Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
Auron 

Wiek: 31
Posty: 35
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-08-20, 17:22    [Porównanie] Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Chciałem zapytać która z tych harmonijek jest lepsza. Pozdrawiam ;) .
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-08-20, 18:58    Odp: [Porównanie] Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Opcja "szukaj" nie gryzie...
Klik
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pablo_BluesHarp 


Wiek: 37
Posty: 12
Skąd: Częstochowa/Gdańsk
Wysłany: 2008-08-23, 21:32    Odp: [Porównanie] Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Blues Harp... jak na taką cenę Marine Band to jednak trochę dziadostwo... :D

Blues Harp ma tylko jedną wadę jak dla mnie... troszkę drażni usta. Ale to tyle.
_________________
"Czy przyjmiesz mnie mój Boże... Czy podasz mi swą rękę...a może będziesz się bał."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
padre joseph 


Wiek: 31
Posty: 22
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-21, 18:12    Odp: [Porównanie] Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Odświeżam.
Zastanawiam się którą z wyżej wymienionych zakupić. Jak to jest z tym drewnianym korpusem? Jak bardzo pęcznieje podczas gry i jaka ilość śliny jest mu w stanie zaszkodzić?
Special20 mnie rozpieściła swoim plastikowym korpusem i mam teraz takie oto dylematy :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-21, 19:25    Odp: [Porównanie] Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Z drewnianym korpusem jest tak jak ze wszystkim czyli zależy jak się trafi :d jedni bardzo narzekają na pęczniejący korpus u innych ten problem nie występuje... Ja mam W swojej Stajni MBD i nie mam problemu z pęcznieniem korpusu choć mój poziom zaawansowania jest bardzo niski i zdarza mi się zbytnio zaślinić harpa..... Co do "rozpieszczenia przez Spacial" Jak dla mnie Special20 w porównaniu z Marynkami to jakby dużego fiata porównać do Mercedesa :) na drewnianym korpusie gra się łatwiej (przynajmniej mi) i bardziej komfortowo do tego już pisałem że MBD ma fajny kształt kanałów który ułatwia wydobywanie czystych dźwięków :)
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
padre joseph 


Wiek: 31
Posty: 22
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-21, 19:45    Odp: [Porównanie] Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

A jak długo trwa schnięcie takiego zaślinionego korpusu? Jest to możliwe w ogóle? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-21, 19:47    Odp: [Porównanie] Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Ja odkładam do góry kanałami na 5/10 minut przed zamknięciem w pokrowcu i jest ok :)
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
padre joseph 


Wiek: 31
Posty: 22
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-21, 20:24    Odp: [Porównanie] Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

No to skoro tak, to ok :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-21, 20:38    Odp: [Porównanie] Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

padre joseph napisał/a:
A jak długo trwa schnięcie takiego zaślinionego korpusu

... przede wszystkim dobrze najpierw "oklepać" harmonijkę o otwartą dłoń (najpierw kanałami w dłoń, potem tyłem harpa). W ten sposób po pierwsze łatwo skontrolować jak bardzo "zapluwamy" harpa (choć nie ukrywajmy - tego nie ma hektolitrów nawet u największych "plwaczy") a po drugie większość wilgoci wywalamy na zewnątrz i to co zostaje w środku już nie powinno być groźne...
Zima się zbliża - nie daj się skusić na suszenie na kaloryferze :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-05-05, 14:48    Odp: [Porównanie] Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Proszę kontynuować dyskusję tutaj: http://forum.harmoszka.co...-harp-vt993.htm
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi