Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-09-11, 20:17    Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Kapela gra ze sobą od dość dawna, ja dołączyłem 2 próby temu. Nagranie z naszego zeszłosobotniego koncertu w pubie "Delirium" w Budapeszcie. Proszę mnie nie oszczędzać.Przyjmę na klatę wszystko. No, prawie wszystko ;)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-09-11, 20:25    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

a gdzie link :) ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-11, 21:04    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Młynek nie mówisz nic o spotkaniu z Tamasem Szabo, obiecałeś go spytać o taby ,ale podaj też link do swojego nagrania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-09-11, 21:18    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Ale obsuwa!~ :oops: Już zapodaję link:

http://www.youtube.com/watch?v=8DPaWiAG6v8

A o Tamasu Szabo nie pisze, bo jeszcze lekcja nie doszła do skutku. Albo jemu, albo mnie coś wypada
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-11, 21:35    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Z tego co widzę to mógłbyś poprawiać metronom bez problemu. Piszę chronologicznie do słuchania. Jest fajny pomysł na granie, zamiast zapieprzać bez ładu grasz dźwięki, które fajnie siedzą, bez popisówy. Bałem się, że Cię nie dopuszczą do solówy. Nie wiem czy pozwolisz żeby taki młodziak jak ja robił Ci korektę ale pewne zagrywki masz nie tyle brudne co troszkę nieczytelne ale to może wina jakiegoś pośrednictwa. I wysokość podciągu... ja wiem, że tego też czasem nie słychać w czasie grania. Niemniej słyszę całą masę dobrej techniki. Fajne :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Ostatnio zmieniony przez minigunmen 2010-09-11, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Gladias
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-11, 21:40    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Ok, ale nagranie pokazuje że jesteś doby w tym co robisz , mnie się podoba. Jeseś szybki masz to coś.
Ostatnio zmieniony przez adamg53 2010-09-11, 21:52, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-11, 21:40    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Podobało mi się. Bardzo ładne brzmienie i ogólnie kawał dobrej muzyki, ale... ;)

To solo mogło by być bardziej przemyślane.
Po pierwsze za dużo dźwięków za mało ciszy... Miałem wrażenie, jakbyś zaczął od punktu kulminacyjnego i próbował jeszcze bardziej podnieść napięcie. Powiem krótko "nie da się"...

Najpierw musi być cicho, żeby można było zrobić głośno, musi być mało, żeby można było zrobić więcej. A najważniejsze, musi być spokój, żeby można było dać czadu:P

Muzyka to w dużym stopniu kontrasty, a dobra improwizacja jest jak opowiedziana historia: wstęp, rozwinięcie i zakończenie, a po drodze punkt kulminacyjny.

Oczywiście, to moja subiektywna ocena i nie każdy musi się z nią zgadzać, ale mam nadzieję, że przydadzą Ci się moje uwagi.

Pozdrawiam i życzę sukcesów. Oby tak dalej.
Mieszko "Zamieszkaly" S.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-09-11, 21:44    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

jak dla mnie bardzo fajne. solówka super natomiast w reszcie mogłbyś grac mniej zachowawczo :) ale mnie sie podoba bardzo :D oprocz wokalu ktory jest dosc taki ... niemrawy !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-11, 21:50    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Zamieszkały ma rację doświadczony z niego muzyk oczywiście w/g mnie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-09-12, 07:22    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Panowie, bardzo dziękuję za szczere słowa, bardzo je sobie cenię. Macie 100% racji, do części podobnych wniosków też już doszedłem po kilkakrotnym odsłuchaniu, część jest nowa. Jak pisałem powyżej - z kapelą odbyłem dopiero 2 próby, ten kawałek zagraliśmy jeden jedyny raz na jednej z nich, wcześniej go nie znałem (jak się przyjrzycie, to zauważycie na początku, jak ustalam z basistą tonację). Jest więc oczywiste, że sporo dźwięków nie siedzi, a o przemyślanej partii solowej, to już w ogóle mowy nie było... To była raczej rozpaczliwa próba utrzymania się na powierzchni i niezatonięcia, chwilami za cenę łapania się brzytwy. Czułem się, jak bym grał na jam session z kompletnie nieznanymi ludźmi, a nie z zespołem, który współtworzę... Ale przynajmniej, wydaje mi się, jest baza do ćwiczeń, jest co doskonalić. Bo sama kapela uważamjest OK, gitarzysta bardzo zdolny, sekcja w porządku, wokal nie taki zły, tylko tego dnia był po prostu mocno przeziębiony :) . Grają ze sobą już długo, są zgrani, co słychać w wielu aranżach - zwolnienia, przejścia, przyspieszenia - to wszystko idzie im bardzo równo, słychać wielokrotne przećwiczenie. Póki co, ja w tych momentach po prostu nie gram, bo tylko bym zepsuł. Więc mam motywację do ćwiczeń, jest ku czemu dążyć
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-09-12, 13:37    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Jeżeli mógłbym dodać jeszcze coś od siebie, to podziwiam odwagę z wyjściem z tak szybką momentami solówką i podołanie temu, by takową wykonać. Na scenie zwykle bardziej człowieka "przytyka" niż podczas ćwiczeń (sam to zauważyłem na podstawie mojej gry w Irish Pubie), no ale doświadczenie też robi swoje. Wszystko fajnie siedziało w rytmie i nie było słychać żadnej "zadyszki", mimo wspomnianego tempa. Co mi się mniej podobało - trochę to tak pirotechnicznie było zagrane, czego fanem nie jestem, ale to tylko moja opinia.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-09-12, 18:00    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

He, he... też nie przepadam za pirotechniką, dużo bliżej mi do Sonny Boya niż Wierzcholskiego, ale ten kawałek po prostu mnie porwał swoją energią. Możecie wierzyć, albo nie, zupełna improwizacja. Nie było wcześniej ustawione. Na próbie zagrałem zupełnie inaczej.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-12, 21:39    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Imponujesz mi ja przy szerszej publiczności nie zagram, zatyka mnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-25, 12:53    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

fajnie :)
fajnie brzmi ci ten harpik,
moim zdaniem:
dzwieki ktore postawiłes w zwrotce - gites - czytelny osadzony riff podnosi rytmikę numeru, i co najwazniejsze nie przeszkadza innym - "trzeba wiedziec kiedy dmuchnąć" - widze że wiesz o co chodzi :)

stopniowanie dynamiki solówki - tak jak pisał Zamieszkały - mozna by ja "rozpędzic" bo zaczęło sie chyba rzeczywiscie troche za energicznie - co nie znaczy że źle :)
...i nie wiem czy nie leciutko za głośno... ? moze YT sadzi środkiem - słuchałem na lapku - mogło byc przekłamanie.
trzymam kciuki - i może sie kiedys spotkamy na scenie :)
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-09-26, 22:53    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Dzięki. Tak, brzmi trochę za głośno - byłem wspomagany przez przody, których nie słyszałem, bo stałem za nimi (odsłuchów nie było, mały klub). Ale był akustyk, więc zdałem się na niego. Widocznie lubi harmonijkę :D No i oczywiście YT też spłaszcza.. Brzmienie to MB Deluxe, piec Dynacord Twen II (lekko zmodyfikowany, kondy wymienione na większą pojemność w celu dodania dołu, wymieniony głośnik, oprócz tego rozdzielone sterowanie preampem i końcówką), no i przedmiot mojej dumy: mikrofon - skorupa z Astatica JT-30, ale w środku siedzi shure'owska wkładka 99G86 CR black label z 1952 roku... Wcześniej miałem wspóczesnego 520DX i wierzcie mi, jest różnica... Piec ten sam, grajek ten sam, harpiki te same. A jednak inaczej brzmi. Ten majk daje pełniejsze, głąbsze brzmienie, Shure 520DX skrzeczał i wcześniej sprzęgał.

Co do uwag dotyczących solówki - pełna zgoda. Zresztą, pisałem już o tym powyżej.

Też mam nadzieję, że się kiedyś spotkamy.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-09-27, 17:15    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Bardzo mi się podobało Młynku, super zagrane, solo mnie powaliło i, co mi osobiście sie bardzo podoba, fajnie "dawałeś o sobie znać" podczas całego utworu :D
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IZBAPRZYJECBLUES


Posty: 5
Skąd: Zamość/Gdynia
Wysłany: 2010-11-14, 23:09    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Całkiem nieżle jak na początek współpracy,imponująca barwa harpa i sprytny riff.
My nagrywamy płytę,brzmiało to będzie trochę tak:

http://www.myspace.com/izbaprzyjecblues

Nie jest to jeszcze ostateczne brzmienie harpa.Pozdrawiamy.
_________________
Bluesa się nie wybiera...to Blues wybiera Ciebie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-11-15, 07:51    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Bardzo porządny materiał. Fajnie zaaranżowane, dużo przećwiczonych, równo zagranych fragmentów unisono... Jedyne, co mi osobiście odrobinkę przeszkadza, to fakt, że gitara trochę się wcina w partie solowe harmonijki... Niby są to tylko drobne riffy-ozdobniki, ale moim zdaniem zbędne, całość staje się zbyt przeładowana dźwiękami i tworzy się trochę haos, ucho nie wie, na czym się ma skupić. Ja słyszę, że to jest celowe i przemyślane, ale przeciętny słuchacz odbierze to trochę jako bałagan. Harp nie przeszkadza gitarze w jej wypowiedzi, dobrze by było gdyby to działało również w drugą stronę - tym bardziej, że masz co pokazać! Technicznie bez zarzutu, przemyślane, równo zagrane... Też chciałbym dojść do takiego poziomu, w którym nie będę musiał co i rusz uciekać do tremoland i przesterowanych plam, żeby ukryć chwilowy brak pomysłu na konkretną zagrywkę... ;) He, he, chyba dlatego tak lubię grać elektrycznie - zawsze można w to zwiać, a publika myśli, że tak ma być :D Oczywiście, harpiarze to wyczają, ale na szczęście ich na widowni jest zdecydowana mniejszość.

Tak czy inaczej - moje gratulacje. Naprawdę, kawał porządnie i dobrze zagranej muzy. Styl trochę mi przypomina Kasę Chorych - w najlepszym tego słowa znaczeniu.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-11-15, 09:22    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Mnie się podobało - choć to nie mój styl. Potwierdzam uwagi Młynka.
Więcej dystansu do gitary i będzie git. :)
Ciekaw jestem jak długo grasz, bo widać tu dobrze opanowany materiał i doświadczenie z harmonijką? :harp:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-11-15, 10:22    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Miałem chęci posłuchać, ale strona tak g.....no chodzi, że odpuściłem . Czy tylko u mnie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Joseph 


Wiek: 54
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-02, 20:05    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

A ja lubię takie lekko brudnawe granie! bardzo mi się podoba to co robisz. nie lubię wirtuozerii bo jest przewidywalna i nudna :) wyobraź sobie solówkę z "In the midlle of the road" Pretenders zagraną czysto? Bez sensu :) A brzmisz świetnie choć rzeczywiście za głośno ale w małym klubie spoko! Pozdrawiam!
_________________
Born to Lose -Live to Win!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-12-02, 21:17    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Dzięki za dobre słowo. Jak pisałem, głośność wynika z nagłośnienia, na które nie miałem wpływu i którego poziomu nie byłem w stanie ocenić, bo na scenie, jako że stałem za przodami, słyszałem się tylko z pieca, a odsłuchów nie było. Widocznie akustyk lubi harmonijkę :)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2010-12-14, 16:39    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Podoba sie... :)
Riff O.K. Taki tradycyjny w dobrym znaczeniu...
Solowka imponujaca...Ostra jazda w gore i w dol. A to wymaga techniki. Tylko nie dali pograc :( mogla by byc dluzsza.
Pogratulowac mika. "Black label" laski nie robi i musi dobrze brzmiec :)
Ocena koncowa:poszedl bym na koncert
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-12-15, 15:50    Odp: Nagranie z moim udziałem - będzie można się powyżywać :)

Zgadzam się 100% z opinia minigunman'a.

A od siebie dodam, ze fajnie naprawdę fajnie gracie, szczególne ukłony dla gitarzysty (tego po prawej).

Na twoim miejscu dobrałbym odrobinkę inny brzmienie, o ile było by to możliwe:D

Jestem pod wielkim wrażeniem, fajny riff, fajny klimat - gratulacje.

Fajny kapelusz:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu