Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-12, 17:43    Jakie narzędzia i skąd

Chciałbym trochę podostrajać itp moją harmonijkę. Mam pytanie - jakich narzędzi do tego używacie, ew. gdzie kupione.

Oczywiście w domu znajdzie się dobry śrubokręt ale z pilnikiem i temu podobnymi to kłopot. Z tego co poszukałem, to zestawy naprawcze nie za bardzo są w Polsce dostępne a przy okazji dość drogie - wydaje mi się, że samodzielnie można by zestaw taki skompletować za cześć ceny - nie licząc kosztów przesyłki z zagranicy.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-12, 18:00    Odp: Jakie narzędzia i skąd

Można pilnik jubilerski ale wprawna ręka (moja :D ) i z papierem ściernym da radę. Do samego strojenia to wystarczy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-10-12, 18:04    Odp: Jakie narzędzia i skąd

Pilniki i papier ścierny kupisz w każdym sklepie budowlanym, markecie itp... musisz sam dobrać narzędzia pod to co chcesz robić.
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-10-12, 20:05    Odp: Jakie narzędzia i skąd

Papier ścierny (wodny) o ziarnistości 1000 -> mistrz :) Polecam taki do strojenia - papier o mniejszej ziarnistości będzie mocno rysował stroiki i ścierał je bardzo nierównomiernie - zaś takim papierem wszystko jest precyzyjne i delikatne. Słyszałem, kiedyś, że profesjonalni customizerzy często używają narzędzi polerskich - to jeszcze wyższy poziom `delikatności` :P Zdecydowanie odradzam gruboziarniste papiery i pilniki niejubilerskie - nie ma po co psuć sobie harmonijki (ja już jedną tak zabiłem dawno temu :P ). Papierek 1000 + żyletka pod spód i jedziemy :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-10-24, 16:53    Odp: Jakie narzędzia i skąd

papier ścierny, pilnik, żyletka, wykałaczka. Mając takie "specjalistyczne" narzędzia jesteś w stanie zrobić wszystko :P
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-24, 17:46    Odp: Jakie narzędzia i skąd

Oj, nie wszystko, kilku bardziej zaawansowanych zabiegów nie zrobimy. Ale do podstawowego serwisowania wystarczy :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-10-24, 19:33    Odp: Jakie narzędzia i skąd

nooo taki skrót myślowy :D Jasne ze np wymiany stroika z takim sprzętem się nie zrobi :P
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-24, 19:50    Odp: Jakie narzędzia i skąd

To jeszcze punktak i coś ciężkiego żeby rypnąć i już możesz wymieniać stroiki. Choć inna sprawa, że 'samym sprzętem' też nie zrobisz wymiany stroika :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-10-24, 20:03    Odp: Jakie narzędzia i skąd

Owszem, no i potem kwestia nastrojenia tego stroika. Zresztą Ironbone i tak pytał o sprzet do podstrajania harmonijki więc raczej stroików wymieniał nie będzie :P
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-25, 11:12    Odp: Jakie narzędzia i skąd

Dzieki za odpowiedzi. Właśnie zamówiłem dwa jubilerskie pilniczki i arkusz papieru 1000. Z pilników w OBI zrezygnowałem choć ładne były i cena przystępna - tylko skąd ja mogę wiedzieć jaka jakość. Teraz szukam czegoś do podkładania pod stroik - do żyletki podchodzę z ostrożnością :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-10-25, 12:25    Odp: Jakie narzędzia i skąd

nie obawiaj się : nic się złego nie powinno stać. jesli jednak sie boisz to podłóż pod stroik kartke papieru lub użyj wykałaczki.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu