Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2009-08-14, 22:11    [Harmonijkarz] Brendan Power

Zaś ździwiłem się, że o tym gościu jeszcze nie było tematu. Tak jak pewnie większość kojarzę go z testów harmonijek Suzuki. W tych filmikach-recenzjach zawsze zapoda kilka zagrywek i przyznać muszę, że od samego początku wpadł mi w ucho jego styl gry. Zaś wreszcie znalazłem troszkę czasu i wstukałem go w googlach, poszperałem po stronie i znalazłem tam kilka linków do utworów, które gorąco wam polecam (jeśli ktoś by miał obiekcje - utowry [linki] są wzięte ze strony oficjalnej Brendana, więc nikt tu praw autorskich łamać nie będzie). Gość gra głównie kawałki o folkowym, dynamicznym brzmieniu - naprawdę inspirujące :)

A oto kilka przykładów. Sam narazie przesłuchałem niewiele, ale zresztą jak ktoś sam bedzie chciał to sobie więcej znajdzie :P

http://www.youtube.com/wa...B91CFD&index=10

http://www.youtube.com/wa...0B91CFD&index=3
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-10, 13:23    Odp: [Harmonijkarz] Brendan Power

Zaś ja dodam ze swej strony, że Brandan naprawdę wart jest posłuchania, szczególnie aranżacje folkowe (nie tylko cektyckie, również bałkańskie). Zaś płyta z coverami standartów, nazwijmy to "zachodnich" już dużo nudniejsza.
Ale New Irish Harmonica - rewela! Polecam (zaś ;) )!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-08-30, 21:53    Odp: [Harmonijkarz] Brendan Power

Z tym, że folk i gra wyłącznie na Chromatyku. :)
Mnie osobiście też podoba się. Jego gra jest czysta i precyzyjna jak skalpel. :harp:
A co sądzicie o tym: http://www.youtube.com/wa...2C4E&playnext=1
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-08-31, 07:32    Odp: [Harmonijkarz] Brendan Power

Szczerze mówiąc mi ten projekt nie za bardzo...
Dla mnie Brendan idealnie odnajduje się w klimatach folkowych: zarówno tych iro-szkockich jak i południowych. W Bluesie i Evergreenach jest.. po prostu świetnym harpiarzem ale nie ma "tego czegoś"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-09-04, 18:17    Odp: [Harmonijkarz] Brendan Power

A mi się projekt podoba. Oczywiście nie da się ukryć, że i w nim bez trudu można znaleźć tę folkową "nutę" w jego grze... ale właśnie w ten sposób brzmi to jakoś oryginalniej ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
radiomaniak


Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-01-20, 18:00    Odp: [Harmonijkarz] Brendan Power

Witam,
Brendan jest Brytyjczykiem i jako taki wzrastał w kraju kolonizującym a nie kolonizowanym.
Kto twierdzi że to jest bez znaczenia niech posłucha tej mądrości która kiedyś mnie dobiła: "Czarni wymyślili Jazz, a polacy Disco Polo". Bolesne ale coś w tym jest.
Brendan gra folkowo ale mnie to akutar sie podoba i imponuje. Byłoby nudno gdyby na harmonijce dało sie zagrać wyłącznie Bluesa.

:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-20, 20:09    Odp: [Harmonijkarz] Brendan Power

radiomaniak napisał/a:
Czarni wymyślili Jazz

czarni to nie tylko jazz wymyślili :D

O co do Brendana to szanuję go, ale nie z bardzo podoba mi się jak gra.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
radiomaniak


Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-01-21, 00:08    Odp: [Harmonijkarz] Brendan Power

Wiadomo, ze piszac o wymyslaniu Jazzu, to skrot myslowy, bo styl muzyczny powstaje w procesie ewolucji a nie wymyslania, niemniej jak widze wiadomo dokladnie o co chodzi.

Co do szanowania bez podobania to dosyc naturalna relacja miedzy mistrzem i uczniem.

Uczen jesli nie szanuje to niczego nie przyjmuje (nie wylaczajac wiedzy)
Uczen ktory uznaje dokonania nauczyciela za prawde absolutna nie dokona niczego, bo nie bedzie wykraczal poza ta wiedze ktora przekazal mu mistrz.
Ci, ktorzy zajda najdalej sluchaja mistrza z politowaniem ;) (kolejny skrot myslowy)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Medium
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-21, 09:01    Odp: [Harmonijkarz] Brendan Power

Radiomaniak, jesteś od niedawna, ale widzę że odświeżysz forum intelektualnie - cieszę się. I witam na pokładzie :)

/świetna sentencja o relacji mistrz - uczeń, trafna w 100%, nawet jeśli nie Twoja ;) /
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
radiomaniak


Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-01-21, 10:23    Odp: [Harmonijkarz] Brendan Power

Drui, nie mów że cokolwiek odświeże intelektualnie, bo to sugerowałoby że jest nieświeżo i niemądrze. Tymczasem Harmoszka jest pełna ciekawych tematów i jeszcze bardziej interesujących Osobowości, których warto słuchać nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy (patrz poprzedni post ;) )

Przypuszczenie że to nie moja sentencja, jest zarówno trafione jak i chybione.
Trafione, bo nie mogę być pewnym, że ktoś czegoś podobnego nie powiedział przede mną. Zwykło sie mawiać "Wszystko już było", i jest w tym dużo prawdy.
Chybione, bo wynikało z "przelania na ekran" osobistego potoku myśli, o czym może świadczyć mało klarowna forma wypowiedzi.

Dziękuję za powitanie i życzę miłego dnia,
NW.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-20, 08:55    Odp: [Harmonijkarz] Brendan Power

Co do wymyślenia jazzu przez czarnych, to bym polemizował. Jazz powstał tak jakby na skutek styku kultury czarnych i białych. Ci pierwsi wnieśli swoje bezbłędne poczucie rytmu. Białym natomiast zawdzięczamy skomplikowaną harmonię. Dodam, że jazz powstawał dwutorowo. Z jednej strony mamy z reguły nie wykształconych, głównie czarnych muzyków, nie potrafiących czytać nut. Z drugiej strony są Kreole francuskiego pochodzenia, którzy to byli kształceni muzycznie od najmłodszych lat. Zainteresowanych odsyłam do historii jazu Andrzeja Schmidt'a.

Sorry za off top, a teraz na temat:
Nikt nie wspomniał, że Brendan Power jest również świetnym Raperem. A o to dowód:
http://www.youtube.com/watch?v=21Yr0jCMM4M

Pozdrawiam Mieszko
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu