Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-11-08, 01:11    [Książka] Nowa książka do nauki na Harmonijkach

Jak wcześniej zapowiadałem z relacji po targach Music Media w Krakowie http://forum.harmoszka.co...stna-vt4296.htm
- ukazał się podręcznik Beaty Kosowskiej "Harmonijka ustna w praktyce".
Mistrz harmonijki Bartosz Łęczycki, doskonały nauczyciel recenzuje, co napisała Beata Kossowska.

„Harmonijka ustna w praktyce”, któą napisała Beata Kossowska prezentuje nowatorskie podejście do ćwiczeń na tym instrumencie. Autorka jest nie tylko najszybciej grającą harmonijkarką, ale też znakomitą wokalistką i charyzmatyczną liderką. Dlatego przekazuje swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną nie tylko z zakresu grania, ale również śpiewu w kontekście różnych harmonijkowych technik.
Już w pierwszych rozdziałach kładzie duży nacisk na ćwiczenie przepony, a następnie skupia się na istotnej roli języka i artykulacji z pomocą rozmaitych sylab. Wnikliwie omawia też zagadnienie podciągu (czy raczej „bendingu”) oraz porusza temat skal i ich wykorzystania w improwizacji.
W swoim podręczniku Beata Kossowska kolejno analizuje praktyczne elementy grania na harmonijce jak vibrato, riffy czy doskonalenie szybkości grania. Wszystko to jest okraszone ciekawymi przykładami muzycznymi oraz zdjęciami .
Jest to na pewno ciekawa pozycja edukacyjna i choć nie wyczerpuje harmonijkowych zagadnień, to daje zupełnie nową perspektywę i metodologię nauki.
Jestem przekonany, że „Harmonijka ustna w praktyce” autorstwa Beaty Kossowskiej zaciekawi początkujących i tych bardziej zaawansowanych, dając wszystkim jeszcze większą frajdę z grania na tym niezwykłym instrumencie.

Bartosz Łęczycki

Autorka podchodzi do nauczania gra na harmonijce ustnej inaczej niż większość autorów. Książka nie tyle uczy wykonywania na harmonijce określonych melodii, co świadomego i efektownego wydobywania z instrumentu każdego dźwięku. Nowatorskim podejściem jest także rozpoczęcie nauki gry od bendingu (modyfikacji dźwięku) podczas gdy dotychczasowe szkoły gry przedstawiały bending jako „triki dla zaawansowanych”. Publikacja nie jest zbyt gruba, ale gwarantuje osiągnięcie konkretnych efektów. Zaczynamy od ćwiczeń oddechowych, a kończymy na tworzeniu własnych improwizacji, co jest niewątpliwie wielkim postępem. Podręcznik może służyć więc zarówno początkującym, jak i już grającym harmonijkarzom. Ćwiczenia zawarte w książce umożliwiają poprawienie techniki gry, jakości dźwięku i szybkości gry. Załączona do książki płyta CD zawiera 93 przykłady. W większości są to gotowe riffy i zagrywki które możemy wykorzystać w tworzeniu własnych melodii lub improwizacji.

Książka zawiera 56 stron B5 plus CD.

Nota od wydawnictwa:

Harmonijka ustna w praktyce
Autor: Beata Kossowska.
Wydawnictwo Muzyczne Absonic

Za ,,Bluesonline'' info podesłał Felix
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2012-02-16, 16:20, w całości zmieniany 3 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-11-08, 09:46    Odp: [Książka] Nowa książka do nauki na Harmonijkach

Bardzo dziwna rzecz, nie znalazłem (mimo iż szukałem w sieci) ceny tej pozycji. A na stronie www.absonic.pl wogóle jej nie ma.

Trochę to "książka - widmo".

Jakby gdzieś się pojawiła do zakupu - poproszę o informację.

Pozdrawiam

Medium
____________________________________________________________
Dodaję:
Zadzwoniłem do wydawnictwa. W chwili obecnej są jeszcze drobne poprawki i korekty autorki. Pozycja ma się pojawić za około trzy tygodnie. Planowana cena w detalu 35 PLN.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-08, 10:38    Odp: [Książka] Nowa książka do nauki na Harmonijkach

No, to cena przystępna ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kacperRz 


Wiek: 29
Posty: 41
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2010-11-08, 19:50    Odp: [Książka] Nowa książka do nauki na Harmonijkach

ja osobiście uczyłem się z książki "Harmonijka i blues" Sławka Wierzcholskiego

ale sądzę że ta to także dobry wybór
_________________
"Korzystaj z życia zanim życie wykorzysta Ciebie
Bo nic nie daje takiego haju jak ROCK&ROLL"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-16, 09:45    Odp: [Książka] Nowa książka do nauki na Harmonijkach

Książka jest już w sprzedaży. Można ją zamówić na stronie Absonic ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Molsz
wwwsklepakordpl 


Wiek: 42
Posty: 4
Skąd: Łubnice woj. łódzkie
Wysłany: 2011-03-10, 22:01    Odp: [Książka] Nowa książka do nauki na Harmonijkach

Książkę można zamówić tutaj:
http://www.sklepakord.pl/...w-praktyce.html
_________________
AKORD - i wszystko gra!!!!! www.sklepakord.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu