Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karkanto 

Wiek: 36
Posty: 29
Wysłany: 2010-09-24, 14:33    99A86 i zamontowanie do obudowy astatic JT-30

Dzisiaj dotarła do mnie upragniona wkładka jak w tytule i teraz pytanie, cy szanowni forumowicze przerabiali montaż tej wkładki do skorupy astatica (chyba nie muszę zaznaczać, że nie mam oryginalnej uszczelki). Pytam dlatego, bo może znacie jakieś konkretne patenty, czytaj zastosowanie innej uszczelki która akurat będzie pasować. Zawsze można by wziąć kawałek grubej gumy i z niej coś wyciąć, ale najpierw chciałem tutaj zapytać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-09-24, 16:04    Odp: 99A86 i zamontowanie do obudowy astatic JT-30

Ja mam zrobione to tak, http://img695.imageshack.us/img695/53/img1263a.jpg To białe coś, to jest kurcze, jakiś chyba kit do okien, nie wiem jak to było technologicznie zrobione, ale Ja bym to zrobił, w ten sposób, że wziąłbym metalowy pierscien o średnicy i grubości wkładki - o wymiarach samej membrany, bo uszczelka nie musi obejmować transformatora, i JA bym to zanurzył w, coś a'la kicie do okien, po czym wyciąłbym tą formę tak żeby ciasno wchodziła do mikrofonu. Tzn nie wiem, nie mam potrzeby zrobienia takiego czegoś, więc nie uruchamiam kreatywności na najwyższych obrotach, trzeba po prostu wymyśleć coś do zrobienia odlewu. Dodam tylko ze to niestety jest półśrodek... Dlatego jedzie do mnie Gasket oryginalny z USA
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-09-24, 21:35    Odp: 99A86 i zamontowanie do obudowy astatic JT-30

Porządna gumowa uszczelka z np. www.harpmicgaskets.com to najlepsze rozwiązanie. Minimalizuje ona wstrząsy, utrzymuje wkładkę na miejscu i dobrze wszystko uszczelnia, aby powietrze i wraz z nim fala akustyczna nie uciekały gdzieś bokiem. Chyba, że masz możliwość zrobienia podobnej gdzieś w okolicy, to koszty będą mniejsze. Ale guma to najlepsze rozwiązanie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-25, 06:41    Odp: 99A86 i zamontowanie do obudowy astatic JT-30

Szczypior, co to jest ??? [color=#ff00ff]"To białe coś, to jest kurcze, jakiś chyba kit do okien"[/color]" Litości !!!
Może to srebrne z przodu to są kraty w oknach ???


Witam.
Mogę Ci zrobić taką uszczelkę gratis, w zamian za możliwość opomiarowania tej wkładki.

Orzeł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-09-26, 08:49    Odp: 99A86 i zamontowanie do obudowy astatic JT-30

Mówie poważnie! u mnie jet tak zrobiona metodami domowymi uszczelka,
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-26, 19:40    Odp: 99A86 i zamontowanie do obudowy astatic JT-30

ja swoją wkładkę cm zamontowałem w uszczelkę od mc151... :D
Wkładki różnią sie średnicą, kryształ astatica jest większy, zatem szur leżał luźno.
Pociąłem więc dętkę od roweru kilka sztuk dorzuciłem :D żeby zwiększyć średnicę wkładki tak, zeby do uszczelki pasowała :D i maćko sprawdzał - gra czadersko :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karkanto 

Wiek: 36
Posty: 29
Wysłany: 2010-09-27, 00:06    Odp: 99A86 i zamontowanie do obudowy astatic JT-30

[quote="BLACKEDGE"]Szczypior, co to jest ??? [color=#ff00ff]"To białe coś, to jest kurcze, jakiś chyba kit do okien"[/color]" Litości !!!
Może to srebrne z przodu to są kraty w oknach ???


Witam.
Mogę Ci zrobić taką uszczelkę gratis, w zamian za możliwość opomiarowania tej wkładki.

Orzeł.[/quote]
Aż takiej pomocy nie potrzebuję, ale dzięki za chęci:) Zdolności manualnych trochę mam i na pewno coś wymyślę. Co do pomiarów to nie wyobrażam się z nią na razie rozstawać nawet na jeden dzień:) Mogę jednak coś tam dla Ciebie pomierzyć i podzielić się wynikami, ale jedynie przy pomocy standardowego miernika.(wkładka jest z grudnia 67roku) a co do uszczelki Szczypiora to chyba po prostu biała guma, ewentualnie coś pokroju silikonu, bo na kicie to raczej elastyczności nie uzyskasz żadnej. w każdym bądź razie dzięki za sugestie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu