Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
xeon 


Wiek: 36
Posty: 19
Skąd: Kuczów
Wysłany: 2010-10-25, 15:04    Rock'n'roll

Ostatni czasy zauważam tendencje młodzieży do słuchania różnego rodzaju badzewia w stylu techno itp. Moja wiara w ludzi zaczyna powoli umierać. Czy jest jeszcze ktoś kto pamięta kawałki The Who, The Velvet Underground. The Beach Boys, Ramones ? Gdzie się podziała ta wspaniała muzyka w rytmie rock'n'rolla ? Kiedy na dyskotekach znów będzie można posłuchać i pobawić się przy hitach The Beatles, Chucka Berry'go czy Elvisa?
Dla przypomnienia( jeśli ktoś nie zna, lub już dawno zapomniał):
> http://www.youtube.com/watch?v=-nlX7P0nhaI
> http://www.youtube.com/watch?v=xMwU30Cw5q8
> http://www.youtube.com/watch?v=594WLzzb3JI
_________________
"Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce ludzkie."
Albert Einstein
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-10-25, 15:55    Odp: Rock'n'roll

[quote="xeon"] Czy jest jeszcze ktoś kto pamięta kawałki The Who, The Velvet Underground. The Beach Boys, Ramones ?[/quote]
Na przykład ja :D
[quote="xeon"]Kiedy na dyskotekach znów będzie można posłuchać i pobawić się przy hitach The Beatles, Chucka Berry'go czy Elvisa? [/quote]
W.g. mnie nigdy i wcale się temu nie dziwię.

Mnie bardziej niepokoi fakt, że zespoły, które tworzyły współczesną muzykę rockową wciąż są najlepsze. Uważam, że młode zespoły nie powinny bezmyślnie naśladować starych wyjadaczy tylko dodawać własne elementy, żeby zapewnić muzyce rozwój i przetrwanie. A tak popatrzmy: najlepsze obecnie zespoły heavymetalowe? Iron Maiden, czy Motorhead. hardrockowe? Deep Purple, AC/DC. rock'n'rollowe? Rolling Stones, czy Bruce Springsteen. Przecież to są pionierzy tych gatunków muzycznych, a młode zespoły nawet nie zbliżają się do ich poziomu!

Oczywiście to jest MOJE zdanie i nie musicie się z nim zgadzać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
xeon 


Wiek: 36
Posty: 19
Skąd: Kuczów
Wysłany: 2010-10-25, 16:11    Odp: Rock'n'roll

Masz całkowitą rację. Choć od czasu do czasu dobry kawałek wyskoczy. Niestety tylko dobry. Np. Smash Mouth-All Star czy 3 doors down-When i'm gone. Ale nawet one nie mają w sobie tej lekkości, z jaką gra Brian May, czy Pete Townshend. Mam nadzieję, że się mylisz i niedługo tendencja dzieci techno się zmieni. I znów usłyszymy w dyskotece "Turn Turn Turn". Na razie pozostaje mi odpalić płytę Twisted Sister "Stay Hungry"(co właśnie teraz czynie) i skakać po pokoju w rytm muzy :) Nie ma to jak jednoosobowe imprezy :D
_________________
"Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce ludzkie."
Albert Einstein
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-25, 17:04    Odp: Rock'n'roll

Zdecydowanie popieram was, aczkolwiek wydaje mi się, że to będzie bardzo podobny temat do zaczętego przeze mnie,gdzie poruszony jest również to samo zagadnienie http://forum.harmoszka.com/techno-vt4375.htm . Ale intencje jak najbardziej słuszne...
Dlatego w tym temacie możemy po prostu porozmawiać o tym gatunku prawdziwej muzyki :) . To taka moja propozycja :D .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xeon 


Wiek: 36
Posty: 19
Skąd: Kuczów
Wysłany: 2010-10-25, 18:20    Odp: Rock'n'roll

Sorki nie przeczytałem Twojego . Rzeczywiście tematyka ta sama.
Można pogadać o gatunku.
Wymieniajcie lub wrzucajcie ulubione kawałki. Nie musi być tylko rock and roll.
Powiedźmy od Ska do Metalu:)
Co powiecie o tym?
> http://www.youtube.com/watch?v=OYjZK_6i37M
_________________
"Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce ludzkie."
Albert Einstein
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-25, 19:55    Odp: Rock'n'roll

Down in the Delta long time ago the Blues got a baby and they named it rock'n roll! Johnny B. Goode, czy Great Balls of Fire ciągle w uszach dzwonią. A byłem ostatnio na imprezie, gdzie DJ puścił typowego rock'n rolla. I co się stało? Cała sala się ruszała! Ten rytm rusza, po prostu MTV i inna Viva nie chce pokazać ludziom, że dinozaury (ludzie młodzi w latach 50. na przykład), też potrafili się bawić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-25, 20:12    Odp: Rock'n'roll

A niemieckie genialne trio - The Baseballs i ich covery popowych kawałków na rock'n'rolla? ;p

Coś się rusza, ale mało o tym słuchać, bo faktycznie jeśli TV nie pokaże, to nie ma aż takiego rozgłosu... :?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-25, 20:18    Odp: Rock'n'roll

[b]aansaa[/b], święte słowa. Bardzo dobra płyta STRIKE! W Let's get loud Jennifer Lopez tylko pupę ma lepszą. Komercha na kilometr, ale ja chcę taką komerchę! Rock'n roll i rockabilly mogą się podobać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-25, 20:18    Odp: Rock'n'roll

Tak jest, ich Umbrella jest świetna :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-25, 21:05    Odp: Rock'n'roll

[b]xeon[/b], podajesz linki (drugi ) do utworu http://www.youtube.com/watch?v=xMwU30Cw5q8 ten zespół ukradł go, jest to plagiat Chucka Berry'go (Sweet Little Sixteen ) jezeli podajesz przykłady to raczej autorów niż złodzieji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-25, 21:07    Odp: Rock'n'roll

Chuck nawet wygrał proces o tę piosenkę. Niebywałe, że udało się to Afroamerykaninowi w tamtych czasach.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-25, 21:14    Odp: Rock'n'roll

Jak mu go kradli to siedzał w ciupie, ale sprawiedliwość jest po naszej stronie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-25, 21:16    Odp: Rock'n'roll

W ciupie siedział za deprawację białej młodzieży. Ale w końcu się wykłócił o swoje.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-25, 21:22    Odp: Rock'n'roll

No nie tylko białej, każdej nie odmawiał, ale same pchały mu się, raczej chodziło tu o nieletnie,
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-25, 21:35    Odp: Rock'n'roll

Za bałamucenie nieletnich Czarnych niewiele by mu wtedy zrobiono. Takie smutne czasy. Ale masz rację, ten czynnik też był istotny. Ale chyba odbiegliśmy trochę od tematu głównego :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-25, 21:40    Odp: Rock'n'roll

Jasne srry temat to temat. Nie bedę drążył tego dalej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
xeon 


Wiek: 36
Posty: 19
Skąd: Kuczów
Wysłany: 2010-10-27, 14:46    Odp: Rock'n'roll

Nie zgodzę się z Tobą Adamie. Dla mnie osobiście nie ma znaczenia czy wykonawca jest złodziejem, morderca, narkomanem itp. Przemawia do mnie wykonanie utwóru. Właśnie dlatego podałem ten link.
_________________
"Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce ludzkie."
Albert Einstein
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-27, 15:31    Odp: Rock'n'roll

Wiesz, to w gruncie rzeczy ma znaczenie, jeśli nie dla Ciebie, cóż, nie moja sprawa, Twój wybór ale ja na przykład nie lubię bluesa granego przez kogoś kto opływa w luksusy a na scenie udaje biednego. Wielu muzyków owszem, ma kupę szmalu ale zapracowali sobie. Człowiek, którego nazwiska nie mogę wymienić tą kasę wycyganił. Nie jest mi to obojętne.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-27, 17:14    Odp: Rock'n'roll

"Dla mnie osobiście nie ma znaczenia czy wykonawca jest złodziejem, morderca, narkomanem itp". Jasne byle by ci się podobało , a czy posłuchałeś autora utworu (siedział wtedy w ciupie),a nieudacznicy ( grajacy pod publiczkę i powielający cudze pomysły) mu kradną na tamte czasy rewolucyjny styl. A ty powielasz to co pierwsze usłyszysz i myślisz ,że to ich, gratuliren.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-27, 18:03    Odp: Rock'n'roll

[quote="Mikael"]najlepsze obecnie zespoły heavymetalowe? Iron Maiden, czy Motorhead. hardrockowe? Deep Purple, AC/DC. rock'n'rollowe? Rolling Stones, czy Bruce Springsteen. Przecież to są pionierzy tych gatunków muzycznych, a młode zespoły nawet nie zbliżają się do ich poziomu![/quote]

Bzdury gadasz, posłuchaj sobie Edguy, Airbourne czy The Brew. Kapele grają na kapitalnym poziomie, a że nie mają 40 lat kariery za sobą to i mniej o nich słychać ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-27, 18:09    Odp: Rock'n'roll

Poza tym [b]Mikael[/b], Motorhead to nie jest kapela heavymetalowa. Co do pionierstwa też bym polemizował przy niektóych :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xeon 


Wiek: 36
Posty: 19
Skąd: Kuczów
Wysłany: 2010-10-28, 19:20    Odp: Rock'n'roll

Raczej mniej o nich słychać dlatego, że trendy muzyczne się zmieniły. Zespoły sprzed 40 lat jak mówisz, maja już swoich fanów i dorobek płytowy. Dlatego jeszcze są pamiętane. Oczywiście są nowe świetne kapele, które graja równie dobrą muzykę jak pionierzy. Niestety trafili na złe czasy.

[ Dodano: 2010-10-28, 20:43 ]
Np. kumple. Ale najlepiej posłuchajcie i wypowiedzcie się.
> http://www.aw.art.pl/
_________________
"Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce ludzkie."
Albert Einstein
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-10-28, 21:32    Odp: Rock'n'roll

jesli motorhead to nie kapela heavy metalowa to ... jaka ?

xeon - jak na obecne czasy to nawet grają, tylko ten wokalista tak pieje strasznie, spiewanie wysoko jest zajebiste, tylko on brzmi troszke 'damsko', ale nie ma zle !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-28, 21:51    Odp: Rock'n'roll

Rock'n'Rollowa. Lemmy to podkreśla usilnie. Poza tym nie pamiętam kto, czy Lemmy Kilmister czy ktoś inny powiedział, że jak ktoś powie, że to kapela metalowa, to strzeli go w mordę ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-10-28, 23:25    Odp: Rock'n'roll

ile ludzi tyle głosów, fakt- mowi tak, ale no ... ja mysle ze jemu chodzi bardziej o styl w takim sensie powiedzonka 'seks drugs n rock n roll a nie ze okresla swoja muzyke rock n rollem,bo takie cos to presley ciupał :)

tak czy inaczej - zazwyczaj mowi sie o nich heavy metal i do tej stylistyki jak najbardziej pasują. Aaa, to wszystko i tak nie ważne w sumie, muzyka to muzyka, liczy sie odbiór a nie szufladka:) pozdro :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
xeon 


Wiek: 36
Posty: 19
Skąd: Kuczów
Wysłany: 2010-10-29, 13:54    Odp: Rock'n'roll

Z Motörhead to podobna sytuacja co z AC/DC. Gatunkowo zaliczani są do speed i thrash metalu (AC/DC hard rock). Natomiast Kilmister , twierdzi iż grają rock'n'rolla. Minigunman ma rację.

[ Dodano: 2010-10-29, 15:00 ]
[quote="sebach"]xeon - jak na obecne czasy to nawet grają, tylko ten wokalista tak pieje strasznie, spiewanie wysoko jest zajebiste, tylko on brzmi troszke 'damsko', ale nie ma zle ![/quote]
Pierwsze miejsce i "Złota kosa" AntyFestu Antytradia 2010 :)
Czekam na ich pierwsza płytkę. Na razie mam demko:)
_________________
"Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce ludzkie."
Albert Einstein
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-29, 14:42    Odp: Rock'n'roll

Określa swoją muzykę rock'n'rollem ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-14, 11:12    Odp: Rock'n'roll

Od wczoraj jestem w posiadaniu "The Greatest Rock 'n' Roll Hits". :D
Przy tym nie można normalnie usiedzieć... ;)
Szukałem nawet baru w tym stylu i chyba nic znaczącego nie ma w Polsce... Zakładamy biznes? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-02-14, 14:15    Odp: Rock'n'roll

aansaa napisał/a:
Zakładamy biznes? ;)

Ja chętnie :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-14, 14:23    Odp: Rock'n'roll

Czemu nie :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu