Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-18, 17:07    Techno

Kiedy byłem na ostatniej dyskotece szkolnej dotarło do mnie, że świat nie jest idealny...
Nie chodzi o dziewczynę z nia wszystko w porządku i znamy się od 7 lat (zachęciłem ją do Deep Purple :) ). Chodzi o to, że świat zamieszkają ludzie, którzy słuchają alarmu samochodowego! Muzyki pozbawionej uczuć i instrumentów, wokalu Freddiego też nie ma co szukać... Rozumiem, że nie będą tańczyć do Black Sabbath, ale co z rock 'n' rollem? Myślę, że na następną (o ile przyjdę) zabiorę Chucka Berrego i Elvisa i jeśli tzw. DJ (zachlany 15) tego nie da to dam mu w mordę :D
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2011-02-14, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-18, 17:22    Odp: Techno

Puścisz Chucka Berrego i Elvisa to powiedzą że metalu nie chcą.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-18, 17:25    Odp: Techno

Ja pamiętam za czasów szkolnych na dyskoteki chodziłem z Wolkmenem a w nim zawsze pierwsza kaseta K44 i Coś Turnaua :D teraz jak mam iść na "tańce" (sam z zasady nie tańczę) chodzę do dyskotek gdzie grają Rocka unikam techno klubów.......... w moim przypadku jest ciężko znaleźć dyskotekę z moimi klimatami muzycznymi :D bo w żadnej nie grają poezji śpiewanej :D


A co do Techno cóż prostacka muzyka dla prostaków...........
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-18, 17:30    Odp: Techno

PawelBDS, Ty masz pod nosem Stary Port w Krakowie. Bywasz? Jak nie lecą szanty ani blues to bywa, że ktoś z przyjaciółmi gra przy stoliku jakieś poezje śpiewane. Dawno nie byłem ale bywam. Techno tam nie uświadczysz.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-18, 17:33    Odp: Techno

W starym porcie byłem kilka krotnie ale dawno mnie tam nie było :) zazwyczaj jestem w CD Sisi lub na Wieczorach w Piwnicy Pod Baranami :) Minigunmen to daj znać jak będziesz się wybierał do starego portu wyskoczy się na jakieś piwko :P może i udzielisz mi kilku lekcji :D
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-18, 17:36    Odp: Techno

Miałem być wczoraj ale jeszcze chory jestem. Dam znać, myslę, że początek października.

Wracając do techno: na którymś portalu ktoś dodał link do Seasick Steve'a. Jedem z komentarzy: "metal śmierdzi". Metal... no dobra, niech im będzie :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-18, 18:51    Odp: Techno

[quote]Miałem być wczoraj ale jeszcze chory jestem. Dam znać, myslę, że początek października. [/quote]

No to czekam u mnie masz piwko :D

Co do techno ja chyba toleruję każdy rodzaj muzyki ale tego muzyką nie da się nazwać :)
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-22, 18:35    Odp: Techno

A co powiecie na techno z harmonijką? :D
http://www.youtube.com/watch?v=9cHry7dM0CU
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-22, 18:38    Odp: Techno

Cudo, oglądałem jakiś czas temu. Wszystko zależy od wykonania. Powiedzmy, że techno się nie umywa do tego co nagrałeś. Nazwałbym to raczej muzyką klubową.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-22, 18:42    Odp: Techno

Jak dla mnie lepiej to by brzmiało bez podkładu :D
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-09-22, 21:22    Odp: Techno

spoko bart, jest fajne, tylko słyszałem juz duzo lepsze rzeczy. Jak ktos pusci dobre techno (brzmi jak oksymoron, wiem, wiem) to mi jakos bardzo nie przeszkadza, ale sam wychodze z takiego założenia że ludzie stworzyli tyle pieknych 'rodzajów' muzyki, że wszystkich dobrych rzeczy nie poznam jeszcze długo, długo, wiec nie rozumiem po co sie mam męczyć i słuchać jakiś prostaków którzy nic nie potrafia a sie twardo biorą za 'robienie kawałków'. Żeby stworzyć dobrą, fajną piosenke trzeba w to duzo pracy włozyc i trzeba byc dobrym technicznie zeby nie brzmiała jak techno czy cała dzisiejsza muzyka, jak radioheady, coldpleje i inne syfy z dupy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tom'ash 


Wiek: 30
Posty: 29
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-09-23, 22:00    Odp: Techno

Dzisiaj byłem na dyskotece i szczerze poznałem super dziewczynę i jestem zadowolony :D szkoda tylko, że techno nie przypominało tego co zagrał Bartek :( a słuchając tego naliczyłem aż 7 różnych dzwięków w składzie utworu powtarzających się przez jak dla mnie o wiele za długo:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-24, 15:15    Odp: Techno

Kawałek Bartka jest w porządku (choć wolę jego inne nagrania), niestety
znalazłem też taki okropny film(?)
http://www.youtube.com/watch?v=STEeFG3YDBA
fuj! Sonny Terry się w grobie przewraca jak można tak niszczyć muzykę harmonijkową. Zachęcam do komentowania (nawet wrednego) i głosowania na "nie fajne" :cool:
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-11-18, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tom'ash 


Wiek: 30
Posty: 29
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-09-24, 16:34    Odp: Techno

jezu :O po obejrzeniu filmiku od mr.cymbał czeka mnie cało weekendowa kuracja z Hendrixem
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-24, 19:12    Odp: Techno

Tom'ash napisał:[quote]Jezu :O po obejrzeniu filmiku od mr.cymbał czeka mnie cało weekendowa kuracja z Hendrixem[/quote]
Wiem co czujesz... Ja po dyskotece żeby odreagować tą arcynędzną muzę (a młodszego brata bić nie chciałem ;D ) Puściłem na cały dom Led Zeppelin (ale mimo sąsiedniego pokoju i tak go nie obudździłem :P . On potrafi spać przy włączonym odkurzaczu! ).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-09-25, 01:19    Odp: Techno

w sumie najmniej lubie led zeppelin z tej wielkiej trójki (black sabbath, deep purple i oni) .. lubie ich i fajne mają kawałki, ale uwazam ze sa przereklamowani, plant wcale nie jest takim niesamowitym wokalistą, fredkowi do piet nie dorasta i ogólnie mnie troche męczy ten psychodeliczny arcyprzećpany hard rock ale i tak ich lubie czasem.

Taki off lekki bo co będziemy gadać w kategorii 'muzyka' o wyrobie który ma się do muzyki tak jak czekolada do kupy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-25, 13:14    Odp: Techno

[b]sebach[/b] napisałeś "arcyprzećpany", a w tym ,,sporcie" byli od nich lepsi...
Oni przynajmniej ( z wyjątkiem Bonhama) wyszli z nałogu. Też wole Deep Purple
(i AC/DC), Black Sabbat mam na równii. A co do uzależnień, to jeszcze gorzej jest
u tych wszyskich didżeji i innym skur... :x (cholera za pomniałem, że to kulturalne
forum... :P ) Zapomniałem o ważnej rzeczy... teksty ograniczają się do Fuc...
Inaczej mówiąc do tych Pink Floyd trochę im brakuje.
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-11-18, 19:56, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-09-26, 14:08    Odp: Techno

, no to były szalone lata wiec wszyscy sie dragowali, ale postarzeli się, zalozyli rodzinki i sie ustatkowali, kazdy z tego wyszeł, procz osbourne'a XDD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-26, 18:24    Odp: Techno

[b]sebach[/b], to jak jest z Osbornem? Bo a słyszałem, że zmądrzał :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-26, 18:36    Odp: Techno

Dobry żart mr.cymbał. Ozzy zawsze był popieprzony i chwała mu za to, jest świetny.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sebach 

Wiek: 34
Posty: 154
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-09-27, 11:55    Odp: Techno

nie wiem, teraz pewnie nie ma siły chlać i ćpać bo jest stary i sie rozpada, miał wypadki jakieś, ledwo chodzi, ledwo mówi także nie wiem ! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-27, 18:44    Odp: Techno

...nasz kochany Ozzy pewnie by jeszcze niejednego przepił i przećpał. Odjechany jest na maxa i całe szczescie bo kontrast miedzy ludzmi musi byc :)
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-27, 19:01    Odp: Techno

Trochę schodzimy z tematu, ale co tam :) , starajmy się jednak dyscyplinować. [b]minigunmen[/b], z tym "zmądrzeniem", to miałem na myśli choćby to, że obecnie nietoperzy nie jada. Kiedyś nawet na stronie fanów przeczytałem: "Ozzy Osborn postrach Drakuli !" ;D . A co do jego zdrowia jak człowiek, który połamał wszystie kości nie może być w 100 procentach sprawny. Mówić chyba jeszcze umie skoro "skurczybyk" ciągle nagrywa?
żeby nie uciekać całkiem od tematu (gniew Adminów pono straszny ;D ) To miałem dziś dyskotekę, po paru tańcach (leciało wreszcie coś wolnego) miałem dość stania z kumplami na dworzu i słuchania King Crimson z telefonu (trochę zapomniany dziś zespół, a świetny!). Dlaczego byliśmy na dworzu mieliśmy już dość "jesteś szalona" i ump upma ( 15 minut to już za dużo ). Wreszcie mnie olśniło skoczyłem szybko do domu po Elvisa, Berrego i Beatlesów. Pokazałem to DJ. Ten sukinsyn (przepraszam za słownictwo poniosło mnie trochę :P ) burknął, że mamy XXI wiek i żebym nie brał muzyki babci (to co odrzekł oczywiście było odpowiednio najerzone słowami powszechnie uważanymi za wulgarne) . To "żem" się wkurzył chciałem jak sobie obiecałem dać "dziecku techno" w mordę, ale opanowałem się, bo to nie na moim poziomie. Pomyślałem, by wyjąć wtyczkę, ale się rozmyśliłem. Powiedziałem dziewczyną i kumplom, że idziemy od tego bydła. Poszło za mną 19 osób. Do dyskotek (szkolnych) tak się zraziłem, że długo tam nie przyjdę. Tak przy okazji powstał nasz zespół ja gram na harmoszce i basie (używany, 15 letni Fender standard precision ale w doskonałym stanie), Zuri (jest "Afroeuropejczykiem" z RPA) pocina na akustycznym Gibsonie, "Kosmal" na perkusji, "Angrus" (nie mylić z "Angus" ;D ) "wymiata" na Deanie Vandettcie 4.0. Gramy od Hard Rocka po Rock'n'rolla (i mnóstwo Bluesa, wtedy mogę się popisać harpem dłużej niż gdzie indziej). Rock'n'rolla głownie po to by ludzie mogli sobie potańczyć. Zespół ma tylko jedną wadę... Nie mogę się od dizewczyn oderwać :D (a swoją już mam).
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-09-28, 18:08, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-27, 19:15    Odp: Techno

No tak, mamy XXI wiek, po co nam ambicje i po co myslenie, skoro tyle wynalazków może robić to za nas? Nie ma to jak grać na laptopie. Mówie Wam ludzie, kiedyś walnie bomba i nie będzie prądu, to te orangutany zostaną bez muzyki, to wrócą do walena w bęben i stukania kośćmi, żeby mieć dokładnie ten sam poziom ambicji muzycznych.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-27, 19:26    Odp: Techno

Bardzo ważny fakt został tu pominięty!

Na dyskotekę nie idzie się słuchać muzyki... idzie się, chlać, podrywać panny, wyżyć się w bardzo mało wyrafinowany, więc zwierzęcy sposób.

Przynajmniej takie są moje obserwacje.
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-27, 20:14    Odp: Techno

[b]Papuga[/b], napidsał :[quote]Na dyskotekę nie idzie się słuchać muzyki... idzie się, chlać, podrywać panny, wyżyć się w bardzo mało wyrafinowany, więc zwierzęcy sposób. [/quote]
Po niekąd owszem, ale czy trzeba robić to przy akompaniamencie alarmiu od starego golfa :D ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-28, 07:31    Odp: Techno

Nie każdy jest koneserem muzyki. Jestem prawie pewien, że w domu nie słuchają jej prawie w ogóle. A proste, rytmiczne kawałki? Do bansowania w sam raz :D
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-28, 08:53    Odp: Techno

A co do zespołu to zespołu, to zapomniałem o napisać o wokaliście. Zrobiliśmy casting (a w naszej okolicy trudno, o dobrego), z tym że nie braliśmy raczej pod uwagę dziewczyn. Dlaczego? Otóż te które przesłuchaliśmy miały rzeczywiście ładne głosy, ale to nie było to czego nam było trzeba :( (były to po prostu zbyt wysokie i delikatne głosy). Po przesłuchaniu nie znaleźliśmy nikogo, kto by nam pasował: a to ćpun, to niezrównoważony, inny śpiewać nie umiał... Wiedzieliśmy, że Freddiego nie będzie , ale żeby było tak źle. Kosmal powiedział, że Zuri mógłby śpiewać. Niestety, może ma głos, ale ma trochę śmieszną wymowę, a reszta to już inna bajka... Wreszcie na pewnym forum znaleźliśmy znaleźliśmy wokalistę (18 lat) ze Skarzyska. Zgodnie orzekliśmy, że spróbować nie zaszkodzi. Okazało się, że Bonek jest na prawdę niezły. Tylko jako basista mam taki problem, że krąży o mnie w zespole i okolicy taki kawał: Po koncercie rozmyślają członkowie zespołu (nazwy jeszcze nie mamy). Bonek :"Tak zaśpiewałem, że wszystkie panny moje." Angrus: "Dałem solówkę jak Jimi Page, wszystkie panny moje. Zuri "JA zarać dorze bardzo, wszystkie panny moje". Kosmal mówi: Dałem czadu, wszystkie panny moje". Michał myśli: "A, D, A, B!" ;D To że jestem dobry technicznie tak się na mnie zemściło :P ! Teksty normalne pisze Kosmal, śmieszne ja.
Gramy też dużo coverów.
Wracając do tematu [b]Papuga[/b], to co powiedziałeś po niekąd mnie przekonało, ale nie do końca ja wraca z kumplami ze szkoły mijamy gromady (bandy ;D ) które głośno na całą ulicę słuchają z MP3 techno :| . A i jesce jendo... Nie wiem może w Wrocławiu nie pojawiają się na ulicach tunnigowane golfy, pasaty i BMW, z które na głośniają całą ulicę wytworem muzyko podobnym ;) ? U nas to norma pozdrawiam ;D
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2010-10-01, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-28, 18:43    Odp: Techno

Rzeczywiście, na ulicy ciężko wychaczyć taką bryczkę. Ale w końcu miasto wojewódzkie, 500.000 mieszkańców :P
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-28, 20:59    Odp: Techno

Wrocław w końcu cywilizowany :) . Ale ja mieszkam w mały miasteczku, gdzie takie ,,dresowozy" są popularne. A na osiedlu po 20 strach wyjść :D .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu