Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-02-02, 15:49    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Przepraszam, co prawda nie jestem moderatorem, ale zwracam uwagę, że jakieś przepychanki są po prostu nie w porządku wobec Dawida. Czy można pousuwać wszystkie posty nie na temat? Łącznie z moimi.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-02, 16:22    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

W zasadzie można, ale należałoby zrobić to tak, aby dyskusja nie straciła swojej ciągłości. Musimy zdecydować, co wyrzucić i czy cała dyskusja o "systemie" wśród harmonijkarzy dotyczy tematu czy nie. W każdym razie każdy następny post nie na temat będzie usuwany. Tymczasem, wracamy do głównego tematu zakładki :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-02-07, 12:49    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

T o , ze za lekcje czy tez kursy pobierane sa oplaty jest jak najbardziej w porzadku.Dlaczego wiekszosc "leci" na latwizne?Juz samo FORUM BEZINTERESOWNIE umozliwia nam bardzo wiele na drodze do zrozumienia czym jest harmonijka, pierwszych krokow , nauki gry na niej...wiecej uczymy sie na kursach , warsztatach....za ktore trzeba niestety placic.Ci , ktorzy je prowadza - rowniez ponosza koszty.Jak to sie mowi potocznie..."za frico mozna po pysku dostac..." ;D ;D ;D
wejdzcie na internetowe strony , a zobaczycie ile najlepsi biora za kursy czy lekcje.
I jeszcze jedna prosba... :pada: - nie skaczcie sobie :keep: tak do oczu.

z pozdrowieniem

Roman :*
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-03-19, 20:07    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Miałem okazję go poznać i posłuchać w niedziele... Zdecydowanie czuje bluesa :) )) Sympatyczny gość :) ))
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-01, 21:10    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Korzystał może ktoś z jego kursu i może mi powiedzieć czy to coś przydatnego i wartego zakupu dla w miarę początkującego?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-02-26, 15:54    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Tak, ja korzystałem, i żałuje, że dopiero od niedawna, szkoda, że nie wykupiłem go na samym początku mojej przygody z harmonijką :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
domagara 

Wiek: 34
Posty: 3
Skąd: Szczekociny/Kraków
Wysłany: 2010-02-28, 13:58    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Ja również korzystam z tego kursu :) Zaczynałam od zera. Dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z harmonijką :harp: to naprawdę bardzo pomocna rzecz.
Jest tam mnóstwo przydatnych porad, a kurs zaczyna się naprawdę od podstaw.
Hmm.. oczywiście nie ma to jak warsztaty. Ale dla osób które nie mają możliwości uczestniczenia w warsztatach i nie mają nikogo kto im pokaże podstaw -to naprawdę ŚWIETNA SPRAWA :D Są tam naprawdę przydatne informację, a do tego mnóstwo przykładów. Do tego kurs skłania do własnych poszukiwań, co na pewno poszerza zainteresowanie harmonijką i bluesem :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-11-02, 09:33    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Z Dawidem Wydrą miałem nie dalej jak wczoraj kontakt mailowy.
Po prostu wysłałem zapytanie odnośnie oferty jego sklepu - na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Później zadałem jeszcze jedno pytanie i pod koniec dnia otrzymałem wyczerpującą i kompetentną odpowiedź a co najważniejsze nie była ona stronnicza gdyż była w niej mowa o harmoszkach innych firm niż te w ofercie p. Wydry.
Z tego co mogę po tych dwóch mailach powiedzieć to to że na pewno facet jest w porządku - pewnie sympatyczny kiedy go poznać, na pewno uczciwy i rzetelny a jakim jest muzykiem można posłuchać tu i ówdzie i wrażenia są jak najlepsze.
Nie mam więc wątpliwości że jest to ważna postać na polskiej scenie harmonijkowej.
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-11-02, 14:35    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Dawid prowadzi sklep z bardzo atrakcyjnymi cenami harmonijek Suzuki
http://www.bluesharp.pl/sklep
Oferta tego sklepu będzie się rozszerzać, po co kupować harmonijki u anonimowych sprzedawców na allegro, jeśli można kupić u zaufanego kolegi po fachu ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-11-02, 14:59    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Gdyby jeszcze była bezproblemowa dostępność części zamiennych to pewnie zdecydowałbym się na jakąś "SUZUKĘ". Brak tej dostępności trochę mnie wstrzymuje. Nie mam za wiele kasy więc chciałbym harpa na lata.
Jeśli to się kiedyś zmieni z chęcią zakupię SUZUKI właśnie u Dawida, może nawet z dostępem do kursu w pakiecie :)
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-11-02, 15:08    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Sam też lubie mieć dostępność do części zamiennych ,ale przyznam szczerze, że naprawiane harmonijki to łabędzi śpiew, one potem szybko tracą jesli chodzi o komfort, łatwość wydobywania dźwięku i rozstrajają się dalej w dośc szybkim tempie, niestety... Dlatego nie ma co na to w ten sposob patrzeć
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-02, 15:53    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Tu bym sie z tobą nie zgodził, w harmonijce padają tylko określone stroiki po wymianie jest jak używana nieuszkodzona. I nie zauważyłem żeby zachowywała się inaczej niż używana nie naprwiana, ale zawodowcy nie naprawiają harmonijek nie mają na to czasu, a może jeszcze z innych powodów .Suzuki mają stroiki zgrzewane i wymiana ich jest trudniejsza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-11-02, 16:02    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy pada bardzo szybko jakiś stroik. Cross Harp którego dostałem na Harmonica Bridge(w zasadzie dostałem Meisterklasse, ale dokonaliśmy z Kubą Dudą "wymiany koszulek";)) padł po 3 dniach używania(4 stroik, reszta stroi). Mam też seydla Big Six który ma rozwalony jeden stroik, ale to sa ewenementy, najprawdopodobniej te harmonijki miały poprostu wady techniczne. Naprawianie harmonijek to fajna sprawa, w ogóle najfajniej to przerobić sobie kanały 4-6 w nowej harmonijce od razu na śruby, żeby tylko wymieniać - tylko komu się chce.. Na moim "cmentarzu" leży kilkanaście instrumentów i myślę, że przyjdzie czas, żę kliknę "zamów" na harponline.de, ale narazie tego nie robię, poczekam na pare zepsutych harmonijek i wtedy kupie te pojedyncze stroiki bo jak już coś tam mam zamawiać, to nakupuje tych stroików za 200-300 zł, żeby mieć spokoj z tym tematem przez jakiś czas
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-02, 16:13    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Ja mam przerobione 2 seydel 1847 w C jadna 4 kanał druga 5 kanał i w nich padają tylko te kanały ,a tak na marginesie jeszcze nie trafiło mi się wymieniać w jednej płytce dwóch róznych stroików.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-03, 01:46    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Szczypior to śpiesz się z zakupem tych stroików, bo słyszałem że zamykają harponline.de.
To informacja wiarygodna, bo z kilku forów. Szkoda...
Jeśli chcesz to ja mogę wysłać Ci ze 3 kg Golden Melody, to będziesz miał sporo materiału do wymiany za darmo :) Już część wysłałem Minigunmenowi, chyba mu się przydały...

Jakby coś to napisz do mnie maila w tej sprawie bleczycki MAŁPA gmail.com
Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-11-03, 12:26    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

http://harponline.de/inde...alse&page=blog&

Poza tym jest aktualnie harponline nieczynne...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-03, 17:40    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Przydały się, do dziś naprawiam ludziom harmonijki za friko bazując na tych częściach :) Dzięki jeszcze raz.
Jak masz jeszcze to chętnie przyjąłbym kilka sztuk niższych tonacji, bo z tychże stroików mi już sporo ubyło i mam nadzieję, że mi nie zabraknie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-11-03, 18:01    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Napisałem wiadomość na facebooku, dzięki za propozycję:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-04, 14:26    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Nieco odbiegliśmy od tematu :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-11-04, 14:40    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

W takim razie, żeby do niego wrócić: Dawid żyje i ma się dobrze, najbliższy koncert, z Wolną Sobotą we Włocławku jutro w klubie T.B.King Club ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gas

Posty: 1
Wysłany: 2011-05-28, 14:30    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Wracając do tematu - czy ktoś wie gdzie można kupić płytę "Makaron po śląsku". Po przesłuchaniu kilku kawałków z ich strony - jestem zauroczony pomysłem ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-05-28, 17:38    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

Zapytaj się Dawida na gg :) Względnie ja się mogę jutro zapytać, bo będzie prowadził warsztaty :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-29, 12:16    Odp: [Harmonijkarz] Dawid Wydra

uyyyyyyy

[ Dodano: 2011-05-29, 13:17 ]
Według mnie najlepszym sposobem na naukę jest słuchanie największych mistrzów. Następnie trzeba próbować zagrać podobnie do nich, tak długo aż będziecie z tego zadowoleni. Wiadomo jednak, że pewne wiadomości ogólne na temat harmonijki również jest dobrze znać. Jeżeli ktoś faktycznie włożył w to swój czas i trud to też trzeba się trochę cenić. Jeżeli nauczyciel jest dobrym nauczycielem, który pobiera za naukę wynagrodzenie to uczeń też to doceni i tym bardziej przyłoży się do nauki. Istnieją rzeczy do których człowiek sam nie dojdzie i czasami jest konieczna pomoc zawodowca.
To wszystko zależy w jakim kierunku będziemy zmierzać podczas nauki i gry. Istnieją takie style muzyczne, gdzie pomoc mistrza jest nieodzowna.
_________________
Dlaczego Little Walter? Ponieważ Big Walter Horton:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu