Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-17, 21:54    Korpus z karbonu?

Gdy mi się nudziło pomyślałem, czy coś takiego(patrz temat) ma prawo istnieć i czy ewentualnie istnieje. Mogłoby to ciekawie wyglądać i byłoby wytrzymałe :) . Tylko jakaby brzmiało coś takiego?

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2010-10-17, 21:56[/i] ][/size]
kure znowu literówka w temacie :mad:

[b][size=9]// W prawym górnym rogu swojego posta masz opcję edytuj. Poprawiłem już, strzelająć, że chodzi o karbon a nie o karton. :P // INIM[/size][/b]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-17, 22:00    Odp: Korpus z karbonu?

To z czego ten korpus? Karbon czy Karton? Wyedytuj - da się.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-10-18, 09:40    Odp: Korpus z karbonu?

Masz na myśli:
1. węgiel
2. włókno węglowe
3. laminat z włókien węglowych (np. z wypełnieniem żywicą epoksydową)
4. czy może jeszcze coś innego?

Napisz, bo na razie trudno się wypowiedzieć, bo każdy z tych materiałów ma trochę inne właściwości. I co chcesz osiągnąć? Wytrzymałość? Po co Ci wyższa niż materiałów używanych obecnie? Brzmienie? - Jakie chcesz osiągnąć? Było już kilka tematów o tym jak osiągnąć odpowiednie brzmienie z korpusu i co zrobić by je zmienić.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-10-18, 16:35    Odp: Korpus z karbonu?

Robiłem korpus z grafitu. Jeden polerowany, drugi matowy i poza tym ,że wyglądałem jak górnik przodowy i do dzisiaj nie udało mi się w pracowni pyłu zewsząd usunąć , to efekt brzmieniowy niczym się nie różnił od korpusu aluminiowego. Zasada jest prosta im twardszy materiał korpusu, tym brzmienie wyższe, głośniejsze, piskliwe -trudno to jednym słowem określić. I odwrotnie im bardziej miękki tym, określę to - bardziej mroczne,/moim zdaniem ładniejsze/, ale cichsze. Jednak zdecydowanie większy wpływ mają pokrywy, materiał i kształt.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
#Medium, mr.Michalos
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-18, 17:46    Odp: Korpus z karbonu?

Na myśli miałem raczej włókno szklane :) . Ale nie musicie się już ,,podrukować", bo dostałem już kompetentną odpowiedź. Dzięki [b]aeroarte[/b], :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu