Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-12, 15:33    [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Witam serdecznie

W związku z powtarzającymi się pytaniami o lekcje indywidualne informuję, że od początku listopada zaczynam udzielać lekcji przez SKYPE (audio + video).

Więcej na ten temat można znaleźć: http://www.harmonijka.mud....php?r=113&l=pl

Chętnie odpowiem na Wasze pytania dotyczące lekcji.

Pozdrawiam multimedialnie :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-10-12, 17:49    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

uważam, że cena jest troche za duża. Np. za lekcje wokalu płaci sie około 50 zł, za gitare mnw. tak samo, nie rozumiem czemu za harmonijke jest 2x wiecej, ale nie znam sie na cenach lekcji harmonijkowych, odnosze sie wiec do cen za zajęcia z innych instrumentow. Generalnie raczej bym tyle nie dał, a pomysł sam w sobie calkiem fajny, no i dośc innowacyjny bo nie słyszalem o lekcjach przez skype :)

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-10-12, 18:00    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

[b]sebach[/b] prawa wolnego rynku jeśli Bartek (Bartosz?) wycenia godzinę swojej pracy na 100 PLN to jego sprawa.... Pamiętaj że harmonijka jest niszowym instrumentem i jeśli ktoś chce się uczyć i ma kasę jest w stanie i stówkę zapłacić....
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-12, 18:19    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Bo uczenie grania na harmonijce jest trudniejsze i nauczyciel nie musi mieć cierpliwości do ludzi, których harmonijka to pierwszy instrument. Za pieniądze cierpliwość się znajdzie i nie dziwię się, też bym tyle brał.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-10-12, 18:34    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

jestem swiadomy, tego Pawle ze mozna sobie zażyczyć cenę jaką się chce.

teraz przeczytałem jeszcze raz post Bartka i nie wiem co mi się wczesniej ubzdurało, że pytał o opinie na temat tych lekcji :)

to.... nieważne w sumie! :)
pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KapitanTermit 

Posty: 1
Skąd: ze wsząd
Wysłany: 2010-10-12, 20:21    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Ciekawe czy za 50 zł Jarek Śmietana by uczył gitary :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-12, 23:25    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Pomysł fajny, zdaje mi się, czy kiedyś już udzielałeś Bartku lekcji przez skype? Dość dawno chyba temu, ale coś mi świta...

Podoba mi się, jestem za:) W zasadzie dla ludzi którzy nie mieszkają w miejscach, w których prowadzisz warsztaty, kwota ta to cena takich warsztatów+dojazd - a to indywidualne konsultacje są, zatem lepsze niż grupowe :) Więc myślę, że jest super pomysł :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-13, 00:07    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

[quote="KapitanTermit"]Ciekawe czy za 50 zł Jarek Śmietana by uczył gitary :] [/quote]

Radek Chwieralski uczył swego czasu za 30 ;) Teraz chyba bierze w okolicach 50 zł ;) Jak się dowiadywałem o lekcje fingerstyle u P. Słapy to chyba 40 zł chciał. W Komedzie godzina tygodniowo z instrumentu to 150 zł miesięcznie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-13, 01:21    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Dziękuję za odzew, takiego się nie spodziewałem.
Moi drodzy, przecież ja nikogo nie zmuszam do lekcji. Jeśli dla kogoś ta kwota jest zbyt wysoka, to na mojej stronie www od kilku lat jest sporo darmowych informacji, podobnie jak na stronach anglojęzycznych.
Osoby które były choć jeden raz na moich warsztatach znają ich wartość.

Już zgłosiło się kilku chętnych, więc widzę, że jest niemałe zainteresowanie.

Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem, ale chyba nie muszę się tłumaczyć z wysokości mojego honorarium, prawda :) ?

A jeśli ktoś chce się uczyć u R. Chwieralskiego czy u P. Słapy, to polecam bo to dobrzy gitarzyści, tylko mają marne pojęcie o harmonijce :)

Pozdrawiam :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-10-13, 05:34    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

zainteresowanie jest, tylko ten transfer 5 Mb/s...:( U mnie niestety neostrada 2Mb. Pomysł świetny, ale cóż poradzić;)

Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-13, 06:27    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

@Bart
Przecież to nie było stwierdzenie, że oni uczą na harmonijce, tylko odpowiedź na post o Śmietanie ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2010-10-13, 08:35    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Koledzy,
Na pewno część z Was bierze udział w różnego rodzaju warsztatach.
Kosztują one zazwyczaj 40-50 zł.
Ale... jest Was wtedy 5,6,10, a może i więcej osób.
Nie sposób w takiej sytuacji wyłapać dokładnie wszystkich błędów jakie być może popełniamy.
12 osób gra "Panie Janie", a połowa z nich daje po sąsiadkach, ale ogólnie jakoś idzie.
U Barta macie indywidualne zajęcia gdzie cała uwaga jest poświęcona tylko Wam.
Zgadzam się z Bartem, że nie ma przymusu, ani obowiązku korzystania z jego oferty.
Cieszę się, że jest taka możliwość i może kiedyś z niej skorzystam.
Traktujmy to jako kolejną szansę na naukę i rozwój.
Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2010-10-17, 21:18    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Pomysł bardzo fajny. Tylko mój poziom to "wlazł kotek na płotek" :D Nie wiem czy Bart by miał tyle cierpliwości, no i ten słoń który nadepnął mi na ucho :D
_________________
Chociaż kiepsko gram i tak love moją harmonijkę :D
Moje Blowin in the wind na YouTube
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ulver

Posty: 8
Wysłany: 2010-11-14, 20:00    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Mnie także podoba się pomysł tym bardziej, że nie jesteś jakoś specjalnie uwiązany do miejsca i czasu. Co do wysokości - takie są prawa rynku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2010-11-14, 21:22    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Miki_2008, moim zdaniem, jeśli początkujący będzie brał nauki od najlepszych, w czasie, że się tak wyżarzę, raczkowania powinien być bardzo do przodu! Dlaczego? mianowicie:

- Nie nabierzesz złych nawyków, które często wiszą na samoukach (przykładowo ładnie brzmiąca "dwójka")
- Nauka pójdzie dużo szybciej, ponieważ w sposób sprawdzony i prawidłowy zostaniesz wprowadzony w arkana, przykładowo, podciągów. Dorzucę, ze Bartek na warsztatach tłumaczył jak zrobić overblow i o dziwo, spróbowałem niedawno według jego opisu i wyszedł mi! Skrzeczący bo skrzeczący i uciekający, ale za około czwartym razem.
- Na pewno nie zostaniesz przez niego zniechęcony do nauki, ponieważ jest naprawdę nauczycielem o anielskiej wręcz cierpliwości.
- Skype, o ile pamiętam, ma opcję nagrywania rozmowy, więc zawsze będziesz mógł wrócić do tej lekcji i opanować wszystko w stopniu mistrzowskim, co miał Ci do przekazania
A co do ceny, Bartek uczy grać na w miarę egzotycznym instrumencie. Dojście do takich umiejętności było bardzo utrudnione, bo prawdopodobnie ciężko było o jakieś samouczki w języku polskim na początku jego kariery. A co do gitarzystów - instruktorów, jest ich na pęczki, a w świecie harmonijkowym mamy deficyt fachowców!

Gdybym miał Bartkowi wystawić ocenę:
10/10 Za skromność i poczucie humoru. Można z nim pogadać, i nie czuć u niego żadnej formy wywyższania się.
10/10 Za zdolności nauczania - jednak wbił mi coś teorii do głowy, co było raczej wyzwaniem pedagogicznym, któremu dzielnie sprostał :)
9+/10 Za wiedzę. Jeśli Bartek czegoś nie jest pewien, a co zdarza się rzadko, zawsze poleci kogoś, kto się na danej dziedzinie zna bardzo dobrze.
101/10 Za umiejętności. Pokarzcie mi w Polsce kogoś, kto jest w stanie zrobić na harmonijce ambitną muzykę klubową/techno i o wiele więcej! I do tego miał przyjemność uczestniczenia w prestiżowej imprezie Society for the Preservation and Advancement of the Harmonica w USA!


Nie wiem jak Wy, ale ja polecam jego lekcje :)

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2010-11-14, 23:51    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Ja od siebie dodam, ze place 25 funtow za godzine(w Londynie).
(moj nauczyciel - http://www.youtube.com/watch?v=bgGsXjBY-nA)

Przez skypea nigdy sie nie uczylem ale wiem, ze christelle z Yuotuba tez go oferuje w cenie 30 euro za godzine.

Mysle jednak, ze nowicjuszom kilka lekcji sie oplaci zeby przynajmniej "zlapac" o co chodzi i sie zlych nawykow nie uczyc.


pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-11-15, 17:15    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Tak apropos tego kolesia z Londynu. Nie znałem go wcześniej, ale na tym filmiku z jutuba, mam takie wrażenie, gra cholernie nierówno. :) Fajne wibrato ale jakoś poza tym to niezupełnie mnie zachwyca :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-11-15, 18:17    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

[b]Harry[/b], to chyba nie tylko wrażenie xD Swoją drogą jak na takie umiejętności to gość się cholernie wysoko ceni. Fakt, że inna waluta w innym kraju to też inne zarobki i takie tam ble ble ale mimo wszystko nie dałbym 25 funkciaków za lekcje z gościem, który nie umie zagrać równo (ten summertime i blues elektryczny są cholernie! nierówne) i na swoim filmie prezentacyjnym nie pokazuje właściwie niczego co zwala z nóg (prócz wibrata, które ma bardzo fajne - a czegoś takiego bym się spodziewał - dobra reklama dźwignią handlu :P Taka może surowa ocena, ale cóż... skoro ktoś już chce uczyć to niech prezentuje nieco wyższy poziom.
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2010-11-17, 10:03    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Dzieki chlopaki za wskazowki.

Niestety ale ceny lekcji w Londynie zadko schodza ponizej 25funtow:
http://www.londonmusictea...a-teachers.html

poza tym jako poczatkujacy glownie chce nauczyc sie podstaw.

Wczesniej 2 razy wybralem sie na spotkanie kolka harmonijkowego w Londynie (nie wiem kto go prowadzi, ale gosciu jest niesamowity).
Oplata to 4 funty.. niby tanio tylko, ze siedzimy w grupie 15-20 osob i naprawde ciezko sie czegos nauczyc. Kiedy wszyscy graja np. "Panie Janie" to nawet jak wale w zla dziure to nie slysze roznicy 8/ . Atmosfera natomiast jest super.

Wiem, ze 25funtow to duzo, ale harmonijka naprawde mi sie spodobala i chce nauczyc sie na niej grac.

PS.Co do mojego nauczyciela to na myspace wypada lepiej niz na YT:
www.myspace.com/littlegregmiller



Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-17, 22:10    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Cena dość dużą - tyle co golden melody, ale w gruncie rzeczy lepiej
wydać troszkę kasy na mistrzowskie douczenie, niż grać sobie takie
[size=9]pierdololo[/size] (nawet jeśli całkiem fajne) i tkwić w tych
samych błędach. Tak już jest, że niektóre niedociągnięcia trudno samemu zauważyć.
Wydaję mi się takie lekcje to super sprawa! Jednak na pewno nie będę ucze-
stniczył w cotygodniowych zajęciach. Nie tyle, że mnie nie stać, lecz po prostu
troszkę szkoda mi pieniędzy (lecz pewnie się mylę :P ). 1oo zł to jednak trochę
sporo. [b]Może[/b] będę uczestniczył w comiesięcznych zajęciach, ale sam w sumie
nie wiem...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ulver

Posty: 8
Wysłany: 2010-11-18, 22:04    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Dokładnie. Ja u siebie też nie zauważałem błędów a jak przyszło co do czego, to się okazało że jeszcze sporo przede mną. Nie wykluczone, że i ja się skuszę na taką lekcję.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-22, 13:28    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Każdy ma swoją cenę i zależy ona od wielu rzeczy. Paul Lassey bierze 120 euro za 10 lekcjii po 45 min. http://apprendrelharmonic...gne/page1.html. Pomyśl Bartek o takim cenniku moze hurtem będzie taniej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-22, 14:57    Odp: [Ciekawostka] Lekcje przez Skype

Raczej nie jestem hurtownikiem, ale detalistą :) Lekcje są skierowane do osób które poważnie myślą o graniu na harmonijce i dysponują odpowiednimi finansami.
Jeśli ktoś chciałby od razu zamówić 10 lekcji (każda po 60min, co daje 600min) to ostatnia będzie gratis :)
Pozdrowienia
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu