Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-09-08, 19:37    Moja ulubiona harmoszka

Pytanie jak w tytule kieruję szczególnie do posiadaczy większej "stajni" harmoszek. Która z nich jest waszą ulubioną i dlaczego. Czy przemawiają za tym jakieś konkretne zalety a może względy sentymentalne?

A skoro rzuciłem taki temat to zacznę od siebie. Moją ulubioną harmoszką jest Big Riverka w G. To całkiem porządny instrument choć są lepsze, a lubię ją także ze względów sentymentalnych bo to prezent od przyjaciela na któreś urodziny (chyba 25). Jeżeli ktoś daje TAKI prezent to musi być prawdziwym przyjacielem :) Ostatnio wyczaiłem że można dokupywać płytki stroikowe do MS-ów więc moja harmoszka pogra mi jeszcze długo, zaś na jutro zaplanowałem jej kąpiel ;)

Zapraszam do pisania w tym jakże ciekawym temacie :harp:
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-08, 20:20    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Marine Band Deluxe w A, czyli mój pierwszy porządny harpik. Ile z nią przeżyłem, otwieranie napojów w klubie i na obozach, pierwsze jammy, granie na festiwalu rockowym, pierwsza "kapela", to były czasy. Dzięki niej zacząłem porządnie grać :) . Marinkę Classic w C też bardzo lubię, prezent od brata na gwiazdkę. Ja wszystkie moje harpy uwielbiam :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-09-08, 20:56    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Ja też mam sentyment do Deluxiaka w A, w zasadzie była to moja pierwsza harmonijka (dostałem takie w A i D ale na początku grałem tylko na A bo mniej piszczała :D ). Muszę powiedzieć że mimo pęcznienia uważam te harpy za najlepsze z jakimi do tej pory miałem do czynienia. Chociaż swoją mam już rok i na początku katowalem ją przy nauce, nie mówiąc o wielu przeżytych strojeniach i poprawkach, cały czas chodzi praktycznie jak nowa. Miałem ją okazję porównać ze świeżo zakupioym egzemplarzem i nie było dużej różnicy w brzmieniu i wygodzie.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-09-08, 21:55    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Sentyment mam do Blues Harpa w C - moja pierwsza porządna harmonijka, kupiona jakieś 2,5 roku temu. Do dzisiaj gra i stroi - chociaż w C mam już MBDX, to czasem lubię jeszcze wrócić do BH, bo bardzo wygodna ;) A ulubiona "bez sentymentów" - Marine Band Classic albo Deluxe. Ostatnio kupiłem sobie MB Classic w E i jestem oczarowany - gra się łatwiej niż zarówno na niższym Heringu Master Bluesie w D, jak i na wyższym Specialu 20 w F. Możliwe, że odnalazłem swój sprzęt :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-09-11, 19:44    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Moją ulubioną jest Seydel Solist Pro . Podziwiam ją za wygląd , dźwięk i przyjemność jaką daje jak się ją trzyma przy ustach . To profesjonalny instrumencik i choć czasem zatyka się przy szybkim i silnym graniu ( więcej wad nie zauważyłem ) to i tak jest moim numerem jeden . Co do dźwięku to jest pełny (nie przepuszcza powietrza) , ciepły (stroiki brzmią jak żywe :) ) , akordy też świetnie słychać , no i można grać na nich cichutko (dobra reakcja stroika) , albo bardzo głośno .
Mam także harmonijki innych firm , też mają swoje wady i zalety , ale Solist Pro mi najbardziej odpowiada - To dobra harmonijka ! :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-10-20, 14:26    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Od kiedy stałem się szczęśliwym posiadaczem tremolo Seydel-a mogę stwierdzić że moim ulubionym RODZAJEM harmoszki jest... dziesięciokanałowy diatonik... Tremolak którego zakupiłem niedawno też jest super i nie żałuję zakupu, ale bluesówka zdecydowanie bardziej mi odpowiada.
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2009-10-20, 14:33    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Ja mam ciągle twardy sentyment do mojego Blues Harpa w D. Moja pierwsza harmonijka którą dostałem od taty, porządny sprzęt, gra się bardzo miło, nadal stroi i trzyma się super, co najważniejsze gdy na niej gram przypominają mi się stare dobre czasy kiedy próbowałem uczyć się grać na harmonijce. Myślę że mam z nią taką więź, że w przypadku kupna innej harmonijki, bo też chce kupić Big rivera harpa to nie zmieni faktu, że BH to mój ulubiony harp.
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-10-20, 17:11    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Moja ulubiona jest Big River Harp z drewnianym korpusem, brzmi zdecydowanie najlepiej z całego mojego zestawu i gra mi się na niej najwygodniej. Włożyłem w nią też sporo serca przy montowaniu tego korpusu, poza tym to harmonijka która jest najładniejsza z tych co mam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-10-21, 10:15    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Moją ulubioną harmonijką była marine band delux(nie bede oryginalny :P ) Ale odkąd kupiłem swoją MEISTERKLASSE (czyli Pana Majstra :D ) to wysunela sie ona na prowadzenie w moim secie :) poza tym często kupuję lee oskary
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
laik 

Posty: 203
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-21, 15:37    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Moja ulubienica oczywiscie Goldenka.Tutaj pasuje po prostu wszystko. "Bije na leb " wszystkie moje Harmoszki.Posiadam 3 Goldenki C-D-G .
Jakosciowo najlepsza jest moja customizowana MarineBandClassic z akrylowym korpusem i wystrojona dodatkowo przez M.Timlera z Harponline.Niezle sa tez moje Oskary , nie lubie natomiast mojego Speciala "C"- w/g mnie to do d... harmoszka!
O niebo lepszy jest od Speciala moj Blues Harp "C".No , ale gusty sa rozne ...podaje moje doznania.Wiec dla mnie zdecydowanie Goldenki!!!
Pod spodem - moje oczko w glowie z drewnianym korpusikiem... :hug:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-10-27, 13:26    Odp: Moja ulubiona harmoszka

XB-40 RZĄDZI!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-08-26, 10:34    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Na dzień dzisiejszy: BIG SIX bo nie mam nic lepszego :D
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-01-29, 16:13    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Seydel 1847, to dla mnie prawdziwy harmonijkowy Bentley, nie Maybach, Maybachy są brzydkie :P . W dodatku nie pali tyle jej motoryzacyjny od odpowiednik i zapewnia podobny konfort :D . Mam wielki sentyment do mojego Bleus Harpa w C. To była moja pierwsza prawdziwa harmonijka. Wolicie nie wiedzieć, ile przeszła. Zwiedziłem z nią w kieszeni pół Europy. Miałem ją przy sobie nawet na koncertach takich kapel, jak Deep Purple, czy AC/DC. Zabieram ją ze sobą wszędzie. Nawet, gdy idę do kiosku nie rozstaję się z nią. To ona pomagała mi w ciężkich chwilach, gdy serce pękało...
Lubię też Goldenkę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-29, 17:22    Odp: Moja ulubiona harmoszka

mr.cymbał napisał/a:
To ona pomagała mi w ciężkich chwilach, gdy serce pękało...

to taki rodzaj amuletu? :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-29, 17:24    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Seydel 1847 przez sentyment. Dostałem ją na osiemnastkę od dziewczyny, z którą do dzisiaj jestem:)

Poza tym ostatnio przypadła mi do gustu moja nowa "hybryda":
Płytki stroikowe od 1847,
Korpus od Solist Pro,
Pokrywy od Favorite.
Tonacja F Low.

No i lubię też Goldenki, bo są dobre i tanie;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-01-29, 18:51    Odp: Moja ulubiona harmoszka

nigdy nie traktowałem żadnych instrumentów z jakiś nabożeństwem czy to gitar czy to harmonijek to poprostu są dla mnie narzędzia (chociaż mojego mayo ktm 2 "Arm The Homeless w zyciu nie sprzedam :P ) a co się tyczy harmonijek to będę pomału przerzucał się na 1847 :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maccarash 

Wiek: 29
Posty: 29
Skąd: Pionki
Wysłany: 2011-01-29, 19:43    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Moją ulubioną harmoszką jest Special 20 . Fakt że jedyną :) Ponieważ mam pieniądze które miały iść na warsztaty to kupię Seydel 1847 i prawdopodobie zmienię faworyta.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-01-29, 21:25    Odp: Moja ulubiona harmoszka

a moją jest pro harp hohnera w tonacji G. Jest jedynym pro harpem w mojej kolekcji, ale myślę, że będę uzupełniał zbiór o pozostałe tonacje. Trochę wieśniacka jest odłażąca czarna farba ale gra mi się na niej super.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-02-07, 20:21    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Aktualnie zaposiadam Suzuki Harpmastera C-dur i Hohnera Special 20 A-dur, ale jak na razie moim faworytem jest Hohner Marine Band D-dur, którego dostałem od kumpli na urodziny. Mimo niewielkich problemów z pęcznieniem gra się lekko i przyjemnie, akordy są wręcz bajeczne, no i ta świadomość, że gra się na absolutnym klasyku, na którym grali najwięksi harpiarze wszechczasów... ;) Marysia jest z tej trójki absolutnie najlepsza :D
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-02-08, 18:23    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Mój numer 1 to bez wątpienia Pro Harp. Czemu? Szczerze mówiąc nie ma jakiegoś nadzwyczajnego brzmienia, chociaż gra się wygodnie. Podatność na różne techniki również przeciętna. Za to wygodą gry bije na głowę Blues harpa, Silver stara i inne ustrojstwa które do teraz miałem. Nie można też przejść obojętnie wobec wyglądu, który był głównym powodem że wziąłem właśnie go a nie Special 20. Czarne pokrywy odsłaniające w niektórych miejscach złote płytki stroikowe. Ahh... Poezja dla oczu.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-18, 12:37    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Mój starszy brat ma ciekawe podejście do moich harmoszek :D . Uważa, że najgorszą harmonijką świata jest Golden Melody... Dlaczego? Mówi, że trudno nią piwko otworzyć. ;D
Co ciekawe sam nigdy w harpa nie dmuchał...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kendi 


Wiek: 30
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-20, 00:31    Odp: Moja ulubiona harmoszka

Blues Harp w G. Oto jest dźwięk jakiego oczekuję od harmonijki.
_________________
Taniec Mahoniowych Tuńczyków!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu