Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-24, 10:36    Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Zauważyłem że jednak w mieście Lublin odbywa się mało i rzadko spotkań, warsztatów czy kursów dla wielbicieli harmonijki. Wiecie zapewne że żaden kurs internetowy i nauka z podręczników nie zastąpi nauki i wymiany doświadczeń na spotkaniach p2p.
Chciałbym zaproponować założenie nazwijmy to może "nieoficjalnym klubem dla fanów harmonijki ustnej i bluesa" gdzie wszyscy uczestnicy będą się spotykać w wiadomym celu.
Zajmuje się projektowaniem stron internetowych, grafiką, fotografią i hostingiem więc oczywiście stronę www mamy załatwioną.
Teraz chciałbym poprosić mieszkańców Lublina i okolic o opinię, pytania i propozycje na ten temat.
Mile widziani średnio-zaawansowani i zaawansowani muzycy.
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-24, 11:10    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

W Lublinie warto by skontaktować się z Bartkiem Łęczyckim - to jego strony!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-24, 13:07    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Popieram, ale myślę że za nim się z nim skontaktujemy trzeba założyć już coś i dopiero zapraszać profesjonalistów na poważniejsze warsztaty.
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-24, 13:10    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Jego dawne strony, niestety. Teraz mieszka na stałe w Warszawie i Lublina nie odwiedza chyba zbyt często.
Obecnie w Lublinie chyba jedynym miejscem, gdzie kilku harpiarzy przychodzi jest grolsch pub na weteranów, ale podobno wkrótce mają tam otwierać kebab i zniknie jedyna "melina" harmonijkarzy.
Przykre, że tak słabo Lublin funkcjonuje pod względem muzycznym.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-24, 13:19    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Dokładnie. Właśnie dlatego zapodałem ten temat, żeby ratować lubelską "kulturę harpową" ;) Co do Grolsh Pub to faktycznie już się kończy od dawna się tam nic nie działo chyba. Tez z myślą o początkujących z Lublina, poszukujących innych ludzi o takich zainteresowaniach. Chyba nie muszę tłumaczyć po co są zakładane kluby.
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-24, 13:28    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Czyli Twoim zamysłem jest znaleźć klub w Lublinie, gdzie można by organizować jam sessions?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-24, 13:55    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

[u]Założyć klub[/u] fanów harmonijki, muzyków, amatorów. Nie czytasz o czym piszę.
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-24, 14:06    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Czytam, ale nie wiem co przez to rozumiesz?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-24, 14:19    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Różni ludzie o różnych zainteresowaniach, pasjonaci zakładają czasem swoje "kluby" które zrzeszają takich ludzi. Przykładem może być np. klub fanów samochodów Audi. Mają swoja stronę w necie z nowinkami, artykułami, zdjęciami swoich tuningowanych samochodów. Urządzają zjazdy, spotkania żeby się spotkać i wymienić doświadczeniami na żywo. Opowiadają jak zrobili różne ciekawe rzeczy, ulepszenia itp.
Teraz rozumiesz ideę tego?
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-24, 16:00    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Wymianę informacji w sieci masz umożliwioną przez tą stronę. A co do zrzeszenia społeczności z Lublina myślę, że jest nas jednak za mało.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-25, 17:03    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

No właśnie to jest smutne:( Lublin - miasto akademickie, kultury i sztuki bla bla bla... a tak naprawdę to nic w tej wiosce się nie dzieje i nic nie ma. Jak jest rok akademicki w mieście akademickim to jedynie przez ten czas są przepełnione na opór bary i dyskoteki.
Mimo wszystko podtrzymuję moją propozycję, jak ktoś chce się zaangażować to proszę pisać.
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-09-25, 17:22    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

czasem i ja bym się być może zjawił na jakimś spotkaniu. jestem z Puław.

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-25, 20:17    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Pozytywne myślenie mimo że "bluesman powinien być smutny przez całe życie". Zapraszam dalej.
 
 
Raczej_brak

Posty: 0
Wysłany: 2010-09-26, 00:39    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

A ja bardzo chętne porozmawiam z bardziej wprawionymi harmonijkarzami :)
o i w sumie to wybrałabym się po zakup nowego harpa :) wiec jak już jesteśmy przy temacie lublina... to może wybrałby sie ktoś ze mną do sklepu... i w sumie trochę poopowiadał o technikach gry
a co do knajp... myslę, że może cafe lulu byłoby na tyle uprzejme by pozwolić czasem sobie pograć przy piwku :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-26, 10:05    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Co do kupowania instrumentów. Polecam sklep muzyczny "Salon muzyczny Massive" chyba na ul. Narutowicza, schodkami w dół. Bardzo pomocny właściciel, od zawsze kupowałem od niego różne rzeczy: gitarę, piecyk, akustyka, struny, stroik, kostki, ogólnie wszystko. Zawsze sprowadzał i polecał dobre rzeczy.
Mogę się wybrać na zakupy bo sam chciałem kupić harpa w C bo tonacja B (dziwnie wchodzą dźwięki z tego). Co do technik nie pomogę bo sam jestem laikiem jeszcze i cieszę się jak cokolwiek mi wyjdzie.
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-26, 10:22    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Ja też polecam Massive Music na Narutowicza. Można tam dostać dobre harmonijki w całkiem niezłych cenach.
Jakby co to mam dosyć dobry kontakt z szefem tego sklepu i prawdopodobnie jutro mogę tam być, więc jeżeli ktoś ma zamówienia na coś czego może nie być w sklepie(a w ostatnim czasie chyba było tylko Seydel 1847 i Blues Session) to może dać mi znać to poproszę o sprowadzenie(jest chyba możliwość sprowadzenia wszystkich harmonijek Seydel'a i Suzuki).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-26, 10:40    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Byłem w piątek, miały być Hohnery i Suzuki, nie doszły ale mogą być już na dniach. Jakoś się napaliłem na tą drugą firmę, dobre opinie mają nawet lepsze niż Hohner (na dzień dzisiejszy).
Co do tego CafeLulu to można by się zorganizować, pójść, pograć i obgadać szczegóły.
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-26, 11:33    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Skoro już mowa o harmonijkach, to ja od dłuższego czasu planuję zakup Suzuki ProMaster w C (pod ew. warsztaty) lub A (bo lubię niżej, niż wyżej), ale po 1 nie mogę się zdecydować, po 2 jakoś wypłaty idą na inne rzeczy... A co do spotkań etc., to obiecuję śledzić temat :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-09-26, 11:35    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

a czy w Lublinie można gdzieś dostać Seydel'a Blues Session?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-26, 12:03    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

[quote]a czy w Lublinie można gdzieś dostać Seydel'a Blues Session?[/quote]
Wszędzie można wszystko dostać, nawet jak nie ma na stanie to trzeba zamówić, poczekać i kupić.

Już widzę że zbierają się chętni lubelscy harpiarze... Coś czuję że jednak moja harmonijka się nie za bardzo nada (tonacja B) to był nieoczekiwany prezent dla mnie. Zainteresowałem się tym i widzę że coraz bardziej się wciągam w to wszystko. Główny wielki plus tego instrumentu (nie licząc już geniuszu harpa) - wkładam w kieszonkę i idę sobie pograć gdzie się podoba. Z gitarą tak nie miałem, nie mieściła się w kieszonkę :D
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-26, 12:20    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

[quote="towal"]a czy w Lublinie można gdzieś dostać Seydel'a Blues Session?[/quote]

Dopiero co to powiedziałem, że dostępny jest chyba obecnie w Massive Music
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-09-26, 12:34    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

[quote="glazo"][quote="towal"]a czy w Lublinie można gdzieś dostać Seydel'a Blues Session?[/quote]

Dopiero co to powiedziałem, że dostępny jest chyba obecnie w Massive Music[/quote]

Przepraszam, nie zauwazylem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Raczej_brak

Posty: 0
Wysłany: 2010-09-26, 13:40    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

[quote="CzarnyPiotruś"]Byłem w piątek, miały być Hohnery i Suzuki, nie doszły ale mogą być już na dniach. Jakoś się napaliłem na tą drugą firmę, dobre opinie mają nawet lepsze niż Hohner (na dzień dzisiejszy).
Co do tego CafeLulu to można by się zorganizować, pójść, pograć i obgadać szczegóły.[/quote]
ja w tej chwili tez raczej na suzuki sie zapatruje... do hohnera sie zraziłam po moim [sic!] silver starze, no to kiedy sie widzimy? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-09-26, 14:07    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Zraziłeś się do hohnera po silverstarze? To tak jakbyś się zraził do Fiata po kancioku 125p.
Suzuki są dobre ale Hohnera nie olewaj, warto spróbować np. Blues Harp albo Marine Band.
Pozdrawiam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-09-27, 19:46    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Co do tego Blues Session, czy mógłby ktoś przy okazji zobaczyć ile kosztuje w tym sklepie? Chodzi mi o tonację A, chromowane pokrywy.

z góry dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-28, 08:19    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Możesz sprawdzić w necie na lubelskich sklepach. Różnica cen jest może +/- 7zł jak sprzedają wysyłkowo to trzeba doliczyć lub odliczyć koszty wysyłki (zależy czy bierzesz wysyłkowo czy osobiście).
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-28, 12:02    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

125zł i jest w Tonacji A
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CzarnyPiotruś
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-29, 07:19    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

No widzę że trochę zainteresowania wzbudził główny temat postu. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Dziś uaktualnie ten wpis żeby nie zaśmiecać nowymi. Mam dziś spotkanie właśnie w słynnym Grolshu, zobaczę co tam się teraz dzieje, czy coś w ogóle się dzieje jeszcze. Może będzie warto odświeżyć stara miejscówę do jam session...

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2010-10-02, 09:55[/i] ][/size]
Bardzo przyjemnie było w czwartek na jam session. Wszyscy mnie straszyli że tam już nic się nie dzieje etc. To tak pisze dla tych którzy też już zrezygnowali z tego baru.

Dzisiaj tez pójdę do Grolsha, może będzie jakiś jam session...
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-10-25, 17:40    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

Gdyby kogoś interesowało, w sklepie na Narutowicza (e-music bodajże?) jest Suzuki Promaster C. Mieli mi ściągnąć Promastera w C i Bushmana Delta Frost w A, ale podobno były jakieś problemy i miałem do wyboru i Bushmana, i Suzuki w C... Wziąłem Delta Frosta, Suzuki zostało w sklepie. Do wzięcia za 148pln, w sumie sam się zastanawiam czy go nie wziąć, ale właściwie po co mi trzeci harp w C?

A swoją drogą, widzę że temat lubelskich spotkań umarł?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wikam 


Wiek: 28
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-14, 21:45    Odp: Lublin - klub, nauka, jam session itp...

No ja mam takie pytanie;] Czy jakiś "harper" miałby czas w ferie te nasze zimowe 2011 się spotkac i przekazac mi trochę wiedzy? Ewentualnie moglibyśmy spotkac się w pare osób gdyby ktoś był chętny...


Pozdrawiam: Wikam
PS: Wiem... nie jestem oryginalny i na tyle znany ale nie zaszkodzi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu