Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
PiotrK 

Posty: 2
Wysłany: 2010-11-09, 16:02    [Bluesman] James Cotton

Czy ktoś zna lepiej twórczość James'a Cotton'a? Ja jestem fanem płyty "Deep in The Blues". Na płycie grają między innymi: James Cotton, Charlie Haden i Joe Louis Walker
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-09, 18:02    Odp: [Bluesman] James Cotton

A dobrze, że piszesz, bo chyba nie było tematu o Cottonie. Świetny harmonijkarz, przewijał się przez 3/4 historii bluesa. Grał z Muddym Watersem a potem solowo. Niestety nie może już śpiewać z powodu problemów z gardłem. Ale gra :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-09, 20:05    Odp: [Bluesman] James Cotton

On gra bardzo oszczędnie , u niego cisza to też granie. Wplata zagrywki i milczy to też sztuka.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-09, 21:45    Odp: [Bluesman] James Cotton

[quote="adamg53"]On gra bardzo oszczędnie , u niego cisza to też granie. Wplata zagrywki i milczy to też sztuka.[/quote]
Zgadzam się z tym stwierdzeniem i mi to się podoba. Choć sam wolę grać bardziej dynamiczną muzykę (fast blues, rock). Podoba mi się w jego grze "czytelność".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-11-09, 22:32    Odp: [Bluesman] James Cotton

Chyba mój ulubiony harmonijkarz Chicago Starszego Pokolenia. Niesamowite brzmienie. Oprócz Deep In The Blues uwielbiam Fire Down Under The Hill. Skromne instrumentarium, ale za to jaka moc! Cotton w kilku kawałkach śpiewa, choć wyraźnie słychać obecność tych zmian chorobowych. Wydał też całkiem niedawno kolejną płytę, GIANT.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PiotrK 

Posty: 2
Wysłany: 2010-11-11, 19:19    Odp: [Bluesman] James Cotton

Będę namierzał Fire Down Under The Hill :O) A przy okazji znalazłem stronę mistrza: http://www.jamescottonsuperharp.com/ Fajny adres ;o)))
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-11, 23:07    Odp: [Bluesman] James Cotton

Ciężko będzie , ja mam, jak i wiele innych jego utworów.Prawie wszystko gra tam tungue bloking
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-11-13, 23:13    Odp: [Bluesman] James Cotton

Polecam najnowsza płyte Jamesa Cottona "Giant". "Mighty Long Time" to też warta uwagi płyta.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu