Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
panq 


Wiek: 40
Posty: 15
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-30, 12:08    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Ty mój drogi Młynku najwyraźniej nie czytasz ze zrozumieniem.
Odpowiedziałem Ci na Twoją odpowiedź na mojego posta z mikrofonem z słuchawki.

Czyli na tą wypowiedź:

[quote="Młynek"]Tjaaa... bo każdy z nas ma w szafie/pawlaczu/strychy/piwnicy (niepotrzebne skreślić) oryginalną shure'owską wkładkę 99A86 CM .... (przyjrzyj się uważnie, co ten facio zamontował do tej uciętej słuchawki od telefonu :) )

Ludzie, naprawdę z gówna bicza nie ukręcisz i trzeba się z tym pogodzić.[/quote]

Zanim zarzucisz komuś brak czytania ze zrozumieniem i się zjeżysz, zastanów się, czy sam właśnie czegoś takiego nie czynisz.

Temat i dyskusję z Tobą uważam za zakończone.

Przepraszam wszystkich za offtop i pozdrawiam! :D
_________________
Kto chce - szuka sposobu.
Kto nie chce - szuka powodu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-05-30, 12:16    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Chłopaki skonczcie z kłotniami:P Kazdy ma troche racji:P I jest git, nie??:P

Młynek a jaki ty masz mikrofon/y ??

Co myslicie o tych mikrofonach - http://www.allegro.pl/ite...er_vintage.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-30, 14:30    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Te się nie nadają, patrzyłem.
Ale ten mógłby dać rade - ma zmienną impedancje hi-low - http://www.allegro.pl/ite...ik_japonia.html
:)
Tamte mają za małą impedancje:)
Noi cena przystępna, zdaje się :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-05-30, 15:41    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Pang, zaczepiasz ("Młynek, znowu szukasz dziury w całym"), a jak Ci odpowiadam, to masz pretensje. Zejdź ze mnie. A jak nie chcesz dyskutować, to tej dyskusji nie wszczynaj. Prostackie zagrywki w stylu "napiszę co chcę i następnie ogłoszę >>zakończenie dyskusji<<" to sobie zostaw dla swoich kolegów, jeśli są na tyle mało rozgarnięci, że to kupują. Ja nie kupuję. I dopiero TERAZ uważam temat za zakończony.

Gladias, mam customizowanego Astatica JT30 (skorupa od Astatica, wkładka Shure 99G86 CR black label z 1952 roku) oraz Hohnera Blues Blastera (ale pochodzącego z jakiegoś old stocku w Stanach, nie ten współczesny). Ale nie chcę się na ich temat tutaj szczegółowo rozwodzić, bo raczej nie wiele mają wspólnego z ideą bezkosztowej samoróbki, a tego dotyczy ten wątek.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-01, 02:09    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Młynek, Panq - opanujcie się, przestańcie się bić jak dzieci w piaskownicy. Bo obaj chyba dawno z niej wyrośliście.

A co do majka - ja bym próbował ten co podałem link. Może się opłacić, sam myślałem, ale mi jednak bardziej się sm58 albo beta 58a przyda bo wokaluje też ;) a do harpa mam mojego podobnego do Młynka astka :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
panq 


Wiek: 40
Posty: 15
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-06-01, 18:25    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Harry, my się nie bijemy :)
Wogóle to nie wiem, skąd ta agresja.

Drogi Młynku!
Jeśli poczułeś się urażony moimi wypowiedziami, serdecznie Cię za to przepraszam!
Nie miałem takiego zamiaru.
Jak Harry słusznie zauważył, obaj jesteśmy dorośli i takie zachowania powinny być nam całkowicie obce.

Co do mikrofonów, to tu mamy piękny zbiór różnych wynalazków:
http://harmonica.typepad....imic/index.html
Wygląd niektórych jest wyjątkowo "rasowy" :D
Zawsze miałem zacięcie "zrób to sam", więc pewno poeksperymentuję.

Tu mamy ładne tutoriale do mikrofonu z potencjometrem:
http://harmonica.typepad.com/i-mic/myimic_sd.swf
http://www-personal.ksu.e...Microphones.htm

I kolejna galeria wynalazków:
http://harmonica.typepad....imic/index.html
Swoją drogą ciekawy pomysł z tą końcówką od odkurzacza, choć nie wydaje mi się, żeby to dobrze działało.
_________________
Kto chce - szuka sposobu.
Kto nie chce - szuka powodu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-01, 19:46    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Panq, też przepraszam. Zdaje się, że obu nas poniosło i zrobilismy z igły widły.

Generalnie, to zazdroszczę Wam zdolności majsterkowiczowskich. Ja ich nie mam za grosz. i dlatego muszę bulić ciężkie pieniądze :/
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Ostatnio zmieniony przez Młynek 2010-06-01, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-06-01, 19:47    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

no i git:P

[ Dodano: 2010-06-13, 18:02 ]
Witam

Pamietacie ten moj stary wykonany z butelki mikrofon?? Dzis jest jego wielki powrót - nagrywał pod podkład w D, w tonacji G

http://www.youtube.com/watch?v=KCNbWw-kzqk

Nagranie zostało wykonane "na szybko" dlatego posiada duzo "nieciekawych momentów"...

Nie grałem akordami oraz oktawami, poniewaz mikrofon nie dał by rady ( w nagraniu jest pare "momencikow" na których usłyszymy jak fatalnie brzmia akordy, oktawy nagywane tym mikrofonem ). Drugą jego wadą jest "antyrytmicznosc" - czesto rejestruje dzwieki z niewielkim opoznieniem...

Pozdrawiam
Gladias
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-06, 13:43    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Mój pierwszy mikrofon też zrobiłem ze słuchawki telefonicznej i głośnika (mikrofon się nie nadaje), teraz mam Green Bullet ,ale nie odradzam nikomu budowania czegoś na własną rękę to jest etap nauk i trzeba przez to przejść.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-06, 22:53    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Słuchawka, podejrzewam w66, to nie najgorsze wyjście - lepsze, niż te elektrety od komputera :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
/dev/null
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-10, 13:32    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Witam

Robiłem dzisiaj próby z radziecką wkładką TA-56M 1600 om, co prawda nie mam do porównania choćby w66 (w poniedziałek powinienem mieć kilka do porównywania to sprawdzę), podłączyłem wkładkę bezpośrednio do wejścia mikrofonowego laptopa i uzyskałem naprawdę niezły przester.

pozdrawiam
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-10, 20:19    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

To znaczy z pewnością był to mocny przester ale to są przestery cyfrowe. Poza tym uważaj na kartę dźwiękową.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-11, 08:11    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

oj tak. Ja gitarą spaliłem wejście we frontowym panelu kiedyś.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
milko 

Wiek: 31
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-10, 19:39    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Z użyciem wkładki w66 znalezionej w starym domofonie wykonałem taki mikrofon.
Najprostsza opcja gniazdo 6.3 i potencjometr do regulacji głośności.
Obudowa wykonana, przód zakrętka z jakiegoś Silana docięta i poopalana, tył długo szukany ale półka w motoryzacyjnym znalazła rozwiązanie- zatyczka na hak :D . Kabel gitarowy bo taki był pod ręką.
Jak coś uda mi się nagrać to podrzucę.
[IMG]http://img543.images...17466.jpg[/IMG]

[IMG]http://img266.images...17470.jpg[/IMG]

[IMG]http://img233.images...17472.jpg[/IMG]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-10, 19:55    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Cudo, to wygląda profesjonalnie i świetnie :) Gratuluję. Czekam na nagrania.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-11, 11:51    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

a skąd taki grill wziąłeś ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
milko 

Wiek: 31
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-11, 12:54    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Wycięty z osłony starego głośnika

Edit:
Dzisiaj dotarł Tonsil wygląda identycznie jak ten właściwy Tonsil mdo IX ale jako że nie ma opisu to pewności nie mam może któreś modele miały identyczne obudowy?
Ale do rzeczy, nie miał on wtyczki a na końcu wystawała masa(oplot), i kabelki-zielony,biały i CZERWONY. W waszych z tego co widzę jest brązowy?
Polutowałem do Jacka tak jak pisaliście tylko odizolowałem nie brązowy tylko ten czerwony.
Po podpięciu do piecyka jakość dźwięku była lepsza niż się spodziewałem ale bardzo czysto, dopiero jak rozkręciłem kanał przesterowany to zbliżyło się to do waszych efektów.
Zastanawiam się teraz czy może podpiąć jakoś inaczej? tylko jak?
Pisaliście też o jakimś przełączaniu na "kółku" miedzy jakimiś wartościami można wiedzieć coś więcej w tym temacie?.
[IMG]http://img241.imageshack.us/img241/4261/1257331009.jpg[/IMG]
Z góry dz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-11, 20:24    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Ja mam brązowy odizolowany, zielony do sygnału, biały do masy, łącznie z ekranem i jest siarczysty przester. Tylko przydałby się potencjometr, bo sprzęga czasami.
A nie pamiętam, żeby był jeszcze czerwony, w każdym razie nie widać go we wtyczce.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
milko
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-11, 21:21    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Myślę, że ten niebieski kabel nie jest oryginalnym kablem od tego mikrofonu i kolory mogą być różne. Bez demolki nie ocenisz. Pozostaje metoda prób i błędów.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
milko 

Wiek: 31
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-11, 21:24    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

To połączenie właśnie wziąłem z twojego wcześniejszego postu, spróbuję zmierzyć opór między kablami może to naprowadzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-11, 21:26    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Jakbym miał miernik to bym Ci podał jaki jest u mnie, to byś rozgryzł szybko, no ale miernika nie posiadam. BLACKEDGE a Ty masz?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
milko 

Wiek: 31
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-11, 21:34    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

"Z danych jakie posiadam, MDO IX ma na wyjściu między kołkami 2-3 400 ohm a między 2-1 26 kohm (26000 ohm). Zakres pracy to 80-10000 Hz. " takie informacje podał blackedge w starszych postach wiec jakiś odnośnik jest
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-11, 21:36    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Mam, ale nie każ mi o tej porze szukać mikrofonu w szafkach. Gdzieś go mam ale po przeprowadzce trudno mi określić miejsce pobytu mdo9. Jutro coś namierzę.

[ Dodano: 2010-10-11, 20:39 ]
Znajdź masę. Potem zmierz opór na jednym i drugim kablu. Większa wartość to jest to!
Ten z mniejszą- odetnij izabezpiecz. To chyba tyle.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
milko 

Wiek: 31
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-11, 21:44    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

pomierzyłem i takie mam efekty miernik ustawiony na 20k
biały-zielony,5.36
biały-czerw,0.11
zielony-czerw,5.26
bez oplotu"masa"-zielony,5.36
bez oplotu"masa"-czerw,0.11
bez oplotu"masa"-biały,0

Byłbym wdzięczny za pomoc w analizie :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-11, 21:47    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Biały połącz z masą na stałe. Zielony do sygnału a czerwony do wycięcia. Powinno być ok. No chyba że w środku jest namieszane.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
milko 

Wiek: 31
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-11, 21:51    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Tak właśnie jak podałeś połączyłem na początku i jest czysty dzwięk, próbowałem też zamienić zielony z czerwonym i też czysty dzwięk :roll: może to jednak nie ten model ;)
Myślę że na dzisiaj starczy dzięki za pomoc jutro coś pokombinuje w ostateczności będe łączył każdy po kolei i gdzieś znajde :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-11, 21:57    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Pamiętaj, że ważne jest też to, do czego go podłączasz. Nie każdy wzmacniacz da się przesterować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
milko
milko 

Wiek: 31
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-11, 22:00    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

to też może być źródło problemu, ale na tym filmie gościowi gra to "ładnie":
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-11, 22:25    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Facet ma jeszcze wpięty efekt. I powiem Ci, że to dobrze nie brzmi, ale to tylko moja ocena.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-11, 22:54    Odp: [Pytanie] Mikrofon do harpa jak najmniejszym kosztem - co i jak?

Nie tylko Twoja. Brzmi raczej beznadziejnie. Wali górą, przester suchy i skrzeczący. Nędza.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu