Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-10-04, 23:13    [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Dwie ciekawostki z programu Mam Talent

1) Pierwsza to harmonijkarz. Zobaczyłem go w Mam Talent, ale jakoś na mnie specjalnego wrażenia nie zrobił. TUTAJ jest link do wideo z jego występu. Napiszcie co o tym sądzicie.

PS. Może coś lepszego zagra następnym razem, bo ten występ jakoś do mnie nie przemówił. Zresztą jako osobowość też nie za bardzo.

2) Drugie wideo jest o wiele razy lepsze. Po prostu trzeba to usłyszeć i zobaczyć. WIDEO TUTAJ Co tu się rozpisywać. Dla mnie wymiata i szkoda, że więcej takich ludzi nie ma.

Pozdrawiam.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-10-04, 23:41    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

mat21jar napisał/a:
Zobaczyłem go w Mam Talent, ale jakoś na mnie specjalnego wrażenia nie zrobił.
Też miałem zamiar o tym wspomnieć, ale byłeś o ułamek szybszy.
Właśnie na spokojnie przeanalizowałem wykonanie utworu przez harmonijkarza. Faktycznie utwór energetyczny - zagrany żywiołowo, duże umiejętności muzyka. Ale nie wszyscy słuchający ( widać to po minach) włącznie z Jurorami nie za bardzo zrozumieli, o co tu chodzi? No cóż może to jedyny błąd ze strony wykonawcy - można było wybrać inny repertuar.
Mnie osobiście utwór się podobał - szczególnie swoją oryginalnością - dzisiaj takich się nie słucha. :)
Mam nadzieję, że w następnym odcinku Adam przybliży wszystkim telewidzom ten instrument i pokaże swoje duże umiejętności. :harp:

mat21jar napisał/a:
Zresztą jako osobowość też nie za bardzo.

Co do osobowości - Gostek jest po prostu skromny, a po trosze może lekko stremowany.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-04-13, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-05, 09:59    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

A ja na następny występ zaproponował bym utwór "Sonny Boy meets Jimi Hendrix".

Może ktoś ma do tego kawałka dostęp - mnie się gdzieś zapodział. Jeśli to forum czyta S. Wierzcholski to może by tu podesłał mp3 - właśnie ten utwór słyszałem na kasecie od Sławka - ale to było jakieś 18 lat temu :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-05, 11:43    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Zaproponował "komercyjny" i fajerwerkowy kawałek, który część gawiedzi była w stanie "docenić", jak zagra coś w stylu Williamsona, to zrozumie już tylko ten co się na tym "zna" i niewielu innych więcej. Niestety.... W takim programie albo spektakularnie i nie niszowo albo wcale. Podejrzewam że gość gra świetnie inne rzeczy, choć po tym co wykonał nie jestem w stanie powiedzieć czy np. ma feeling bluesowy. Zobaczymy.

Już wielu ambitnych ludzi tak wyleciało. Choć są i tacy co byli niszowi ale i spektakularni, jak zwycięzca poprzedniej edycji.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-05, 19:56    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Mało kto zrozumiał ideę tego FOX CHASE, nie usłyszeli w tym psich jęków i szaleńczego pędu w walce o życie (lisa, rzecz jasna). A szkoda. Niemniej cieszę się, że zdolny harmonijkarz został zauważony w programie i robi "dobrą robotę" naszemu instrumentowi. Widziałem to i inne nagrania Gienka w Internecie i również jestem bardzo za. Życzę powodzenia obu wykonawcom!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-10-05, 21:02    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

[quote="Maciekdraheim"]Mało kto zrozumiał ideę... nie usłyszeli w tym psich jęków[/quote]

No ja się przyznam bez bicia, że właśnie nie zrozumiałem tej ideii, ale teraz jak powtórnie to oglądam, to nawet ma sens, no ale chętnie bym usłyszał jakiś klasyk w następnym jego występie. Bo to nawet jak wiem o co chodzi w utworze to nie za bardzo mi przypadło do gustu. No ja też ściskam kciuki za nich dwóch. A czy ktoś wie kiedy będą występować znowu, bo ja poprzednio to przypadkiem na nich trafiłem. No a następne ich występy chciałbym zobaczyć.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-05, 21:19    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Tak się wtedy grało :) . Kiedyś harmonijka pełniła głównie rolę dźwiękonaśladowczą, melodią się mało zajmowano. Mi z kolei taka gra odpowiada, fajnie się tego słuchało. Takie przedstawianie sytuacji za pomocą dźwięku :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-10-05, 22:03    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Miałem przyjemność poznać Adama na warsztatach w Bolesławcu rok temu... I naprawdę niemożliwie się ucieszyłem, widząc go w mam talent ;) Bardzo sympatyczny człowiek, a do tego... zdolny harmonijkarz. Specializuje się właśnie w takim przedwojennym, akordowym graniu, jak to większość ludzi określa - w stylu Sonnego Terry'ego, jednak Adam mógłby wymienić wielu artystów, którzy grali tak przed Sonny Terry'm. Chłopak jest bardzo dobry w tym, co robi, i moim zdaniem nie ma w tym nic komercyjnego. Trzymajmy zatem za niego kciuki ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-05, 22:29    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Hammie Nixon z tego co pamiętam też w tym stylu grywał. Tak, tak, trzymajmy kciuki, może i SMS uda mi się wysłać ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
raist 

Wiek: 38
Posty: 27
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: P-ce
Wysłany: 2010-10-06, 17:19    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Mi się bardzo podobało i zdziwiłem się, że jury doceniło ten występ. Wielkie brawa :)
_________________
http://harpb.blogspot.com/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-10-07, 00:28    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Bo było naprawdę w porządku... Trzeba się cieszyć że harmoszka pojawia się w TV i to w godzinach największej oglądalności. Większość społeczeństwa na harmoszkę mówi organki i kojarzy ją z wiochą lub dziecinną zabawką. Trzeba przełamywać stereotypy. Czekam z niecierpliwością na kolejny występ.
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-10-07, 23:21    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Bardzo dobrze, że ktoś taki jak Adam się w tym programie pojawił. A o obeznaniu ludzi w temacie może świadczyć chociaż cytat zza kulis: "Takie góralskie akcenty". Zdanie Wojewódzkiego: "Nie ma takich ludzi" daje sporo do myślenia...
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
padre joseph 


Wiek: 31
Posty: 22
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-08, 18:49    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Mnie mocno zaskoczyło, że na harmoszce można przygrywać nosem:) To się w dzisiejszej muzyce nadal praktykuje?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-10-08, 18:51    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

mało higieniczne ale można :D w szczególności w w takiej muzyce jak robił Terry gdzie prócz gry na harmonijce wydawał Dźwięki (altowe jak się nie mylę) a trudno robić to jednocześnie więc trzeba było kombinować :D
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-11-13, 20:51    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

W kolejnej już 4 edycji półfinałowej jako 3 konkursowicz zaprezentował się Adam Machalica.
Jak oceniacie jego występ? :harp:
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-04-13, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Maccarash 

Wiek: 29
Posty: 29
Skąd: Pionki
Wysłany: 2010-11-13, 20:54    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Jak dla mnie występ udany przede wszystkim dlatego że uzyskał aprobatę publiczności i jury.
Osobiście również przypadł mi do gustu chociaż (jak sam zresztą powiedział) słychać było "zgrzyty".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-11-13, 20:54    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Myślałem, że na ten występ wybierze nieco inną stylistykę, odejdzie nieco dalej od gry rytmiczno-akordowej. Niemniej podobało mi się, dobrej harmonijki nigdy dość. SMS już wysłany, mam nadzieję, że uda się go usłyszeć ponownie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-11-13, 21:49    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

No cóż. Adam Machalica nie dostał się do Finału, ale dobrze że Kuba powiedział że był na 4 miejscu. Bardzo szkoda.
W następnym programie będę trzymał kciuki za Pawła Ejzenberg'a
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-11-13, 21:53    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

No i już wiadomo!
Adam zajął 4 miejsce, ale wyróżnił to właśnie miejsce Kuba Wojewódzki w swoim ostatnim zdaniu.
Mnie pokaz podobał się, ale nie rzucił mnie na kolana.
Przychylam się tu do opinii Maćkadraheim-a.
Też oczekiwałem na nieco inny popis - mniej ,,lokomotywy'' w rytmach, może np. więcej czystej gry, więcej urozmaicenia.
No cóż taki repertuar sobie wybrał - widocznie dobrze się czuje w tych klimatach.

http://mamtalent.plejada....l.html#autoplay
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2010-11-14, 11:07, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-11-13, 21:54    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Fajnie że harmonijka w programie rozrywkowym została zauważona i może dzięki takim ludziom jak Adam nie będzie ona kojarzona w Polsce tylko z Dżemem
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-11-13, 22:24    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Czy mi się wydaje, czy Adam gra na harmonijkach Silver Star? W klipie poprzedzającym jego występ widać było wyraźnie tego harpa, co mnie troszkę dziwi. Raczej rzadko spotykany sprzęt wśród grajków zaawansowanych i tych mniej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2010-11-13, 22:41    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Dzisiaj nawet wysłałem 2 smsy - chociaż jestem przeciwny tego typu głosowaniom. No, ale przecież to był nasz człowiek :D Osobiście podobała mi się gra, gratulacje dla Adama :)
_________________
Chociaż kiepsko gram i tak love moją harmonijkę :D
Moje Blowin in the wind na YouTube
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-11-13, 22:48    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

[quote]
Czy mi się wydaje, czy Adam gra na harmonijkach Silver Star? W klipie poprzedzającym jego występ widać było wyraźnie tego harpa, co mnie troszkę dziwi. Raczej rzadko spotykany sprzęt wśród grajków zaawansowanych i tych mniej.[/quote]

Ja na materiale filmowym widziałem SS i Blues Harpa
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-11-13, 23:53    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

W klipie był SS i Blues Harp, w eliminacjach grał na Cross Harpie, a w dzisiejszym programie udało mi się dojrzeć w jego dłoniach Special 20. Harpiarze wiele zabawek mają w swoich kuferkach, więc i Silver Star mógł się zdarzyć ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Wybuch 


Wiek: 31
Posty: 41
Skąd: Rybaki (lubuskie)
Wysłany: 2010-11-15, 15:52    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

towal napisał/a:
Czy mi się wydaje, czy Adam gra na harmonijkach Silver Star? .


Nie sprzęt a technika zrobi z ciebie zawodnika. I to tutaj się ukazuje wręcz pięknie ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
loczek

Posty: 1
Wysłany: 2010-11-17, 22:15    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Mógłby ktoś kto dobrze sie zna na dzwiękach rozpisac to co grał Adam w połfinale w tabach?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
barszczak 

Posty: 10
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-11-21, 21:20    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Obejrzalem dwa wykonania Adama i powiem ze pierwsze bylo swietne, drugie hmm.. po prostu slabe.
Jezeli ktos chce poszukac sie w tych tematach polecam posluchac De Ford Bailey (niezwykly poszukiwacz nowych brzmien), Noah Davis (Memphis Jug Band) i wczesny Sonny Terry. Absolutnie rewelacyjne dla cwiczen na rytmike, ekspresje, technike!! i to zwykle opartych na diatonice stad nawet Silver Star powinien sobie poradzic, polecam.
W pierwszym nagraniu zrobil frazowanie na niezlym poziomie, co nie jest proste i nawet niezli harmonijkarze po prostu nie daja sobie z tym rady. Znamy przeciez ludzi, ktorzy spedzili lata na "dochodzeniu" how is made by Sonny Terry, a on mimo mlodego wieku poradzil sobie z Fox Chase, niezle.
Drugie wykonanie bylo po prostu nijakie bo zlepek roznych riffow i tyle.
Niemniej za calosc i za to ze propaguje granie na tym niezwyklym instrumencie jestem mu niezwykle wdzieczny i bardzo sie ciesze, ze pojawil sie ktos z "takim" talentem na naszych szklanych ekranach.

Co do tabow polecam podrecznik Tom Ball 'a .... sluchac nagran oryginalnych wykonawcow i przede wszytskim cwiczyc :)

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jakubek 

Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-18, 15:27    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

Ja powiem, że to dzięki niemu zainteresowałem się tym instrumentem. Gdyby nie Adam w tym programie, nigdy pewnie bym nie rozpoczął nauki, a tak ćwiczę i świetnie się tym bawię ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-04-13, 22:06    Odp: [Ciekawostka] Harmonijka w Mam Talent i trochę bluesa

We wcześniejszej edycji tego programu wystąpił inny harmonijkarz - Karol Pryba, ale grający na chromatyku.
Pomimo, iż nie grał bluesa zachwycil Jury i publiczność. :)
Mnie też się podoba ten utwór ,,NO LIMIT". :pada:

http://mamtalent.plejada....ideo_detal.html
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu