Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2008-08-07, 12:45    Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Tak jak w temacie - jaka harmonijka lepsza? Seydel SP czy Hohner MBD? Zastanawiam się nad kupnem którejś z tych dwóch i chyba wybiorę Solist Pro, ale chcę znać jeszcze wasze opinie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-08-07, 13:55    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Ja bym dołożył 10zł i kupił 2 Heringi Vintage 1923 :P
MBDx to bardzo dobry sprzęt. Gram na takiej 10 miesięcy i sprawdza się znakomicie. Dość wygodna, lekka (dla mnie to wada), nieduża. Wykonana jest bardzo dobrze. Z rozkręcaniem nie ma problemu, wszystko jest na śrubki dobrej jakości, więc się łebki nie wyrobią. Potrafi nieco spuchnąć przy tongue blockingu. Brzmienie ma trochę metaliczne, podciągi robi się bardzo łatwo.
Z Solistem Pro kontaktu nie miałem, ale zwykłego Solista mam i sobie chwalę. To znaczy chwaliłem, bo jeden stroik padł. Ale harmonijka godna polecenia. Dla mnie wygodniejsza, bo trochę większa i znacznie cięższa. Wykonanie nie budzi zastrzeżeń. Brzmienie jest fajne, na mój gust przyjemniejsze niż w Marince. Również łatwo wykonuje się podciągi. Wersja Pro jest zaimpregnowana, więc puchnąć nie powinna. Dodatkowo ma zaokrąglone kanały - ponoć to pomaga.
Z tych dwóch wybrałbym Solista Pro. Tylko zastanów się, czy nie lepiej kupić zwykłą wersję i nie zaimpregnować jej we własnym zakresie oszczędzając kupę forsy. Puchnięcie niezaimpregnowanego jednak aż tak bardzo nie przeszkadza i odbywa się na małą skalę.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Tysek
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-08-07, 14:17    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Mam dwie ProSolistki i są moimi ulubionymi harmoszkami i przy nich chce zostać . Zgrabnie wyglądają , zapakowane są profesjonalnie (dodatkowo ściereczka w pudełeczku) , no i ten dźwięk ... przepiękny i pełny - szczerze polecam ! Marine Band Deluxe - nie miałem okazji na niej grać i nie wypowiem się szczegółowo , ponoć równie dobra , może i lepsza ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Tysek
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2008-08-08, 13:11    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Cytat:
Ja bym dołożył 10zł i kupił 2 Heringi Vintage 1923 :P


Heringi Vintage 1923 podobno mają nierówne kanały, a to dla mnie ważny szczegół... może innym razem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-08-08, 21:55    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Zgadza się, to jest jedna z wad Vintage 1923, ale testując go jakoś tego za bardzo nie odczułem. Ale skoro uważasz, że to dla Ciebie ważne, to rzeczywiście nie ryzykuj :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BaSu 

Wiek: 29
Posty: 13
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-08-09, 00:46    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Marine Band Deluxe

Mają u mnie więcej zaufania :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2008-08-09, 16:57    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

BaSu napisał/a:
Marine Band Deluxe

Mają u mnie więcej zaufania :)


Mogę wiedzieć dlaczego?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BaSu 

Wiek: 29
Posty: 13
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-08-10, 21:47    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

bo je testowałem u kolegi
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-21, 00:30    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Witam!
Trochę czasu minęło od ostatniej wypowiedzi (a jak widać odwiedzam takie wątki ostatnio bo przymierzam się do poszerzenia "stajni")

Ma ktoś z Was obecnie (od wystarczająco długiego czasu by móc ochłonąć z gorączki pozakupowej) obydwa modele ([b]Solist Pro [/b]i [b]MB Deluxe[/b]) i mógłby powiedzieć jak wygląda bezpośrednie porównanie i odczucia z gry (brzmienie, łatwość podciągu, trwałość)
+ ew. do porównania Suzuki MR-350 - cena podobna, korpus z aluminium więc różnica w brzmieniu pewnie jest, ale... ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-22, 08:17    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Mam oba modele około roku (więc można powiedzieć ochłonąłem z gorączki pozakupowej;))
Powiem, że są to bardzo różne harmonijki. Na solist pro gra się świetnie, podciągi dobrze wychodzą i nawet overblowy da się robić. Niestety jest bardzo nie trwała. To znaczy padła mi gdzieś po trzech miesiącach. I z kim nie rozmawiam, to jest podobnie.

Marine band jak dla mnie jest zbyt piskliwy i zbyt mały. Ma bardzo wąskie kanały, ale co kto lubi. Jeżeli chodzi o trwałość, to trzyma się dosyć dobrze. Jest szczelny i podatny na podciągi, a po regulacji na overblowy.

Jeżeli jesteś fanem starego bluesa, to polecam. Ja osobiście wolę jednak inne harmonijki:P
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Drui
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-22, 08:24    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Zamieszkały: Z Twojego opisu bardziej skłaniam się do Solista, zwłaszcza że nie mam tendencji do szczególnie siłowego grania.
A co do trwałości: jak czujesz: jaka jest szansa, że padł szybciej właśnie dlatego że grało Ci lepiej na nim - więc pewnie i dużo częściej?
"Ja osobiście wolę jednak inne harmonijki" - tak z ciekawości: pomijając chromatyki (vide avatar ;) ) na jakich diatonikach grasz i które Ci najbardziej pasują? (trochę offtopic, ale..)
/pkt za rzeczowe MBD vs S Pro/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-22, 08:35    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Jestem fanem golden melody. a najlepiej mi się gra na 1847, ale jest droga niestety... Mam ją tylko dlatego, że dostałem na urodziny od dziewczyny :)

Solist pro padają, bo po prostu tak mają. Ale osobiście uważam, że komfort grania jest dużo większy niż na marine bandzie.
A mój faworyt czyli 1847 jest poprawioną wersją solist pro z tym, że bardzo trwałą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-22, 08:43    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

To jeszcze podpytam, skoro mowa o Golden Melody (też ją lubię) - również jest uważana za łatwo padającą.
Która z Twojego dośw. szybciej pada : GM czy Sol. Pro?
No i jak z komfortem grania w tym porównaniu, bo GM też ma dość wąskie kanały ale też jest szczelna...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-22, 08:51    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Nie wiem jak jest z tym Golden Melody. Mówią że szybko pada, ja mam jedną od początku to jest 4 lata, aktualnie tylko na niej ćwiczę i się trzyma. Na pewno są trwalsze od Solist Pro. Co do komfortu grania to kwestia przyzwyczajenia.

Rzeczywiście kanały ma jeszcze węższe niż Marine Band. Właśnie sprawdziłem i jestem zdziwiony, bo w Golden Melody w ogóle tego nie odczuwam.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-22, 09:09    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

No właśnie, mi też jeszcze nie padła - stąd moje pytanie, ale skoro S Pro pada szybciej, ech... konsternacja :?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-22, 09:22    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Zawsze możesz samemu sprawdzić. Ja jedną miałem i mi wystarczy:) Nawet nie opłaca mi się samych płytek do niej kupować, bo taniej mi wyjdzie nowa GM.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-22, 09:51    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

No właśnie: jak nie sprawdzę na własnej skórze, to mnie będzie meczyć :)
A co do płytrk: w sumie chyba można dokupić od 1847 i masz drugą, tańszą 1847-kę z odzysku ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2010-09-22, 09:53    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Zamieszkaly,
Możesz do swojego padniętego Solista Pro kupić płytki od 1847.
Nie są najtańsze, ale dzięki temu będziesz miał znów bardzo dobrą harmonijkę, która powinna posłużyć zdecydowanie dłużej.

[quote="Zamieszkaly"]Nawet nie opłaca mi się samych płytek do niej kupować, bo taniej mi wyjdzie nowa GM.[/quote]
To zależy. Wielu użytkowników wypowiadało się krytycznie o jakości i żywotności GM robionych i sprzedawanych obecnie. Może masz szczęście i do tej pory po prostu dobrze trafiałeś, ale jak padną Ci dwie goldenki pod rząd to będziesz sobie "pluł w brodę". Tego Ci oczywiście nie życzę.
Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-22, 12:08    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Przepraszam za off top, ale gdzie można kupić płytki do 1847? wiem że Romek Badeński takie miał, ale zwinął już swój sklep.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2010-09-22, 14:23    Odp: Hohner Marine Band Deluxe vs Seydel Blues Solist Pro

Myślę, że dostaniesz je u Tomka Kamińskiego na harmonijka.com
Napisz mail lub zadzwoń to sprawdzisz i dowiesz się ile kosztują.
Powodzenia
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu