Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu

Na jakich standardowych tonacjach harmonijek grasz najcz??ciej?
G
6%
 6%  [ 1 ]
A
12%
 12%  [ 2 ]
B (gdzie? czyta?em, ?e to jest europejski odpowiednik Bb Gussowa)
0%
 0%  [ 0 ]
C
81%
 81%  [ 13 ]
D
0%
 0%  [ 0 ]
E
0%
 0%  [ 0 ]
F
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor
Wiadomość
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-11-28, 20:21    Na jakich standardowych tonacjach harmonijek gracie najczęściej?

Witam.
Gram coś na harmonijce już kilka miesięcy, mam w swojej kolekcji tonacje G,A i C. Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem conajmniej jeszcze jednej harmonijki, ale nie wiem która mi się najbardziej przyda.
Tak więc mam do was pytanie - na jakich najczęściej gracie harmonijkach? Nie chodzi mi o tonacje do ćwiczeń, tylko te, które używacie na jam session czy ogólnie podczas wykonywania jakiegoś bluesowego utworu (głównie w 2 pozycji).

Nie widziałem takiego tematu, więc myślę, że dobrze trafiłem ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-11-28, 20:35    Odp: Na jakich standardowych tonacjach harmonijek gracie najczęściej?

Temat się przewijał kilka razy, no ale krótko i zwięźle; mój typ to:
Bb - dlaczego? Bo troche standardów się na tym gra (tak z pamięci no to np. 'my babe') no i obowiązkowo 3 pozycja do utworów w C-moll (chociażby 'thrill is gone').

EDIT:
Hmm myślałem, że wymieniłeś w swoich też D, ale jako, że jej nie masz to może to byłby równie dobry wybór ze względu na dużą ilość numerów w A-dur :P
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-11-28, 20:43    Odp: Na jakich standardowych tonacjach harmonijek gracie najczęściej?

A czy thrill is gone nie jest grany w D-moll? Czyli na harpie w C?

Właśnie ta D mi ciągle chodzi po głowie bo na jakim jam session nie jestem to grają w II pozycji w A.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-28, 20:50    Odp: Na jakich standardowych tonacjach harmonijek gracie najczęściej?

W wykonaniu Butterfielda gra to na harpie w D ale gra w A, w drugiej pozycji.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-11-28, 21:58    Odp: Na jakich standardowych tonacjach harmonijek gracie najczęściej?

Thrill is gone najczęściej jest grany w C-moll lub H-moll :P
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-29, 21:49    Odp: Na jakich standardowych tonacjach harmonijek gracie najczęściej?

Hmm :medit: ... Trudno powiedzieć. Nie wiem co zaznaczyć. Ostatnio bardzo dużo
używam goldeniki w D. Nie gardzę też osiemnastką A. Nie mam na co zagłosować...
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-11-30, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-30, 16:08    Odp: Na jakich standardowych tonacjach harmonijek gracie najczęściej?

Patrząc na sprawę z perspektywy prawie 2 lat, podczas których gram na harmonijce, najczęściej zdecydowanie używam tonacji C, na co wskazuje zajechany Special 20 w C i Hering Vintage, który niedługo ku upadkowi chylić się będzie. Aczkolwiek bywają tygodnie, w których harmonijki w C nie tykam, więc nie ma tak, że w każdym miesiącu więcej gram na C niż na pozostałych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-30, 19:36    Odp: Na jakich standardowych tonacjach harmonijek gracie najczęściej?

Ja myślę, że to względny temat, bo jak ktoś gra w kapeli to albo gra w wygodnej dla gitarzysty tonacji, albo gra w tonacji oryginalnej utworu jak robi cover, albo gra w tonacji w której wymyślił kawałek. Jak ktoś nie gra w kapeli to też ciężko ocenić, bo gra w takiej w jakiej ma podkład.. myslę, że ankieta da totalnie losowy i nie udowadniający nic wynik, z ewentualnymi tendencjami do tonacji A, D, C (bo od nich przeważnie rozpoczyna się poszerzanie kolekcji)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-11-30, 21:11    Odp: Na jakich standardowych tonacjach harmonijek gracie najczęściej?

Do tego samego wniosku doszedłem dzień po ułożeniu ankiety, więc może jakiś moderator zadecyduje co z tym zrobić, chociaż ja bym zostawił - praktycznie forumowicze będą głosowali na najbardziej ulubioną tonację.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu