Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-18, 14:20    Chromatic DeLuxe

Witam!
To bardzo ciekawa propozycja dla osób które chcą grać inne gatunki muzyczne.
Siedem podstawowych strojeń oraz możliwość własnej konfiguracji dźwięków i strojenia!
Osobiście testowałem tylko model Classic C.
Bardzo szybki suwak i WSZYSTKIE stroiki z wentylami (windsavers) czego u Hohnera nawet w droższych modelach nie da się znaleźć.
Oczywiście każdą część do harmonijki można kupić bez problemu, również pojedyńcze stroiki.

Więcej informacji http://www.seydel1847.de/...95&Locale=en_GB

Pozdrawiam i czekam na pytania!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Albert Maksimov 


Wiek: 61
Posty: 24
Skąd: Harmonica
Wysłany: 2008-08-29, 21:11    Odp: Chromatic DeLuxe

Tak,Bart!

Chromatic DeLuxe to jest Super!
_________________
Harmonica Forever!
My Musichttp://www.myspace.com/notonlyjazzyahoocom
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-08-13, 22:41    Odp: Chromatic DeLuxe

Świetny harpik, właśnie przyszedł :)
Wszystko gładko, lekko i przyjemnie :) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
chromosapiens 

Posty: 3
Skąd: Paryż
Wysłany: 2010-05-31, 19:49    Odp: Chromatic DeLuxe

Witam!
Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem tejże harmonijki, ale... no właśnie jest kilka ale o ktore chcialbym zapytac i mam nadzieje ze pomozecie swoim doswiadczeniem początkującemu harmonijkarzowi. No wlasnie "poczatkujacego" to jedno z tych ale do rzeczy. Od jakiegos miesiaca ucze sie gry na "chrometta 12" ale szczerze mowiac to jakos nie szczegolnie przypadla mi ta harmonijka. Doszedlem wiec do wniosku ze spróbuję na innej. I tu tak naprawde zaczal sie problem, poniewaz wybor jest tak bogaty ze zaczalem sie w tym wszystkim gubic. Wiem ze harmonijka harmonijce nie rowna wiec prosze o podpowiedz ktora w tym przedziale cenowym ( 100-150 euro ) Waszym zdaniem godna jest polecenia.
1.Seydel Chromatic Deluxe Classic
2.Hohner CX-12 Black
3.Suzuki Chromatix SCX-48
4.Hohner Chromonica 48

Dzieki z góry za fachowe rady :)

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-05-31, 21:41    Odp: Chromatic DeLuxe

Sam sprawiłem sobie nie dawno SCX 48 i nie narzekam. Nie mam wprawdzie porównania, ale ta harmonijka naprawdę mi się spodobała. Jakby to powiedzieć inspiruje do grania. Jednak podkreślam, że nie mam porównania, gdyż jest to mój pierwszy chromatyk.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-06-14, 13:56    Odp: Chromatic DeLuxe

Ja mam HOHNER CX12 gold też jestem zadowolony.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-10-02, 16:56    Odp: Chromatic DeLuxe

Witam.

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł aby kupić sobie super wypasioną uniwersalną harmoszkę - cały czas myślałem o modelu 1847 do momentu kiedy zobaczyłem Chromatic Deluxe.

Krótko o moich oczekiwaniach - harmoszka ma być uniwersalna abym mógł zagrać na niej do większości kawałków jakich zwykle słucha się w knajpie czy w samochodzie (klimaty bluesowo rockowe).
Z tego co wiem chromatyki z tej serii występują w kilku opcjach strojenia - mnie zainteresowała opcja w stroju Richtera ponieważ do harmoszki bluesowej po prostu najbardziej przywykłem, ale nie wiem czy taki richter-chromatyk będzie taki w pełni uniwersalny czy też lepiej wziąć tradycyjnego chroma i uczyć się nowego sposobu gry.
Będę wdzięczny za radę.
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-02, 19:31    Odp: Chromatic DeLuxe

[quote="ma-rucha"]harmoszka ma być uniwersalna abym mógł zagrać na niej do większości kawałków jakich zwykle słucha się w knajpie czy w samochodzie (klimaty bluesowo rockowe). [/quote]
Witaj!
Moim zdaniem tu jednak najbardziej odnajdzie się zestaw diatoników, w cenie Chromatica Deluxe choćby 3 Seydle Solist Pro (prawie jak 1847, tyle że tradycyjne mosięzne stroiki - ale one przeciez one są wszędzie oprócz 1847). Jak się uważa powszechnie do bluesa, rocka optymalne C, D A.
C przyda się też do folk-rocka i szant, D takoż.
A w drugiem pozycji do rocka i bluesa w E, D w trzeciej pozycji do e-moll czyli na smutno ;)
Dlatego piszę, że diatoniki, bo z chromatyka co prawda "wyciągniesz" wszystkie możliwe tonacje bez bendingu i overów ale ciężko będzie nadrobić ten bluesowy charakter diatonika z jego delikatnie "poprzeciąganymi" w dół dźwiękami, no i cięzej o efekty rękami, bo chromatyk jest spory.
Taka moja opinia ;)
Chromatyk to jednak do jazzu i klasyki bardziej..
A trzy niezłe diatoniki (w łącznej cenie jednego chromatyka) powinny dać Ci więcej frajdy.
(Miałem kiedyś styczność ze Slide Harpem Hohnera - chromatyk Richter i miałem odczucie, że cięzko grac w innych tonacjach jak na diatoniku a nieporęczny jak chromaty ;) więc jeśli już chromatyk, to tradycyjny, solowy - przynajmniej jak coś wymyślisz w dolnym rejestrze to łatwiej przenieść na środkowy lub górny)
Powodzenia!!!! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-10-02, 22:20    Odp: Chromatic DeLuxe

To co napisałeś... bardzo mnie przekonuje - richterowski diatonik brzmi jednak mimo wszystko wyjątkowo.
Nie mam doświadczenia z SOLISTAMI PRO jednak wyobrażam sobie że to na pewno bardzo dobre harmonijki.
Taki zestawik: http://www.harmonijka.com...lues-solist-pro - to dopiero byłoby coś...
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-04, 11:00    Odp: Chromatic DeLuxe

Taki zestaw i owszem ale chyba trzy dobrze dobrane harmonijki (dobrane w sensie: nie wg zasad, że np CDA na sztywno, ale do tego ci lubisz grać) załatwią być może nawet 90% kawałków które będziesz chciał zagrać, a to jednak o połowę mniej kasy ;)
SOLIST PRo podałem przykładowo, by trzymać się Seydla, równie dobre (lub znów: zależy które Ci bardziej pasują) mogą byc przecież MB Deluxe czy Suzuki 350 - kwestia znalezienia tego co pasuje najbardziej do Ciebie.

PS. A skoro, z tego co kojarzę z innych postów masz już C (Big 6 i chyba tremolo) to albo pozostaje Ci do kupienia już tylko 2 sztuki, albo możesz dołączyć do zestawu G, którą Brendan Power poleca do np. folku, a to chyba styl muzyki, który też lubisz..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-10-04, 13:59    Odp: Chromatic DeLuxe

Big Sixa już nie posiadam gdyż sprezentowałem go bratu (po dezynfekcji rzecz jasna) no i teraz odczuwam dotkliwy jego brak - już zbieram kasę aby kupic sobie nowego, bo przypadł mi do gustu ten harpik i to bardzo.
Tremolo jak słusznie zauważyłeś również posiadam - co prawda w nietypowej dlań tonacji D, ale jest.
Niby posiadam też harmoszki w A oraz G (odpowiednio SS i BRH) ale nie jest to sprzęt jaki by mnie zadowalał - SS to wiadomo, a Big riverka ma 5 lat...
Gdyby big sixy były dostępne w różnych tonacjach... Nie miałbym wówczas problemu co wybrać...
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu