Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-23, 17:09    Harmonijka w G lub F

Gram na harmonijce już prawie 2 lata. Mam Hering Vintage w C, Marine Band w A i Marine Band Deluxe w D, miałem Special 20 w C (padł stroik). Zastanawiam się nad kupnem kolejnej harmonijki w G lub w F.
Najpierw o tonacji. Która jest łatwiejsza w wydobywaniu dźwięków, podciągów etc.? Z tego co mam, najłatwiej operuje mi się Heringiem w C, najtrudniej Marine Band w A (jeśli to ma jakieś znaczenie).
Model. Zastanawiam się nad Seydel Blues Solist i Hohner Blues Harp. Poprosiłbym o porównanie tych 2 harmonijek tych, którzy mieli okazję grać na obydwu, lub porównanie jednej z nich do wymienionych wcześniej.
Jeśli ktoś ma propozycje innych modeli z góry napiszę, że interesują mnie tylko drewniane korpusy, nawet, jeśli miałyby być nieimpregnowane. Plastik mi 'nie leży w ustach'.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Edit
Temat do zamknięcia/wyrzucenia.
Zdecydowałem się na Hohner Blues Harp w G.
Ostatnio zmieniony przez robal 2010-12-05, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-11-23, 19:50    Odp: Harmonijka w G lub F

Harmonijka w G to najniższa ze standardowych tonacji. Na niej gra się w tonacji D w drugiej pozycji.
Jeżeli chodzi o bending to można powiedzieć, że technika jest trochę inna od przykładowo harmonijki w tonacji C czy A. Z czasem można do tego dojść ale zdecydowanie jest najciężej.
Teoretycznie analogicznie na harmonijce w F najłatwiej się robi bending, bo jest to najwyższa standardowa tonacja. Piszę "teoretycznie", bo nie grałem na takiej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu