Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-11, 17:34    [Piccolo] Co sądzicie?

Witam!
Chciałbym znać wasze opinie o tym małym hohnerze. Mój kolega ma taką (po dziadku czy po kimś) ale nie nadaje się do użytku ( i tak on nie chce grać), ponieważ jest BARDZO zardzewiała... Jak ją oglądałem to mi sie podobała ze względu na to, że jest taka mała... A tak przy okazji to ma ona drewniany korpus...

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-11, 18:09    Odp: [Piccolo] Co sądzicie?

Powiem wam, że jest to bardzo fajna harmonijka. Grałem na takiej chwilkę i muszę powiedzieć, że całkiem przyjemnie się gra, pomimo małych kanałów.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
prondek 


Wiek: 41
Posty: 27
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-03-18, 09:18    Odp: [Piccolo] Co sądzicie?

Mam właśnie takie maleństwo i parę dni temu zaczęłam się na niej uczyć grać. Brzmi bardzo przyjemnie, choć nie mam porównania.

No i liczę na to, że jeśli na tym "breloczku" nauczę się trafiać w dźwięki, to w przyszłości z innymi harmonijkami też sobie poradzę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-02, 21:22    Odp: [Piccolo] Co sądzicie?

Sorry, że odgrzebuję temat z przed dwóch lat, ale nie dowiedziałem się o tej harmoszce za dużo :P . Zastanawiam się nad jej zakupem, lecz nie wiem czy mnie przyzwyczajonego do brzmienia 1847 może mnie to maleństwo czymś pozytywnym zaskoczyć... Skoro jest małych rozmiarów, a kosztuje tyle co Big River spodziewam się słynnej niemieckiej jakości. Proszę pomóżcie :papa: . Pomożecie ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-02, 21:26    Odp: [Piccolo] Co sądzicie?

Przydałby się ktoś "pro" kto już niejednego harpa mamlał, łącznie z tym, żeby ocenić jak się ten harp ma do grania muzyki i czy to nie jest kolejny gadżet.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-11-02, 21:43    Odp: [Piccolo] Co sądzicie?

Moje zdanie jest takie, jak chcesz grać bluesa na harpie to wybij sobie z głowy jakieś namiastki harmonijki (6 kanałowe) to erzac kupuj dziesięciokanałową. Takie skrócone wersje to ograniczenie możliwości ( chociaż , Little Walter rzadko wychodził poza (6)), ale to był mistrz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-11-02, 21:54    Odp: [Piccolo] Co sądzicie?

No tak, tylko Big Six to nie gadżet tylko 0.6 z 1847 a Piccolo to chyba zabawka ale czekam na opinię kogoś, kto to miał.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-11-02, 22:44    Odp: [Piccolo] Co sądzicie?

Miałem... Normalna harmonijka, ale trzeba się przyzwyczaić. Nie bardzo wiem, po co...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-03, 20:57    Odp: [Piccolo] Co sądzicie?

Dzięki za błyskawiczne odpowiedzi :) . Pytałem dlatego, bo takie rzeczy mnie zwyczajnie interesują. Widzę jednak, że szkoda pieniędzy na taką zabaweczkę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu