Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu

Ile czasu grasz dziennie na harpie? ?rednio, oko?o.
15min lub mniej
16%
 16%  [ 10 ]
30min
24%
 24%  [ 15 ]
45min
11%
 11%  [ 7 ]
60min
24%
 24%  [ 15 ]
90min
6%
 6%  [ 4 ]
120min
4%
 4%  [ 3 ]
ponad 2h dziennie
11%
 11%  [ 7 ]
Głosowań: 61
Wszystkich Głosów: 61

Autor
Wiadomość
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-18, 19:01    [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Ile dziennie gracie/ćwiczycie grę na harmonijce? Średnio, około. A ile uważacie, że powinniscie by osiągnąć to do czego dążycie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-18, 19:08    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

ja staram się ćwiczyć około 5 godzin na dobę ale nie jest to tylko gra a i ćwiczenie rytmu itp. wiem że ja nie mam słuchu muzycznego i talentu więc potrzebuję dużo dużo więcej ćwiczeń niż przeciętny Harpiarz
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-18, 19:34    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

chciałbym mieć tye czasu na ćwiczenie... no chociaż 2h - Czuję, że pójdziesz jak burza. Super - trzymam kciuki!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-18, 19:39    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

ja mam mało wolnego czasu ale noce są długie :)
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-09-18, 21:58    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Naderwałem przeponę,i dzisiaj gram od pół godziny do godziny.Najśmieszniejsze jest to,że zacząłem grać na harmoszce,bo wcześniej naderwałem grając na gitarze,ścięgna lewej ręki ;)
Lepiej było nauczyć się jakichś technik relaksacyjnych,a potem grać ;) .Nerwusy niech uważają z długimi ćwiczeniami.
A swoją drogą ćwiczenie na instrumencie a ćwiczenia dodatkowe,wspomagające-to też ciekawy temat.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-09-18, 22:18    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Tak, naprawdę szkoła pozwala mi na godzinę dziennie, ale często wychodzi do 1,5. Ale od niecałego miesiąca, ćwiczę faktycznie dzień w dzień, przekonałem się że warto i szlag mnie trafia jak pomyśle, że cały marzec nie tknąłem harmonijki ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2010-09-19, 13:08    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Mam podobna sytułacje jak kolega powyżej - gram tylko około godziny dzienie (szkoła itp.). Ale czasmi (szczegolnie na wkacje) kręce sie w okolicach 5 godzin.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-09-19, 13:13    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

U mnie też z czasem nie jest za dobrze bo ostatnio bardzo dużo pracuję :) ale na "szczęście" przed wzięciem się za harmoszkę zerwałem z Babą :d dzięki czemu znalazłem troszkę wolnego czasu :D
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-09-19, 21:40    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Rekord-11h
Zazwyczaj 3-5h
Jak cienko z czasem to godzinkę...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-09-22, 08:32    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

11h ??????? nie miałeś potem zakwasów i "dziwnego wyglądu twarzy" przez następne 3 dni? :shock: nieźle!

a jak na razie z ankiety wynika, że świat dzieli się na tych co się lenią i na tych co naparzają ile wlezie, pomiędzy... przepaść :)

Muszę się wziąć do roboty i przejść nad przepaścią na drugą stronę :harp:
Follow me! :medit: :harp: :harp: :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-09-22, 13:45    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Aaahhaa.. To już wiem dlaczego się tak ludzie na mnie dziwnie patrzą zawsze jak wychodzę z domu....

A tak na poważnie, to żadnych problemów z ustami nie miałem. Mam dobrze nawilżanie :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tom'ash 


Wiek: 30
Posty: 29
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-09-23, 21:52    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Trudno mi powiedziec bo nie gram ciagiem ale zwykle to po 2-5 godzin dziennie mam harpa w rece ale nie gram caly czas wiec lacznie okolo godziny ciaglego grania no moze troszke wiecej :) ale gram dla siebie nie cwicze tego co powinnienem i bez podkladow wiec troszke slabo:(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
filipw8


Posty: 10
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-09-24, 16:48    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

To tak. Między grą na saksofonie i grą na fortepianie oraz szkołą ( chodzi o lekcje, na przerwach gram ) to ćwiczę ile się da. Sięga to do więc do jakichś 6 godzin dziennie. Poprostu zawsze mam ją w ręku.
_________________
Pozdrawiam


Filipw8
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-07, 00:41    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

W domu rodzina wytrzymuje maksymalnie godzinę, zwykle pół. Ale gram codziennie w aucie w drodze do pracy co najmniej pół godziny, najczęściej stojąc na światłach i w korku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bacio 

Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-12, 01:37    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Bluesmaster napisał/a:
Ale gram codziennie w aucie w drodze do pracy co najmniej pół godziny, najczęściej stojąc na światłach i w korku.


A ja myślałem, że gra w samochodzie to moje odkrycie :(
Codziennie jeżdżę samochodem około 2h i szukałem co by w tym czasie robić. Po przesłuchaniu wszelkich możliwych audiobooków wpadłem na pomysł z harmonijką. To już będzie ze trzy dni jak ćwiczę :-)

Bacio
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SkinnyDogJones

Posty: 57
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-11-12, 12:59    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Ja sobie pogrywam tak po kwadrans kilka razy w ciągu dnia. Zwykle wtedy, gdy muszę odejść od łaciny, etyki, wstępu ogólnego do Pisma Świętego czy filozofii przyrody. Gdy mózg odpoczywa, przepona pracuje.
_________________
"Dlaczego uczysz się grać na organkach, skoro nie umiesz grać?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-12, 14:07    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Jak dzień, to z godzinę ostrego grania. Jak brak weny, to ni minuty i tak się czasem ciągnie tygodniami. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SkinnyDogJones

Posty: 57
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-11-12, 15:13    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Bacio napisał/a:
A ja myślałem, że gra w samochodzie to moje odkrycie :(


Nie każdy pomysł jest dobry. Kto wymyślił grę w czasie jazdy na rowerze?
_________________
"Dlaczego uczysz się grać na organkach, skoro nie umiesz grać?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-08-12, 09:16    Odp: [Pytanie] Ile dziennie ćwiczycie/gracie na harpie?

Od niespełna roku gram i ćwiczę niemal codziennie średnio jakieś 45 minut. Kiedy przez jakieś 3 miesiące na początku roku nie pracowałem to wychodziło nawet 3,4 h dziennie. I wtedy zrobiłem dość duży postęp.

Teraz to głównie improwizuje w tym do konkretnych utworów i uczę się tematów standardów a w weekendy jak mam więcej czasu ćwiczę gamy, pasaże, technikę i zagrywki. No i czasem też uczę się solówek mistrzów.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu