Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gumbo

Posty: 2
Wysłany: 2010-08-12, 11:35    Seydel Blues Session A vs Hohner Marine Band Deluxe A

Witam, witam, witam! :papa:

Przyszedł czas na zakup drugiej harmonijki. Po Special20 w C naszła mnie chętka na tonację A. Studiowałem trochę forum, i byłem już zdecydowany na Marine Band Deluxe, ale trafiłem na Blues Session. Wydaje mi się, że porównanie tych harmonijek ma sens - dwa porządne, popularne instrumenty w podobnej cenie. Co powinienem wybrać - propozycję Hohner'a czy Seydel'a? Gram stosunkowo niedługo, więc w grę wchodzą błędy techniczne z mojej strony. Co jest bardziej pancerne - no i oczywiście co brzmi ciekawiej? :]

Pozdrawiam - i dziękuję za każdą odpowiedź! :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-08-12, 22:17    Odp: Seydel Blues Session A vs Hohner Marine Band Deluxe A

Hej!

Blues Session nie jest aż tak popularny jak Marynka. :)
Jeśli chodzi o brzmienie:
Seydel brzmi bardzo ładnie, bardzo szybko reaguje, lecz ma pewien mankament - często szybko pada czwórka na wydechu przez granie zbyt siłowe niewprawionych użytkowników, lecz dostępne są wymienialne płytki, więc (gdy masz kasę) nie stanowi to większego problemu (również można naprawić, vide - mój Seydel), wygoda użytkowania stoni również na wysokim poziomie. :)
A Maryna? Bardziej polecałbym Ją. Dlaczego? Drewniany korpus, bardziej wytrzymała, bardziej popularna, brzmienie BAJECZNE, wygoda (według mnie) trochę mniejsza niż BS'a, lecz również na wysokim poziomie, wytrzymała :)

Bierz Marynę! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Gumbo
Gumbo

Posty: 2
Wysłany: 2010-08-13, 11:26    Odp: Seydel Blues Session A vs Hohner Marine Band Deluxe A

Na taką odpowiedź liczyłem. Wielkie dzięki, aansaa! Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaplanować wycieczkę do sklepu! :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-05-05, 13:57    Odp: Seydel Blues Session A vs Hohner Marine Band Deluxe A

Tutaj Maciekdraheim testuje Marine Banda Deluxe, właśnie w tonacji A:
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu