Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wilk500 

Wiek: 28
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2010-08-06, 21:04    Stara Harmonijka

Pisałem już o tym w dziale pomoc i nikt nie odpisał może tu będzie lepiej. Dostałem od dziadka harmonijkę polskiej firmy melodia model teddy jest to 14 kanałowa harmonijka z drewnianym korpusem jest dość stara ma około 30 lat czy na tej harmonijce mogę coś zagrać i czy jest coś warta.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-08-06, 21:10    Odp: Stara Harmonijka

Jeśli nikt nie odpisał to czekaj cierpliwie, nie zakładaj nowego tematu :) No i dobrze jest używać kropek i pytajników, wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości czy pytasz, bo pewnie pomyśleli, że stwierdzasz fakt, więc nie odpowiedzieli :)

Możesz zagrać, jest coś warta :) Kwestia ustalenia typu, to prawdopodobnie Oktawowa albo Tremolo ale raczej Oktawowa. Poszukaj informacji na forum na temat harmonijek oktawowych, powinny już być.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wilk500 

Wiek: 28
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2010-08-06, 22:24    Odp: Stara Harmonijka

Wiem na pewno że jest w tonacji c, to coś pomoże w ustaleniu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BigLeo 

Wiek: 48
Posty: 8
Wysłany: 2010-08-07, 09:38    Odp: Stara Harmonijka

Proponuje spróbować na niej coś zagrać, żeby sie dowiedzieć czy możesz na niej coś zagrać ;)
PRL-owskie instrumenty nie były zbyt wielkich lotów.Wielki brat czuwał, żebyśmy za dobrze nie produkowali.
Dlatego wydaje mi się, że ta harmonijka może mieć jedynie wartość kolekcjonerską i to pewnie nie za wielką. Może jakiś pasjonat za nia zapłaci z czystego sentymentu bo niejednemu może się ona skojarzyć z młodością i pierwszym harpem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu