Zapamiêtaj mnie i lub zarejestruj | Zapomnia³em has³a

Artyku³y Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj U¿ytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomo¶æ
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzyma³ 3 punkt(ów)
Sk±d: Kraków/Szczecin
Wys³any: 2010-09-30, 20:57    Pog³os.. i szum

z czasem jak staram siê graæ bardziej skomplikowane melodie bluesowe d¼wiêk który gram nie do koñca odpowiada moim oczekiwaniom... to znaczy gdy gram jak±¶ melodiê d¼wiêki nie bardzo mi pasuj± do oryginalnych nagrañ na harmonijkê ale ostatnio u znajomego nagrywa³em moje brzd±kania które podczas gry brzmia³y troszkê inaczej ni¿ podczas ods³uchiwania nagrania (to znaczy ja graj±c s³yszê je bardziej metalicznie) czy to wina z³ej techniki ? kiepskiego s³uchu muzycznego a mo¿e akustyki ?

I drugie pytanko. Graj±c na pierwszym kanale mam problem ze z³apaniem czystego d¼wiêku mam takie wra¿enie jak by powietrze ucieka³o mi lew± stron± (problem wystêpuje na MBD).... Ogl±da³em filmik Gussowa o kanale drugim i on wychodzi mi dobrze a przy pierwszym ci±gle mam ten szumik Jakie¶ rady ?
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nie¼le mruczy jak potrafisz j± dmuchn±æ :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzyma³ 296 punkt(ów)
Sk±d: Ciechocinek
Wys³any: 2010-09-30, 21:14    Odp: Pog³os.. i szum

S³yszysz siê inaczej, bo d¼wiêk nie leci Ci bezpo¶rednio do ucha (a przynajmniej nie tylko), a g³ównie przechodzi pod postaci± drgania ko¶ci ¿uchwy i szczêki do ucha ¶rodkowego. Tak samo gdy mówisz, wydaje Ci siê, ¿e brzmisz inaczej, ni¿ gdy s³uchasz siebie na nagraniu. Ja po kilku latach grania nagra³em siê w studiu studenckiego radia. Porz±dna pojemno¶ciówka, wyg³uszone pomieszczenie i takie tam. I wtedy us³ysza³em jak brzmiê. Sam siê zdziwi³em :) .

A co do ³apania pierwszego kana³u. Rozlu¼nij wargi. Wtedy porz±dnie otocz± harmonijkê z lewej strony i powinno byæ cacy :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu