałbym Ci spróbowanie przestrojenia jakiejś starej C na strój Paddy Richter (czyli 3 z G na A), lub kupienie takiej gotowej.

Czuję, że to może być to czego szukasz (jakoś dziwnie krążymy wokół tych samym "zastanawiań się").

Paddy daje ci możliwość płynnego grania w Cdur amoll dmoll, i daje Ci w jednym harpie akordy C G d a (nie znam się zbyt na teorii ale tak wybadałem na overblow.com).

Słowem da się na tym zagrać prawie każdy fajniejszy folkowy kawalek.

Moim zdaniem główną zaletą solista 12 (nie mam go) jest to że masz dostęp do całej skali Cdur (ale w paddy'm też, tyle że bez F, które trzeba wyjąć z (2) ) i ze to co zagrasz miedzy dolnym a srednim rejestrem mozesz skopiowac oktawe wyzej.
Ale jest większy, droższy... tez o nim myslalem, ale odpuscilem.

Pozdro!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-12-01, 23:15    Odp: Solist Pro 12 (Wersja Solo)

Przestroiłem sobie dwie harmonijki w strój Paddy Richter / A i D/, bo widziałem jak na warsztatach gość pocinał na takiej i niestety jestem zawiedziony . Jakoś trudno mi się przestawić i wbrew pozorom folkowe melodie nie lecą ''same''. Zdecydowanie odradzam nawet jedną na próbę . Ma to większy sens jak ktoś ma ich wiele i się przyzwyczai do tego stroju, lub jak już tak dobrze gra, że mu bez różnicy. Mnie one nie leżą i myślę ,że lepiej kupić tańszego chromatyka i ćwiczyć na nim.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-12-01, 23:28    Odp: Solist Pro 12 (Wersja Solo)

[quote="aeroarte"]myślę ,że lepiej kupić tańszego chromatyka i ćwiczyć na nim.[/quote]
Odradzam - znam osobiście gościa, który po dziennym ćwiczeniu musi rozkręcać instrument i stroić stroiki. :(
Jak kupić chromatyka, to na parę lat. Musisz wydać od 400-500 zł. za nowego.
Ja tak zrobiłem i jestem kontent. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu