Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
churhill 


Wiek: 40
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-08, 12:00    Moje pierwsze boje :)

Oto jak bram (YouTube):

[color=#0009ff]Amazing Grace: http://www.youtube.com/watch?v=2nNITYIWZ8k[/color]

[color=#00c8ff]Biały Miś: http://www.youtube.com/wa...list=UL[/color]

[u]
[b][color=#00ff24]konstruktywna krytyka, pochwały, sugestie itp. niezwykle miło widziane.[/color][/b][/u]
_________________
Pozdrawiam,

Churhill
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-09, 21:40    Odp: Moje pierwsze boje :)

Całkiem, całkiem :) . Ja sam wybitnym muzykiem nie jestem, lecz pozwolę sobie na parę uwag. Skoro to Twoje ,,pierwsze boje" spodziewałem się braku rytmu i mnóstwa "bliźniaków". A tu nic! Nie opadaj jednak na laurach, bowiem dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuga droga przed tobą. Nie masz jeszcze określonego charakterystycznego stylu. To jeszcze nie jest nic niezwykłego, ale jak na początek PRZYZWOICIE.
Ps. Zaskoczyłeś mnie tym "misiem"
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-10, 19:09    Odp: Moje pierwsze boje :)

Zagrałeś dwa utwory, one są znane ,ale z twojego grania trudno zrozumieć co grasz nie wynika z nich (chyba że improwizujesz, lub grasz tak ją słyszysz),że to to (no może w misiu bliżej), ale jeżeli nie dajesz rady z linią melodyczną poszperaj lub poproś. A teraz powiem Ci że dmuchasz poprawnie nawet w górnym rejestrze i tylko, albo starannie odsłuchuj oryginał i naucz sie go, lub poszukaj jakiegoś zapisu tego co grasz (mnie się nic nie zgadza), ale oczywiście to moje zdanie, lub zaznacz ,że to twoja wersja.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-10, 19:22    Odp: Moje pierwsze boje :)

Mi bardzo pomogła gra z oryginałem.
Ty też spróbuj.
Szczerze ten sposób polecam . :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
churhill 


Wiek: 40
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-15, 12:25    Odp: Moje pierwsze boje :)

[quote="adamg53"]Zagrałeś dwa utwory, one są znane ,ale z twojego grania trudno zrozumieć co grasz nie wynika z nich (chyba że improwizujesz, lub grasz tak ją słyszysz),że to to (no może w misiu bliżej), ale jeżeli nie dajesz rady z linią melodyczną poszperaj lub poproś. A teraz powiem Ci że dmuchasz poprawnie nawet w górnym rejestrze i tylko, albo starannie odsłuchuj oryginał i naucz sie go, lub poszukaj jakiegoś zapisu tego co grasz (mnie się nic nie zgadza), ale oczywiście to moje zdanie, lub zaznacz ,że to twoja wersja.[/quote]

Dzięki adamg53,
Słowem wyjaśnienia: Amazing Grace grałem w wersji bluesowej, jest to tak naprawdę kalka z nagrania na Youtubie.
Co do Białego Misia, to grałem z tabulatury, która też mi się coś nie podoba... trzeba będzie nad nią popracować.

Dzięki za rady!
Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-11-15, 12:27 ]
[quote="mr.cymbał"]Całkiem, całkiem :) . Ja sam wybitnym muzykiem nie jestem, lecz pozwolę sobie na parę uwag. Skoro to Twoje ,,pierwsze boje" spodziewałem się braku rytmu i mnóstwa "bliźniaków". A tu nic! Nie opadaj jednak na laurach, bowiem dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuga droga przed tobą. Nie masz jeszcze określonego charakterystycznego stylu. To jeszcze nie jest nic niezwykłego, ale jak na początek PRZYZWOICIE.
Ps. Zaskoczyłeś mnie tym "misiem"
Pozdrawiam[/quote]

Dzięki mr.cymbał,
Wiem, wiem, że jeszcze dłuuuuuga droga przede mną :) ale to dobrze, bo grać uwielbiam.
Możesz wyjaśnić co to są "bliźniaki"?
_________________
Pozdrawiam,

Churhill
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-11-15, 12:59    Odp: Moje pierwsze boje :)

Raczej ''sąsiedzi'', bo pewnie chodziło o nie trafianie z dźwiękiem pojedynczym, tylko łapanie również któregoś obok. Gdyby były ''bliźniaki'' to by nie było ich słychać ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-15, 13:19    Odp: Moje pierwsze boje :)

" Amazing Grace grałem w wersji bluesowej, jest to tak naprawdę kalka z nagrania na Youtubie" podaj linka do oryginału na którym się wzorowałeś i porównamy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
churhill 


Wiek: 40
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-17, 10:12    Odp: Moje pierwsze boje :)

[quote="adamg53"]" Amazing Grace grałem w wersji bluesowej, jest to tak naprawdę kalka z nagrania na Youtubie" podaj linka do oryginału na którym się wzorowałeś i porównamy.[/quote]

podaję: http://www.youtube.com/watch?v=GIGcLoyEj44
_________________
Pozdrawiam,

Churhill
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-17, 18:40    Odp: Moje pierwsze boje :)

No jak z tagiego wzoru się uczysz , to tak będziesz grał .
Raczej z tego czerp wzór. http://www.youtube.com/wa...feature=related
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu