Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karkanto 

Wiek: 36
Posty: 29
Wysłany: 2010-11-15, 01:08    Adapter do mikrofonu

Witam,
mam pytanie do użytkowników mikrofonów z przejściówką na dużego jacka. Zastanawia mnie czy gdy mamy taki mikrofon przewieszony przez ramie to , gdy byśmy przez przypadek upuścili czy pod wpływem ciężaru mikrofonu kabel się nie wypnie? Po prostu musze kupić taką przejsciówkę bo teraz mam na stałe wtyke do kabla zalutowaną do mojego astatica, jednak w razie awarii kabla, nie wymyśle nic na szybko i musiał bym lutować, a czasami nie można sobie pozwolić na taką sytuację.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-11-15, 09:17    Odp: Adapter do mikrofonu

Takiej gwarancji nie masz!
Zależy wszystko od szczegółów - jaki ciężki masz mikrofon, czy też z jaką siła rozerwie się połączenie kablowe.
Z tego co mi jest znane nie ma takich super wytrzymałych Jack-ów. Musisz coś, wymyśleć - jakieś wspomaganie dla takiego połączenia np. jakąś prostą blokadę mechaniczną.
Można jeszcze wyjść inaczej z tego problemu np.zastosować złącza skręcane, a przejściówkę zrobić w innym miejscu np. przy "piecyku". :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-11-15, 17:00    Odp: Adapter do mikrofonu

Pogadaj z Orłem :) On do blackedge'a montuje gniazdo jack blokowane - to może i taką przejściówkę zrobi :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mmarux 


Wiek: 46
Posty: 5
Skąd: Żarki Średnie
Wysłany: 2010-11-21, 06:50    Odp: Adapter do mikrofonu

Witaj!
Możesz zastosować gniazdo z blokadą i wtedy mikrofon się przypadkowo nie wypnie.
Pozdrawiam!
_________________
"Kłopoty mam w moll i w dur, potrzeba mi chmur i piór, by niosły mnie swingu skrzydła, by fraza mi nie brzydła." - z rep. Andrzeja Zauchy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu