Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ulver

Posty: 8
Wysłany: 2010-11-14, 20:08    [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

Tak sobie myślę, że może któregoś z tutaj wprawionych graczy zainteresuje - chopingarageband.pl - to projekt a raczej swego rodzaju konkurs na własną interpretację Chopina. A co byście powiedzieli na harmonijkową inspirację?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-11-14, 22:27    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce



Dodano: 2010-11-14, 20:27
Hmm tak pobierznie przejrzałem wystawione prace w zakładce 'muzyka' i szczerze mówiąc spodziewałem się tam czegoś innego jako zgłoszenia xD A harmonijka? Hmm myślę, że można się spróbować wysłać (nic nie kosztuje :p). Od jakiegos czasu nachodzi mnie chwilami ochota na muzykę klasyczną, dla picu fragmentów Mozarta się uczyłem :P Nie wiem, czy umiejętności pozwalają mi się porwać na to, ale można zawsze spróbować nagrać chociażby w domu coś takiego, żeby sprawdzić siebie. A tak swoją drogą mało tu na forum harmonijki w egzotycznym klimacie. Nie, żebym narzekał, bo lubię sobie pobrzdękać przy 12-to taktowcu, ale wszędzie tylko harmonijkowy blues i tylko blues. Z tego co pamięcią sięgam to rzadko na forum pojawia się coś innego. Chyba tylko kilka osób podrzuciło wykonanie jazzowego standardu (dobrze pamiętam, że Maciek grał Autumn Leaves?), czegoś na bazie hiphopowego beatu (któraś z edycji HB?) czy klimaty folkowe. A szkoda :P Wkońcu harmonijka to nie tylko blues grany w 2 pozycji, prawda?
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gruby 

Wiek: 34
Posty: 24
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2010-11-15, 19:27    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

[quote="Landerw"]
Wkońcu harmonijka to nie tylko blues grany w 2 pozycji, prawda?[/quote]

No tak, czasami jeszcze w trzeciej ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-11-15, 20:59    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

czasem też w 4, 5 lub 12:)
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ulver

Posty: 8
Wysłany: 2010-11-16, 13:08    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

A kto powiedział, że nie można zableusować Chopina, jeśli oczywiście ktoś się w tym dobrze czuje. Myślę, że nie chodzi tu o perfekcyjne wykonanie utworu tylko inspirację. Poza tym fajnie byłoby posłuchać innego, bardziej żywego wykonawcy bo większość zgłoszonych prac to głównie elektronika. Z pewnością byłoby to inne. Tak więc [b]Landerw[/b], do ust i czekamy na Twój utwór.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-11-17, 10:51    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

Może to nie na harmonijce, ale można i tak:



p.s.
Ze swojej strony uważam, że tak wspaniałe utwory, jakie komponował Chopin wypadałoby zagrać na Chromatyku.
Po prostu większe możliwości.[/youtube]
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ulver

Posty: 8
Wysłany: 2010-11-18, 22:01    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

No tak gość jest genialny. Nic dodać nic ująć. Felix - czy mi się wydaje, czy chodzi Ci już po głowie pomysł wykonania?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-11-22, 19:58    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

ulver napisał/a:
Felix - czy mi się wydaje, czy chodzi Ci już po głowie pomysł wykonania?
No "chodzi mi to po głowie" i nie tylko. Od czasu jak zakupiłem chromatyka i zacząłem na nim edukację, wcale nie wydaje mi się to niemożliwe :)
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-01-19, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-22, 22:34    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

Wydaje mi się, że Trio Con Brio potrafiłoby zrobić bardzo miłą dla ucha
interpretacje jakiegoś dzieła naszego wybitnego pianisty.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-11-23, 09:19    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

mr.cymbał napisał/a:
Wydaje mi się, że Trio Con Brio potrafiłoby zrobić bardzo miłą dla ucha
interpretacje jakiegoś dzieła naszego wybitnego pianisty.


Oni to już dawno zrobili. :)
Mam trzy płyty Trio Con Brio. Wkrótce wrzucę coć na stronę.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
antares777 


Wiek: 75
Posty: 15
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-28, 03:09    [Ciekawostka] [Ciekawostka]

Witajcie Mili Ludkowie

Mocno "zainspirowany" wypowiedzią Landerwa, pochodzącego z miejscowości o egzotycznie brzmiącej nazwie Danzig (gdzie toto leży?) i posługującego się dość egzotyczną polszczyzną, pragnę:

1/ podziękować Felixowi za to, że zechciał potrudzić się i udostępnił możliwość posłuchania walca Des-dur op.64 nr 1 [b]Fryderyka Chopina[/b] w niedoścignionym wykonaniu Mistrza Zygmunta Zgrai - i tym samym zaoszczędził mi trudu wykonania wszystkich tych czynności (bo byłem zdeterminowany aby to uczynić) ;) ,

2/ "podrzucić" link http://www.youtube.com/watch?v=sQHomB-s3rc do fortepianowego oryginału tego utworu, w wykonaniu Mistrza Janusza Olejniczaka - aby każdy mógł sobie porównać obydwie interpretacje, wykonywane na jakże różnych instrumentach (w celu, oczywiście, edukacyjnym),

3/ skomentować próbkę gitarową (podesłaną przez Felixa, wykonania mazurka w ten sposób:
Mimo, że to nie "Teleexpress", Maciej Orłoś znów się pomylił, bo Partyzant we wskazanym videoclipie gra mazurka Partyzanta - a nie jak było w zapowiedzi "mazurka Chopina" - (to trawestacja anegdoty o pewnym siebie harmonijkarzu, usiłującym grać "Czardasza" Montiego, opowiedzianej mi przez Zygmunta Zgraję),

4/ Zadedykować Landerwowi trochę jeszcze innej, ale bardzo egzotycznej muzyki w klimacie Dzikiego Zachodu, w postaci utworu Ervina Rouse, zatytułowanego "Orange Blossom Special "
- perfekcyjnie zagranego na skrzypcach http://www.youtube.com/watch?v=6cUtllMYM2g, które tu są z pewnością instrumentem "źródłowym" - to dla porównania,
- perfekcyjnie zagranego przez Zygmunta Zgraję na harmonijce diatonicznej - z płyty "FUSION", za pozwoleniem pana Zygmunta Zgraji - z powodów "technicznych" zamieszczam go w załączniku i mam nadzieję, że się uda.

Hej!

P.S.
1/ Zapewniam, że po wykonaniu tych utworów Mistrz Zgraja nie musiał prostować pokryw harmonijek - i tylko z tego powodu, że używa instrumentu zgodnie z "inną" instrukcją obsługi,
2/ Panu Zygmuntowi Zgraji jest poświęcony artykuł w Wikipedii.
_________________
Harmonijka to tylko jedno z narzędzi do robienia muzyki i znam takich, co zupę próbowali jeść widelcem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-11-28, 12:40    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

antares777 napisał/a:
pochodzącego z miejscowości o egzotycznie brzmiącej nazwie Danzig (gdzie toto leży?)
Tak się jakoś przyjęło używać czasem (a częściej na forach) niemieckiej nazwy miasta Gdańsk - oczywiście, z premedytacją, używając typowo polskiej, niepoprawnej wymowy z wyraźnym "g" na końcu :)
antares777 napisał/a:
posługującego się dość egzotyczną polszczyzną
??
antares777 napisał/a:
Zadedykować Landerwowi
Dzięki, nikt mi jeszcze nigdy nie dedykował utworu, a już napewno nie takiego (^_^)
antares777 napisał/a:
perfekcyjnie zagranego przez Zygmunta Zgraję na harmonijce diatonicznej
Przyznaję - wykonanie idealne - poprostu czuć w tym dziki zachód :) Cóż... to właśnie mają do siebie mistrzowie, że zagrają każdy rodzaj muzyki, a przy każdym utworze słuchacz ma wrażenie jakby słuchał specjalistę w danej, wąskiej dziedzinie - a tu zdziwienie! Bo za chwilę możemy usłyszeć coś całkiem z innej bajki. I to jest właśnie piękne!

A żeby nie pozostać dłużnym:
http://www.youtube.com/watch?v=THcYJrh3ejU
Uprzedzając wasze pytanie: TAK, tytuł utworu nawiązuje do jego metrum! Można? Można! 30 lat cięzkiej pracy i da się zagrać takie coś, że słuchasz i nie rozumiesz.

antares777 napisał/a:
1/ Zapewniam, że po wykonaniu tych utworów Mistrz Zgraja nie musiał prostować pokryw harmonijek - i tylko z tego powodu, że używa instrumentu zgodnie z "inną" instrukcją obsługi,
??
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
antares777 


Wiek: 75
Posty: 15
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-02, 03:07    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

1/ ad Danzig - wiedziałem i wcale mnie nie rozbawiło, a wręcz "zainspirowało"
2/ ad polszczyzna: zwróć uwagę na składnię i ortografię
3/ ad dedykacja - to na osłodę
4/ 30 lat - czy nie zmarnowane? - ale Szymanowskiego też nie rozumiem.
5/ w wątku nt. harmonijek SWAN userzy narzekają, że im się gną pokrywy po palcami.

Hej
_________________
Harmonijka to tylko jedno z narzędzi do robienia muzyki i znam takich, co zupę próbowali jeść widelcem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ulver

Posty: 8
Wysłany: 2010-12-11, 11:45    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

Panowie dziękuję za udostępnienie linków. Jest się czym inspirować i do czego dążyć.
Felix, jak tam Twój pomysł z własną wersją? Masz jeszcze tydzień by zgłosić pracę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-02-11, 18:59    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

Co do tematu muzyki Fryderyka Chopina, to niedawno zmontowałem taki klip do muzyki zespołu harmonijek ustnych TRIO CON BRIO.
Mistrzostwo bezapelacyjne. :)

Użyłem trochę własnych zdjęć zrobionych w klasztorze w miejscowości Valdemosa na Majorce, w miejscu pobytu Chopina.

_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pivo 

Posty: 47
Wysłany: 2017-02-13, 11:10    Odp: [Ciekawostka] Muzyka Chopina na harmonijce

Nie mój gatunek muzyki, ale grają ładnie ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu