Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-10-29, 18:58    Piec na próby- harmonijka+bas

Od niedawna (i całkowicie przypadkowo :) ) zacząłem się uczyć grać na gitarze basowej. W związku z tym mam pytanko: czy istnieją jakieś piece basowe, które nadadzą się również do grania na harmonijce? Ma być to sprzęt do grania na próbach (perka+2 gitary+wokal), klimaty blues-rock.

PS
cena na razie nie gra roli :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-29, 19:02    Odp: Piec na próby- harmonijka+bas

Fender Bassman (oryginał) albo wznowienie produkcji: Reissue Bassman. Na pewno ale to jest prawie nie do dostania i drogie to... myślę, że zakres "cena nie gra roli" to za mało :) Wielu harpiarzy na tym pocina. Między innymi Rod Piazza i Sugar Blue.
Inne piece - nie wiem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-29, 21:42    Odp: Piec na próby- harmonijka+bas

Żeby było śmiesznie...
...bassman do basu się za bardzo nie nadaje :)
Choć pierwotnie skonstruowany do tegoż instrumentu, przejęty został przez gitarzystów. Chodzi tu, z tego co się dowiedziałem, przede wszystkim o głośniki - które to, jenseny, właśnie średnio pasmo potrzebne basowi przenoszą;) A do gitary i harmonijki są świetne :)
Myślę, że z basem nie jest źle... ale to nie to co basiści lubią najbardziej :)
A! Trza zaznaczyć, że mówimy o basmanie lampowym, na 4 głośnikach jensen alnico :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2010-10-30, 07:20    Odp: Piec na próby- harmonijka+bas

moge ci sprzedac laneya hcm 65W brzmienia harmonijki wspanialego moze nie bedzie ale jak na gitarowy piec z basem sie nawet lubi (basista sie na nim ogral) za symboliczne 100zł bo mi lezy i miejsce zajmuje
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-30, 12:26    Odp: Piec na próby- harmonijka+bas

HAHA:D czyli ani do basu ani do harpa :D Zaiste - zacna propozycja ;D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-30, 12:30    Odp: Piec na próby- harmonijka+bas

Harry, ja bym to brał za stówe. Tymczasowa zapchajdziura, póki nie uzbierasz na lampeczkę - w sam raz. Ja tak zrobiłem i nie żałuję :) A na lampę i tak nie zbieram jednak, bo jak gram elektrycznie to ze składem który zgłusza to czy to lampa czy tranzystor, to tylko na jamach - to nie skład, z którym gram na stałe ale dla rozrywki, raz na jakiś czas. A nominalnie i tak gram akustycznei.... Moim zdaniem dobre rozwiązanie :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu