Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karkanto 

Wiek: 36
Posty: 29
Wysłany: 2010-09-22, 15:29    Fender Blues Junior 120V 60Hz przeróbka na nasze standardy :)

Witam, jak w tytule. Zastanawiam się nad kupieniem w/w pieca w usa , jednak nie wiem czy będzie koniecznoćć wymiany transformatora. Teoretycznie jest możliwość, że fender montuje jeden rodzaj trafo i tylko w zależności na jaki rynek, to pod te uzwojenia wtórne podpina zasilanie, ale czy na pewno? Bo gdyby tak było to żaden problem, elektronik nie wziął by więcej niż 50zł za robote. Czy ktoś ma takie info?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-22, 15:49    Odp: Fender Blues Junior 120V 60Hz przeróbka na nasze standardy :)

Kupujesz zwykłe trafo zewnętrzne i działa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karkanto 

Wiek: 36
Posty: 29
Wysłany: 2010-09-22, 17:11    Odp: Fender Blues Junior 120V 60Hz przeróbka na nasze standardy :)

[quote="Boodzik"]Kupujesz zwykłe trafo zewnętrzne i działa.[/quote]
Tyle to ja wiem:) Chciałem uniknąć brania ze sobą wszędzie zewn trafo, ewentualnie montowania go w środku. Zresztą po mojej wypowiedzi chyba szło się domysleć, że wiem o istnieniu zewn transmormatorów(zwanych też przetwornicami). Chodzi mi o konkretną odpowiedź na konkretne pytanie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-22, 20:11    Odp: Fender Blues Junior 120V 60Hz przeróbka na nasze standardy :)

Trafo to trafo, a przetwornica to przetwornica. Robisz chopie z igły widły. Może masz jakieś poważniejsze problemy w których rozwiązaniu możemy Ci pomóc ???
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karkanto 

Wiek: 36
Posty: 29
Wysłany: 2010-09-22, 22:24    Odp: Fender Blues Junior 120V 60Hz przeróbka na nasze standardy :)

[quote="BLACKEDGE"]Trafo to trafo, a przetwornica to przetwornica. Robisz chopie z igły widły. Może masz jakieś poważniejsze problemy w których rozwiązaniu możemy Ci pomóc ???[/quote]
Oczywiście, że mam. napisałem na samym początku postu i do tej pory odpowiedzi nie dostałem, ale uczepić się mnie już ktoś zdążył, ale nieistotne ponawiam pytanie.
Czy ktoś się orientuje czy w fenderze blues juniorze składanym na rynek USA trzeba wymieniać trafo, czy można przepiąc ukłąd do innego uzwojenia, żeby móc go wpiać do sieci 230V 50Hz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-23, 06:06    Odp: Fender Blues Junior 120V 60Hz przeróbka na nasze standardy :)

Spoko. Nie mam takiego fendera i do środka nie zajrzę, ale znalazłem coś o Fenderze Champs, podobny problem.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic980279.html

Może coś ci pomogłem, Orzeł.
Ostatnio zmieniony przez BLACKEDGE 2010-10-02, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-10-02, 18:09    Odp: Fender Blues Junior 120V 60Hz przeróbka na nasze standardy :)

Ja miałem peaveya classic 50 watt - podpinałem przez trafo 400VA i hulał :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tylcia 

Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-10-18, 19:33    Odp: Fender Blues Junior 120V 60Hz przeróbka na nasze standardy :)

czesc ,,,musi być trafo..... tez mam meksyka i jest po przeróbca. (Wewnątrz wzmaka)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu