Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-31, 18:43    Wentyle do Chromatic Standard 48

Posiadam w/w model harmonijki. Jak niektórzy może wiedzą z uwagi na to, że jest to najtańszy model Seydel'a, nie posiada ona w ogóle wentyli. Moje pytanie jest następujące: czy jest możliwość i sens zainstalowania w niej wentyli oraz czy ewentualne zamontowanie wentyli nie sprawi, że stroiki będą się bardziej zużywać(bo muszę dodać że G w drugiej oktawie już mi trochę opadło). Problemem nie jest to, że instrument jest bardzo cichy, ale to, że w dolnym rejestrze jest bardzo ciężko wydobyć soczysty dźwięk jako, że straty powietrza są zbyt duże. Sprawia to, że ciężko jest grać w dosyć szybkim tempie, ponieważ dolny rejestr im większa szybkość tym brzmi coraz gorzej i potrzeba o wiele mocniejszego zadęcia.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-08-31, 20:29    Odp: Wentyle do Chromatic Standard 48

Na takiej zasadzie możesz wkleić wentyle do chromatyka ,z foli wafli familijnych wytnij paski i działaj. Do niskich rejestrów musisz ventyle robić podwójne .http://www.youtube.com/watch?v=tw9tI71p53A
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-31, 20:48    Odp: Wentyle do Chromatic Standard 48

Ale tu pytanie czy to nie wpływa na wytrzymałość stroików? I w jaki sposób te podwójne zrobić?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-08-31, 20:59    Odp: Wentyle do Chromatic Standard 48

wyciąć jeden długi i jeden krótszy, skleić je razem i montować. Na trwałość stroików nie ma wpływu ,wręcz przeciwnie ,mniejsze zadęcie potrzebne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-31, 21:08    Odp: Wentyle do Chromatic Standard 48

Ok. Przyklejać je do płytki jakimś poxipolem, ale 2 części do siebie to chyba nie poxipolem bo za grube wyjdzie? I jeszcze jedno: te wentyle na długość mają trochę wystawać z tej strony z której nie jest klejone czy raczej na równi celować?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2010-08-31, 21:44    Odp: Wentyle do Chromatic Standard 48

Muszą zasłaniać kanał. Można superglue dwa do siebie kleić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu