Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Veri

Posty: 2
Wysłany: 2010-11-06, 15:49    [Blues Harp] Piąty kanał, jakby się zatykał

Mam następujący problem z Blues Harp'em:
Gdy gram jest wszystko ok ale po jakimś czasie na kanale 5 na wydechu jakby stroik się zatykał i dopiero po mocniejszym dmuchnięciu lub zassaniu zaczynał działać lecz cicho.
(jeżeli będzie potrzebny demontaż to czy ktoś może napisać jakim śrubokrętem itd.)
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-11-07, 06:08    Odp: [Blues Harp] Piąty kanał, jakby się zatykał

Prawdopodobnie stroik ma mniejszą szczelinę niż pozostałe, a Ty grając "zapluwasz" kanał.

Na początek, gdy Ci się to wydarzy uderz harmonijką o dłoń tak, by z kanałów wyleciało, to, co w nich może być. Jeśli wyleciało trochę wilgoci, spróbuj wydobyć dźwięk - jeśli będzie dobrze. to wtedy potrzebna będzie drobna regulacja wysokości stroika nad płytką. Szczegóły znajdziesz w tematach o obsłudze harmonijki.

Jeśli nie pomoże - napisz znajdziemy przyczynę.

Do zdjęcia pokryw potrzebujesz małego śrubokręta krzyżaka.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Veri

Posty: 2
Wysłany: 2010-11-07, 15:35    Odp: [Blues Harp] Piąty kanał, jakby się zatykał

Musiałem trochę zwiększyć "szparę" między stroikiem a blachą i wszystko jest ok :) .
Wielkie dzięki :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-11-07, 21:49    Odp: [Blues Harp] Piąty kanał, jakby się zatykał

Miałem podobne objawy i tak je usunąłem, jak widzę z opisu u Ciebie było to samo i się nie pomyliłem. Cieszę się, że Ci się udało usunąć tę drobną "niedyspozycję" harmonijki.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu