Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-10-02, 21:00    Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

http://allegro.pl/astatic...1253972473.html No powiem szczerze, że wpisałem Astatic w wyszukiwarke allegro, dla funu, i sie troche zdziwiłem. Cena dośc spora, ale jesli policzyć 200$ za wkladke (a chodza jeszcze drożej CRy) i 100$ za obudowe to wszystko się zgadza.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-02, 21:30    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

To jest zupełnie dobra cena jak za taki sprzęt. Tyle wychodzi, jak się kupuje same części. Gotowe customy potrafią kosztować i 500 dolców.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-02, 21:46    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

I jeszcze należy doliczyć potek i robociznę. Jak nie chce się komuś polować na starego CRa, to warte rozważenia.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-03, 06:44    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

No to jest warte rozważenia... właśnie jak komuś się nie chce, albo nie ma czasu ;-)
Jak się chce, to można duuuuuuuuuuuuużo taniej.
:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-10-03, 19:07    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

Taniej, ale nie duuuuuużo. Co najwyżej trochę. Wkładki CR poniżej 170 dolców nie trafisz. Skorupa niedziałającego astatica też najmniej 80 USD. Dodaj przesyłkę, ubezpieczenie, PIT, VAT, ZUS... I też wyjdzie najmniej 8-9 stówek. Oczywiście, że to mniej, niż 1100, ale to nie jest tak, że dostaniesz to samo 3x taniej.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-03, 19:53    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

Taaaaa...... Coś tu jest dziwnego. W zasadzie skorupa z Bluesblastera (cały nowy ok. 600) plus wkładka CR t- to daje taką kwotę. Moim zdaniem, przerobienie tego micka na gniazdo xlr zabrało mu duszę vintage. Ale to tylko moje zdanie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-10-03, 19:56    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

No własnie dziwne wydaje mi się, że napisane, że skorupa Astatica, a XLR z przodu, potencjometr z tyłu, ale jesli komuś się chciało w to bawić, jego sprawa, chyba, że to Blues Blaster, z drugiej strony, jeśli to BluesBlaster, to komu się chciało malować, w ten sposób
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-03, 20:01    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

A w zasadzie to chyba cena jest trochę przegięta, bo to ani custom, ani bluesblaster.
Takie cacko można kupić taniej: http://cgi.ebay.com/Chrom...=item19ba5950fb
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-03, 20:45    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

Nie Blues Blaster, lecz Astatic. Inaczej nie byłoby oryginalnej astaticznej nalepki. Widać komuś bardziej te kable odpowiadają, samemu stosuję ten wtyk w swoich mikrofonach. A można kupić taniej, owszem, ale ten z allegro ma wkładkę Controlled Reluctance, nie Controlled Magnetic. CR były robione przez krótszy czas i mimo, że technicznie jest to to samo (jedyna widoczna różnica to mały metalowy dysk trzymający membranę we wkładkach CR i kropka jakiegoś kleju robiąca to samo w CM), to te pierwsze potrafią osiągać ceny zawrotne. Ale czy różnica w brzmieniu między CR i CM, aż taka poważna? Wg mnie zależy to od egzemplarza. Zdarzają się CMy z piekła rodem (nawet meksykańskie), a i zdarzy się, że czarny CR zabrzmi, już nie tak potężnie. Mikrofon to fajny, ale skoro można poszukać taniej czegoś równie fajnego, to po co bulić niemal 1200zł?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-03, 20:53    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

Ot, mądrego to i dobrze posłuchać! Tylko PO CO ktoś niszczy duszę ASTATICA, przerabiając go na Bluesblastera ????
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-10-03, 21:07    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

a może mi ktoś powiedzieć ile kosztuje mniej więcej już na nasze ściągnięcie mikrofonu z US? Nie znam się w ogóle na elektronice i nie wiem jak wyglądają ze strony technicznej te wkładki itp :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-03, 21:12    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

Pamiętaj, że kupujesz kota w worku!!! Bo jaką masz gwarancję i możliwość zwrotu???
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-03, 21:17    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

Taką samą jak to, że dostrzelisz tym mikrofonem do stanów z procy.

A czemu ktoś przerobił? Jeśli nie umieścił innego logo... może dla własnej wygody i takie miał oczekiwania/tak mu się chciało, bez większej filozofii.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-10-03, 21:24    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

U Pana, który zwie się Ron Sunshine i którego aukcję pokazał [b]BLACKEDGE[/b], gwarancja jest 100%. Facet ma już naprawdę wyrobioną reputację, nie sprzedaje tandety, każdy mikrofon testuje i robi filmik. Ale też płacić trzeba słono. Kupiłem u niego mikrofon, 45 ceramik, w pełni sprawny i gotowy do akcji. Jest też na eBay'u kilku sprzedawców, którzy nas w balona nie zrobią, tj. Johnny Ace i jeszcze jeden facet. Rozsądna kwota na mikrofon z USA to jakieś 600zł. Za tę cenę można dostać przyjemnego CMa w skorupie Astatica/Shure'a. Taniej chyba się nie da obecnie. Co do gwarancji działania, rzeczywiście kupując kryształ nie mamy żadnej. Jednak kupując coś z wkładką CM/CR, o ile znamy oznaczenia i po nazwie modelu dowiemy się, czy to wkładka wysokooporowa (np. 99A86, 99B86, czy wkładka o podwójnej oporowości 99S556), to szanse, że będzie działać są baaaaardzo duże :) . Te wkładki przeżyją upadek ze sporej wysokości, zamoczenie i inne cuda. W takim wypadku można się pokusić o ściągnięcie czegoś Zza Wielkiej Wody.

A ciekawym znaleziskiem jest to:

http://cgi.ebay.com/Shure...9e#ht_500wt_922

Shure 520D z wkładką o podwójnej oporowości, czyli także wysokiej. Kosmetyka piękna, cena w porządku, wysyłany za granicę. Tylko poprosić sprzedawcę o zdjęcie wkładki (tak dla pewności, bo i tak od frontu widać, że to CM) i można śmiało brać. W tych mikrofonach nie ma co nie działać, a jeżeli coś szwankuje, to kabelki, które można łatwo przelutować. Tak było z moim Shurem 520D. Dwa luty i jest cacy :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-04, 07:19    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

Maciek, robimy spółę!!! Kota zabieram, mikrofon jest Twój. A tak serio, to faktycznie okazja. Brak śladów ingerencji domorosłych "fachowców" i czuć w nim duszę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-04, 18:40    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

Kurde.
Czemu ktoś przerobił astatica na xlr?
Bo to zwyczajnie lepsze złącze :) I nie ma problemu ze znalezieniem kabla.
Potencjometr, to przydatna rzecz.

A takie vintadżowe pitolenie... to pitolenie.

Ogólnie rzecz biorąc skorupa od astatica jest lepiej wykonana niż skorupa od bb :)
Miałem porównanie - mój bb, z jt30 który sprzedałem Cabaneyro. Grill lepiej wykonany, ładnie wygładzony. Drobny detal, a Cieszy :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2020-07-13, 16:59    Odp: Astatic JT-30 na allegro z Controlled Relluctance

Co to jest Controlled Relluktance?

Wyjaśnienie z WIKIpedi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Reluktancja

Reluktancja (rezystancja magnetyczna, opór magnetyczny) obwodu magnetycznego – pojęcie analogiczne do rezystancji (oporu elektrycznego), które zamiast rozpraszać energię, magazynuje ją. Reluktancja jest skalarem. Całkowita reluktancja jest stosunkiem siły magnetomotorycznej w pasywnym obwodzie magnetycznym do całkowitego strumienia magnetycznego w tym obwodzie. Jednostką reluktancji w układzie SI jest henr−1. Z definicji może być wyrażona:

{R}={F} \ {Phi},

gdzie:

{R} - reluktancja wyrażona w amperozwojach na weber (jest to jednostka równoważna zwojowi na Henr),
{F} - siła magnetomotoryczna wyrażana w amperozwojach,
{Fi}- strumień magnetomotoryczny wyrażony w weberach.

Strumień magnetyczny zawsze tworzy zamkniętą pętlę w sposób opisany równaniami Maxwella, ale kształt pętli zależy od reluktancji materiałów. Strumień jest skoncentrowany wokół ścieżek o najmniejszej reluktancji. Reluktancję jednorodnego obwodu magnetycznego można obliczyć wzorami:

{R} = {l} \ mi{0} \ mi{r} \ {A}

lub

{R} = {l} \ mi{A}

gdzie:

{l} – długość obwodu w metrach,
mi{O} – przenikalność magnetyczna próżni równa henra na metr,
mi{R} – względna przenikalność magnetyczna materiału (bezwymiarowa),
mi – przenikalność magnetyczna materiału
{A} – przekrój poprzeczny obwodu w metrach kwadratowych.

Odwrotnością reluktancji jest permeancja

Jednostką permeancji w układzie SI jest Henr (tak samo jak indukcyjności, ale oba pojęcia są od siebie różne).
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu