Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pettev 

Wiek: 32
Posty: 1
Skąd: Gorzów
Wysłany: 2010-11-19, 22:30    Hering Black Blues vs Seydel Blues Session Standard

Witam.
Z racji,żem nowy na tym forum, chciałbym pozdrowić was wszystkich bardzo serdecznie.
Proszę o pomoc w wyborze harmonijki.Mam dylemat pomiędzy dwoma instrumentami:

-Hering Black Blues

-Seydel Blues Session Standard


Dodam, że dopiero się uczę grać, ale zależy mi na dobrym instrumencie. Obie harmonijki w tonacji C. Co mam wybrać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-19, 22:38    Odp: Hering Black Blues vs Seydel Blues Session Standard

Hering Black Bluesa naprawiałem raz ale padł stroik, który zabija się ze starości albo nadmiernej siły, czyli wdech 4, natomiast w Seydel Blues Session często pada wydech na 4, z braku laku, bo w sumie nie wiadomo czemu - one jakoś tak fabrycznie mają. Osobiście radzę harmonijkę, która zdechnie z uzasadnionego powodu, czyt. Hering Black Blues, nawet pomimo tego że Seydel BS jest bardzo dobry. Jeśli zależy Ci na trwałości to mnie posłuchaj :)

PS: obie mają ten sam przedział rozmiarów stroików, więc tak samo łatwo je naprawić.
Wypowiadam się od strony technicznej, pod względem trwałości, bo z mojego doświadczenia - harmonijka brzmi jak harmonijka, istotne są aspekty reakcji i trwałości. Pierwsze można wyregulować (przy odpowiednich umiejętnościach), drugie jest zależne od producenta.

Pomijając porównanie tych dwóch dodałbym jeszcze, że jednak częściej poleca się na początek Special20 od hohnera. Trafiają się felerne egzemplarze ale harmonijka jest przyzwoita a i kosztuje przystępnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu