Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Heffernan01

Posty: 3
Wysłany: 2010-10-13, 13:33    Harold Arlen - Blues in the night

Witam, przeszukalem forum od "podszewki" i nic nie znalazłem.
Zwracam sie do Was o pomoc ze znalezieniem lub nawet [u]ułożeniem[/u]
tabulatur do krótkiej solówki w piosence http://www.youtube.com/watch?v=Th1iIqJ2X9Q
równo na: 2:15, chwile przed tym jest podciągnięcie na 4 kanale, które doskonale potrafie, mam harmonijke w tonacji C.
Bardzo prosze o te tabulatury, jestem zachwycony tą solówką i pragnę się jej nauczyć!
Bardzo bardzo dziękuję!!!
Pozdrowienia!

[color=red]Zauważ jak nadajemy tytuły wątków w dziale Tabulatury, Twój tytuł <Tabulatury do świetnej piosenki!> i podtytuł <Tabulatury do świetnej, krótkiej solówki!> nic nie mówi i może powodować, że ktoś znów będzie tego szukał. Medium[/color]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-10-13, 13:54    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

Dla porządku:

Linia melodyczna:
diatonik: http://www.harptabs.com/song.php?ID=2258
chromatyk: http://www.harptabs.com/song.php?ID=13072

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-13, 15:50    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

Musisz mieć harmonijke G, albo zapomnij o zagraniu tej solówki, a harptabs odradzam tam tego nie ma.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Heffernan01

Posty: 3
Wysłany: 2010-10-13, 18:10    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

No więc tak. Nie wiem kompletnie co oznaczają te cyferki, znam tylko takie coś, że w nawiasie to wdech, tutaj są jakieś minusiki, gwiazdka to domyślam się podciąg, no i druga sprawa, nie potrafię się odnaleźć w tym, wszędzie jest tekst pod każdą linijką z tabulatorami, a przecież podczas tej solówki nie ma słów, nie wiem który to fragment ta solówka,
proszę o pomoc,
jeśli nie będę mógł zagrać całej solówki ze względu na to, że mam harmonijkę w tonacji C, to na pewno da się zagrać chociaż część solówki.
Zapytam też o inny problem, bo chyba będę musiał wymienić harmonijkę, na kilku kanałach strasznie piszczy, okropnie ciężko wydobyć dźwięk, przy wdechu jak i wydechu, jak to naprawić? rozkręcałem harmonijkę ale nie wiem co robić dalej,
pozdrawiam i serdecznie dziękuję za odpowiedzi
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-13, 19:05    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

To zacznij od podstaw. Ta solówka jest dla bardzo zaawansowanych i z takimi umiejętnościami taby ci nie pomogą, nie zagrasz tego. Masz jakieś 2 lata do zagrania tej solówki (ćwicząc codzienne 2 godz.), a i to nie gwarantuje sukcesu. Zakup podstawowe tonacje harmonijki CADGF i ćwicz.Tam są same podciągi i to precyzyjne. Medium czy ty próbujesz zagrać to co proponujesz zanim polecisz taby ze stronki harptabs, mnie się tam mało co zgadza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-13, 19:40    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

[b]adamg53[/b], harmonijkę G powiadasz? Uszy podpowiadają mi, że to jest grane na C i sądzę, że się nie mylą, gdyż na tej harmonijce udaje mi się powtórzyć spore kawałki tej solówki. G jest dużo za niska.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-13, 20:02    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

Czy przeanalizowałeś chwyty gitarowe ? Utwór zaczyna sie od D Czyli w 2 pozycji harp G lub 3 pozycja harp C jedno nie wyklucza drugiego. Ale w tym przykładze niewapliwie harp G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-13, 20:23    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

Utwór w d-moll jak najbardziej, ale że wykorzystano harmonijkę G zgodzić się nie mogę. Pierwsze tremolo i zejście do dolnej oktawy wychodzą wręcz same na harmonijce C, intonacja i przejścia między dźwiękami do C harmonijki jak ulał pasują. Choćby to tremolo otwierające solówkę. Dźwięki D i F na przemian, potem obniżenie D do Db. Na G ciężko by było z taką intonacją tego dokonać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-10-13, 20:31    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

Z tym brakiem wątpliwości to bym nie przesadzał:) Oboje macie racje, podklad grany jest na harmonijce G, a solówka na harmonijce C :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-13, 21:22    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

Maciek piszesz "Pierwsze tremolo i zejście do dolnej oktawy wychodzą wręcz same na harmonijce C, intonacja i przejścia między dźwiękami do C harmonijki jak ulał pasują " podaj dokladny czas na nagraniu tego kawałka może sie zgodzę z tobą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-10-13, 21:53    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

Ja myślę, że harmonijka G cały czas.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-13, 22:02    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

2 minuty 11 sekund. Czwórka z podciągu przechodząca w tremolo (4 <-> 5). Potem zagrywka leci na kanałach (4), (3), (2) i (1) stąd schodzi na podciąg. Jak będę miał trochę czasu postaram się rozpisać tabulaturę na harmonijce C. Na G nie wyobrażam sobie tego.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-10-13, 22:10    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

[b]Heffernan01[/b], z gwiazdkami są taby na chromatyka. Drugi link. Pierwszy jest na diatoniczną w G i wszystko pasi , 8 dźwięków, bez podciągów, ale to linia melodyczna, a nie zagrywka solowa.
Maciek owszem, tylko na G, na C jest za wysoko.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-10-13, 22:49    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

2:27 - 2:29 podciąg o 1,5 tonu, 2:10 przejscie z podciągu na 4 kanale w tremolando między 4 a 5 kanałem, około 2:36 charakterystyczne G na 6 kanale. Jeżeli te dowody nie wystarczają, to hehe... trudno :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-14, 17:20    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

Zgadzam się że gra na dwóch harmonijkach podkład gra na G a do slówki zmienia na C.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Heffernan01

Posty: 3
Wysłany: 2010-10-14, 22:32    Odp: Harold Arlen - Blues in the night

Maciekdraheim, coś mi się kojarzy, że już z Tobą kiedyś wymieniłem kilka e-maili :)
jeśli będziesz miał ten czas to proszę o ułożenie tych tabulatur :)
jeśli będę miał pieniądze niedługo to chyba zdecyduję się na harmonijkę za 80zł :) a nie za 20zł bluesband jaka mam w tej chwili :P
no i widzicie, podciągu na 1 kanale nauczyłem się przed chwilą w jakies 20 sekund próbowania :P

[ Dodano: 2010-10-18, 19:45 ]
Widzę, że się nie doproszę :)
dzięki :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu